«Ніхто за вуха їх нікуди тягнути не буде», – Порошенко про прихожан московського патріархату

17 Січня 2019, 11:40
ФОТО Рожищенської РДА 3501
ФОТО Рожищенської РДА

Президент України Петро Порошенко, під час візиту до Рожища, розповів про своє бачення подальшого співжиття новоутвореної церкви і громад московського патріархату.

До Рожища глава держави навідався у вівторок, 15 січня.

«Моє бачення, що я, як президент, як гарант конституційних прав громадян, маю захищати права на свободу віросповідання кожного українця. І я буду це робити. Я на цьому наголосив з самого початку. Те, що я чув особисто від його Блаженства Митрополита Епіфанія, що українська церква іде до церкви московського патріархату з любов’ю і з молитвою. Ніхто за вуха їх нікуди тягнути не буде, і не може, бо це їх віра в Бога. Це можна робити лише любов’ю і вірою. Я, особисто, не можу собі уявити,  коли справжній український громадянин ходить в церкву і починає службу божу молитвою за Кирила. Це важко просто, навіть якщо ти прихожан цієї церкви. Я не уявляю собі, як молитись за Кирила, який щоденно молиться за російську владу та російське військо, яке вбиває українців. Ти до цього маєш прийти, ти це маєш зрозуміти. Це непростий вибір. Навіть для щиро віруючої людини. Я не можу уявити молитви за Кирила, який щотижнево бере участь у у міністерстві оборони Росії, де планують операції проти України», – зазначив Петро Порошенко.

Читайте також: 

«Фоткай так, щоб Петю було видно»:  як Президент у Рожищі зустрівся з громадою.

«Ми запровадимо у районі телемедицину», – Петро Порошенко під час візиту у Рожище.

Петро Порошенко на зустрічі з громадськістю і бізнесом Рожищенського району.

Коментарі
17 Січня 2019, 13:55
Хватить тому президенту носитись з тим томосом де конкретні справи для людей!де обіцяний кінець війні!а люди самі розберуться де молитись
17 Січня 2019, 14:05
Не потрібно російських попів за вуха нікуди тягнути. Відправити їх в расєю до свого покровителя в кремлі і поставити крапку. Я проти насилля. Потрібно вислати в росію і в Україну більше не пустити
17 Січня 2019, 14:21
Мене особисто і, переконаний, багатьох жителів міста цікавить офіційна позиція щодо новоствореної української церкви та томосу нашого благочинного отця Петра. Що він думає з цього приводу? Мені здається, що пора би вже озвучити йому своє бачення з цього приводу. Пропоную редакції взяти офіційне інтерв'ю в отця Петра.
17 Січня 2019, 16:27
Вам що в Рожищах мало молитовних домів чи немаєте де молитися? Для чого між людьми сіяти ворожнечу?
17 Січня 2019, 16:41
Ворожнечу сіють московські прислужники в Україні. Можливо ви не знаєте, але на Україну напала РФ. І в Україну через російський патріархат вливається пропаганда ... <br/>для чого я розжовую? коли вам набридне дурниками прикидатись?
17 Січня 2019, 17:10
то мова..то Томос.ВІЙНУ ПРИПИНІТЬ,ТАРИФИ АДЕКВАТНІ, ПЛАТНЮ ЗА РОБОТУ ТА ПЕНСІЇ ДОСТОЙНІ.
17 Січня 2019, 18:05
1.Мова це важливо <br/>2. Томас, як показав час - дуже важливо, адже через московський патріархат проповідувались сепаратиські настро, ... Вас історії нічого не вчить ...<br/>3. Війну припинити - зверніться до МП, щоб вони передели своєму керівництву, що потрібно закінчувати війну.<br/>4, Тарифи, ... слава Богу, що взагалі пенсії та зарплати виплачуються. Країна в критичному стані після років грабування і чотирьох років війни. Я думав що все буде значно гірше.
17 Січня 2019, 18:23
Гірше все впереді, як діти наші будуть розраховуватися і згадувати нас і нашу країну з боргами.
17 Січня 2019, 18:57
А чому отця Петра не запросили на зустріч з Президентом?? Я цікавився, він запрошення не отримував на відміну від отця Василя мені здається що якраз його треба було б запросити отоді може б почули його офіційну позицію. Більшість рожищан відвідують церкву МП як тут не крути, то їхні інтереси що неважливі?
17 Січня 2019, 19:46
В Рожищах не обділена жодна конфесія, а православних церков аж ТРИ церкви, ОДНА Московського пратріархату і ДВІ я так розумію Стамбульського, якщо когось щось не влаштовує може йти туди куди хоче! А робити ворожнечу в місті не потрібно! Я надіюсь розуму у наших людей вистачить не вестись на малорозумних провокаторів і не робити проблем!
17 Січня 2019, 19:49
Кому Порох вішає лапшу? Новостворена церква сама підчас літургії згадує Кіріла. Своїми вухаму чув трансляцію служби по ТВ
17 Січня 2019, 20:21
Шановні, про яку ворожнечу ви пишете??? Якщо нашій Церкві дали Томос, то так, як ми живемо в Україні, ми повинні мати свою Церкву, а не російську!!! Бог один і ми всі православні християни, але церкви в Україні мають бути теж українські. То про які провокації ви говорите? Чому має бути ворожнеча між людьми? Цю паніку сіють самі люди, бо тепер ми усі знаємо, що, виявляється, МП ще й досі не має Томос, просто визнана такими ж церквами... І чому в московії нема жодних церков, окрім МП? То чому після російської агресії мають бути в Україні церкви МП? Коли була одна історія на дві країни, коли нас русифікували, коли нас не інформували- то ще куди не йшло, а коли вони вбивають наших дітей, а батюшки МП прославляють вищестоячих Онуфрія, який в Мінську відрікався з Кирилом від Православної Вселенської Церкви,( Розкольники???), батюшки Росії , яких згадують в наших церквах МП благословляють рос.військових на воєнні дії проти України, то ми маємо ходити до, як виявляється, неканонічної церкви МП ? Ні, якщо вже нам, у важкий для країни час, дана Богом одна Єдина Церква на солі з Епіфанієм, то ми в нашому містечку повинні всі об‘єднатись в УПЦ, а не сваритись і щось доказувати! А хто не хоче об’єднання- до московитів! <br/>Підтримую «Рожищанина до Редакції»- запитати редакцію про перехід нашої церкви в самого очільника церкви МП...
17 Січня 2019, 21:00
Це просто капець якийсь, Порох розпинається, що не гоже молитися за Кирила, що в принципі в нас в місті не роблять, а сам Епіфаній дійсно згадує Кирила як одного із патріархів помісних церков, теж чула на власні вуха))) бо зобов'язаний я так розумію канонами то що Петя знову бреше, вводить в оману народ?? Онуфрій теж певно зобов'язаний і згадує і що тепер?? А оці заїжджені фрази з 1+1 прошу вас хватить наводити не будьте зомбовані як росіяни
17 Січня 2019, 21:14
Якщо громада має право вирішувати то хай і вирішує проводять якесь голосування між жителями міста а не попи бо то їх парафія і вони сидять бояться втратити своє місце і мовчать а як хтось шось скаже то вміють гарно закрити рота людині вони повинні бути слугами народу і виконувати волю народу а якщо хтось має інші релігійні переконання з них то будь ласка поступиться місцем може то воля Божа що ми як народ так тяжко обєднуємсь
17 Січня 2019, 22:54
Щось ви путаєте.. відколи це священики мають служити народу, я завжди думала, що Богу))) а от політикани наші якраз таки мають служити народу, а велика частина народу не призначені тої нової церкви
17 Січня 2019, 22:57
Ти в яку церкву ходиш? Якщо ходиш взагалі
18 Січня 2019, 00:11
Слугами народу бути?? Ти хворий?? Це як?? Богу вони повинні служити і не відходити від Бога і посередниками бути між Богом в тим народом а не слугами. А от чиновники це точно повинні бути слугами народи але це не по нашу державу і не про нашу владу
18 Січня 2019, 00:46
В нашого Президента лунають тільки гасла які розпалюють дійсно ворожнечу...Запалить народ на Всесвітню війну...і сам не зоглядиться...Не пускайте зло в своє серце...І поважайте вибір кожної людини а не тільки того хто перейде в ,,Нову Церкву''..Хто читає життя Святих зробить правильний вибір..:,,Все почнеться з одержимого патріотизму''Українці відречуться від Хреста..Ніколи не зраджу ні Віри ні Бога...
18 Січня 2019, 00:46
Та не звертайте увагу на це чучало він не розуміє що пише, то він пише під ніком &quot;читач&quot; тепер &quot;рожищанин&quot;. Інколи такий брєд напише що на голову не налазить...
18 Січня 2019, 00:58
Якщо правильно зробити вибір зі служінням то буде хата тоді квартира тоді знову хата тоді машина і навіть безплатна робоча сила на городі тільки це все земне а треба думати про ..... .
18 Січня 2019, 01:11
Почитайте Кукшу Одеського і Лаврентія Чернігівського.<br/>Буде зрозуміліше.
18 Січня 2019, 01:37
Читаючи коментарі вище просто шокований тим,які наші люди простіть,але бездарі. Складається враження,що тільки новини дивляться.Згідно документів у нас немає церкви московського патріархату.У нас є Українська Православна Церква. Якщо вам дали той томос,то ходіть до церкви і моліться,навіщо ви інших вірян ображаєте.Чому заставляєте переходити до новоствореної церкви. У кожного є право вибору. Чому ви нічого не пишете про баптистів,про свідків єгови,та тому що християни ви тільки на словах.Істинно віруючий християнин іде до Господа,іде молитися. У Бога немає українців,немає росіян і т.д. Щодо молитви за Кирила....то ми істинний християнин навіть за ворога свого повинен молитися. Кожен буде відповідати перед Богом. Якщо ви за новостворену церкву то радійте і моліться Богу,але не чіпайте інших і не вказуйте куди ним іти.У кожного своя думка і своє право вибору.
18 Січня 2019, 02:44
Підтримую! І перестаньте вже завидувати тому Петрові в нас піврожища живе не гірше, малолітні сопляки тачки міняють як перчатки, в Єгіпти їздять по 3 рази на рік а він що має в хліві жити і вєліком їздити?? Ну построїв ту одну хату і шо більше ніхто не строїться? олігарха знайшли чесне слово)) в сина он вопще машини немає значить не так все в шоколаді як ви тут пишете, малоімущі обізвалися
18 Січня 2019, 02:47
...а в Василя з нової церкви шо машини нема чи хати?? Навіть не одна хата і шо??
18 Січня 2019, 10:12
Вы так себя скромно назвали.<br/>Вы спросите людей с востока Украины кто разжигал вражду и благословлял войну. Или зайдите в ютуб и посмотрите.Из ваших слов мне кажется, что вы фанатик и верой в Бога не пахнет.
18 Січня 2019, 10:18
Вас интересует согласно документам или по факту? Или вам закрыто кому служат и подчиняются в МП? Думал на западе люди умнее. Или Вы хотите блаженства такого, как помогали организовывать &quot;свьященикы&quot; в ДНР и ЛНР?
18 Січня 2019, 10:24
Жаль что даже после стольких погибших и раненых на западе Украины так вяло берут МП за бороду. Посмотрите как в так называемых республиках поступали с киевским патриархатом. Когда людям откроются глаза?
18 Січня 2019, 12:13
ОТ ЯК ХОРОШЕ ЗРОБЛЕНО. ЗРОБИВ В УКРАЇНІ ПОРОШЕНКО ЗНОВУ РУХ. ЗА ВІЙНУ ЗАБУВАЄМ БО ТОМОС
18 Січня 2019, 12:44
Дійсно, Порошенко моледець. Рух за війну підтримує МП і лише сліпий, або не розумний цього не бачить в теперішньому світі цифрових технологій. <br/>Подивіться відео https://www.youtube.com/watch?v=E8kUzyIICb8
18 Січня 2019, 17:28
Не перекручуйте Біблію. Попи не можуть бути посередниками між Богом і людьми, як би це не суперечило догмі православних вцілому. Бо посередником між людиною і Богом є Ісус Христос (який і є самим Богом).<br/>Ми живем вже не по законі, не потрібно приносити жертви козлів чи баранів. Бо написано: Що жертва за наші гріхи є Ісус Христос Агнець за нас закладений який піклується перед Богом за нас.<br/>Тепер ви розумієте що православна церква приписала попам владу яку має тільки Ісус Христос.<br/>Попи це самі я думаю знають, але їх так навчили і їм це вигідно.
18 Січня 2019, 21:37
Ой, мовчи вже штундо ,чого ще ти сюди лізеш??
18 Січня 2019, 22:17
То я вам нагадаю шо розвинену Європу та США в своїх початках побудували якраз то і протестанти ( ну як ви називаєте штунди) в яку ви так претесь і їздите туди на заробітки.<br/>Наприклад в США ( там де долари про які ви тільки мрієте і бачите їх в снах) протестантом бути престижно.<br/>Надіюсь і в нас так буде як зміниться совкове покоління якому в голову КГБ під супроводом МП вбило в голову шо протестанти(штунди) то вже так погано... А ви і далі живете в злиднях і гризетесь...потрібно знати історію і дивитись в корінь...
18 Січня 2019, 22:23
А вислів штунди придумали в свій час якраз то і КГБ. Шо з німецької переводиться якщо не помиляюсь - година. Бо богослужіння в протестантів в той час проходило 1 годину.
18 Січня 2019, 23:56
Хохли завше такими ерудитами були? Чи інтернету начитались і коментарі строчать? Депутатам Верховної Ради глибоко похуj коментарі рожищенців на сайті *Район.Рожище*. P.S. Навіть багатьом місцевим маленьким чиновникам також похуj коментарі тупорилих &quot;ерудитів інтернету&quot;.
19 Січня 2019, 11:44
Ти нічим не кращий якщо написав. Ерудитор...