Спалювати сухе листя та побутові відходи у Рожищі заборонено

05 Вересня 2018, 10:20
5805

Рожищан штрафуватимуть за спалювання опалого листя, побутових відходів та іншого непотребу.

Восени у нашому місті збільшується кількість випадків спалювання опалого листя. При згоранні рослинних залишків у повітрі вивільняється велика кількість шкідливих і навіть отруйних речовин.

Тому Рожищенська міська рада нагадує, що згідно рішення від 25 квітня 2013 року №28/19 на території міста Рожище заборонено випалювати стерні, луків, ділянок з водно-болотною та іншою природною рослинністю, залишків рослинності, опалого листя та побутових відходів у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, у парках, інших зелених насадженнях та без дозволу органів державного контролю.

Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків.

Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють самовільне спалювання листя.

Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77.1 адміністративного кодексу України. За самовільне випалювання рослинності або її залишків законодавство передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тобто від 170 до 340 гривень і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн).

При виявленні підпалів телефонуйте в поліцію за номером 102!

«Шановні рожищани! Будьте господарями своєї рідної землі! Бережіть своє майно та природу!», - закликають у міськраді.

Також читайтеРожище поглинув справжній смог.

Коментарі
05 Вересня 2018, 13:53
Стаття 77 Купап стосується лісу.
05 Вересня 2018, 14:04
Олень прочитай нормаль статтю. Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків<br/><br/>Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 50-ти до 70-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.<br/><br/>Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
05 Вересня 2018, 15:25
А завтра відчитатися скільки протоколів було складено і прізвища горегосподарів, героїв хочем знати в лице, хто забруднює навколишнє середовище.
05 Вересня 2018, 17:02
Навколишнє середовище звісно потрібно берегти, але в даному випадку мова йде про здоров'я людей, особливо дітей. Тому органам місцевого самоврядування разом з поліцією потрібно вирішувати дану проблему. Як горів ринок (2.5-3 год) такого смоку в місті не було
05 Вересня 2018, 17:13
Люди в осени завжди палили своє зілля і листя. Ви уявляєте якщо всі будуть вивозити на смітник все це!! В мене мішків 20 назбирається.
05 Вересня 2018, 17:28
Раніше смертна кара була без суду. Я це до того, що не все те що РАНІШЕ то є добре. Спробуйте поскладати на кучу Ваше зілля, а весною будете мати перегній для підживлення грунту. Якщо є Закон то його потрібно дотримуватися.
05 Вересня 2018, 18:13
люди скоро вимруть віл холоду зимою а не від диму реформатори хренові
05 Вересня 2018, 18:52
від холоду можна вдягнутися, а куди подітися від диму? Як гуляти з маленькою дитиною!? А, бовдуряка?
05 Вересня 2018, 21:34
Багато з того, що спалюють можна утилізувати в інший, більш безпечніший і корисніший спосіб, але з більшими затратами. На той самий гній пустити. Спалити найлегше, тому і так роблять. Штрафувати треба, але перед тим провести інформаційну кампанію. <br/>Це як з ринком у нас, ніяк не могли людей перемістити але так далі продовжуватись теж не могло.
05 Вересня 2018, 21:56
SOS....На вулиці Сухарєва знову підпалили бадиля....
06 Вересня 2018, 01:32
І в районі сирзаводу диміло, не було чим дихати. Задовбали! Не знають де бадилля подіти! Перегній зробіть, чи ви турки!
06 Вересня 2018, 01:35
Кого ці заборони лякають,як спалювали так і спалюють.Ми живемо на п'ятому поверсі і після 20.00 неможливо відкрити вікна,в квартирі сморід.Коли наша влада почне реагувати,а не лише писати про заборони.
06 Вересня 2018, 02:09
Знову совдеповський підхід до проблем простого народу- штраф! Це не вирішення проблеми, в котре переконуюсь в імпотенції нашої влади)))
06 Вересня 2018, 02:09
Знову совдеповський підхід до проблем простого народу- штраф! Це не вирішення проблеми, в котре переконуюсь в імпотенції нашої влади)))
06 Вересня 2018, 11:59
Звертаюсь до мера і поліції, відзвітуйтесь перед громадою, скільки протоколів було складено по адмін порушенню за спалювання рослинності та опалого листя, в Рожищах вчора снову було багато диму???
06 Вересня 2018, 23:48
до тих хто живе на повесі зілля з насінням не можна кидати у гній бо воно на слідуючий рік все зійде на городі то щож нам робити скажіть
07 Вересня 2018, 02:20
З тим зіллям не можливо дати ради!!!! Тільки вечір наступить все... починається сморід!!! Я з маленькою дитиною навіть погуляти не можу вийти!!! Одяг так само на вулицю сушити вивісити не можливо!!! Штрафувати потрібно на більшу суму і не боятися викликати поліцію до сусіда!!!