За стерилізацію та вакцинацію бродячих тварин Рожищенська міськрада заплатила майже 40 тисяч гривень

27 Січня 2021, 12:24
3820

У 2020 році з бюджету Рожищенської міської ради на вилов, стерилізацію та вакцинацію бродячих тварин витратили майже 40 тисяч гривень.

Про це на сайті Рожищенської громади пише Ірина Зенц.

Авторка зазначає, щоб розв'язати проблеми з безпритульними собаками треба діяти спільно, як владі, так і громаді. До слова, Рожищенська міська рада вже оплатила послугу з вилову бродячих тварин. На днях спецслужба займеться цим.

Протягом останнього часу рожищани скаржаться на бездоглядних собак на центральній вулиці міста. Про це неодноразово писали в інтернет-виданнях і соцмережах, що й викликало активне обговорення серед людей.

Читайте також:

«Найчастіше рожищани звинувачують в усьому місцеву владу, яка, мовляв, не вирішує проблеми. Але більшість собак у зграях мають нашийники, тобто в них є господарі, які відразу з’являються під час відлову тварин для стерилізації і мало не видирають із рук працівників комунальних служб своїх улюбленців», – йдеться у тексті.

Згідно з даними Рожищенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, минулого року у районі зафіксували 19 випадків укусів тваринами, з них три – безпритульними собаками.

Аби розв'язати проблему, варто власникам собак відповідальніше ставитися до догляду за тими, кого приручили, не відпускати за межі приватної території або вигулювати на повідку. Також потрібно вчасно думати про стерилізацію чи те, кому віддати майбутнє потомство, а не позбуватися від непотрібного приплоду тварин, вивізши їх у людне місце.

«Проблема з бродячими собаками – актуальна не тільки в Рожищі, а й чи не у кожному населеному пункті нашої країни. Українські законотворці переклали відповідальність за бродячих тварин на місцеві органи влади і таким чином самоусунулися, зробивши вигляд, що проблема вирішена.

Натомість в європейських країнах на притулки для бездомних тварин щороку витрачають від 100 до 150 тисяч євро. Гроші надходять у місцеві бюджети за рахунок доволі високого податку на утримання бродячих тварин. У нас же таких надходжень немає, відповідно нізвідки щорічно витрачати на притулки мільйони гривень», – пише авторка.

Завдяки зусиллям зоозахисників у минуле відійшли жорстокі радянські підходи у боротьбі з бродячими собаками, коли їх просто вбивали. Альтернативою розправам над тваринами стала стерилізація. Сьогодні за жорстоке поводження – знущання чи побої, які завдали собаці чи коту фізичного болю, кривдника можуть оштрафувати від 3400 до 5100 гривень. А згідно з Кримінальним кодексом України, за жорстоке поводження з тваринами можна потрапити у в’язницю на термін від 6 місяців до 3 років.

Так, дійсно, у Європі немає такої проблеми, бо є багато притулків для тварин. Кожна країна по-своєму вирішує цю проблему. На думку європейців, головна причина, чому тварини опиняються на вулиці, – безвідповідальність людей. Тому законотворці ґрунтовно підійшли до вирішення проблеми безпритульних тварин, поклавши велику відповідальність на їхніх власників.

Кожен домашній улюбленець має бути зареєстрований, з чіпом, на якому вказані всі дані про господаря. До того ж, перш ніж завести тварину, потрібно заплатити за неї чималий податок. В залежності від країни він становить від 130 до 150 євро. Такі правила діють у Франції, Німеччині, Швеції, Норвегії, Британії, Нідерландах та ін. Це часто зупиняє людей, які хочуть придбати тварин тільки задля задоволення.

Також у європейських країнах запроваджені великі штрафи для господарів, які не доглядають за домашніми улюбленцями, особливо коли вони опиняються на вулиці. А у деяких країнах за недогляд за твариною або жорстоке поводження можуть навіть ув’язнити.

«Важливо зрозуміти, що не існує агресивних собак, такими їх роблять люди. Ніколи не ображайте, не лупцюйте й не кидайте палицею у тварину. Виховуйте в собі та своїх дітях повагу, співчуття та відповідальність до тих, кого приручили.

До речі, за словами експертів, безпритульні тварини – найвідданіші та хороші друзі на довгі роки. Якщо ж ви знайшли бездомного песика чи котика, а не можете собі взяти, сфотографуйте чотирилапого і розмістіть фото в інтернет. Можливо, знайдеться для тварини господар», – йдеться у тексті.

Коментарі
27 Січня 2021, 15:08
«Важливо зрозуміти, що не існує агресивних собак, такими їх роблять люди. Це все гарно написано. Але коли собаки в зграї - вони захищають територіюі людина виступає як агресор захватчик. Коли у собаки тічка, для кобелів ви зайвий небажаний подразник. Сказ у собаки теж не від людини. В цих випадках як поводитись?. Втікти не зможете - собака бігає швидше.
27 Січня 2021, 15:37
З ціною на стерилізацію розібрались, а яку ціну заплатив вилизувач "масаловського просака" Кузава найчеснішому і непідкупному меру, який нікому і ніколи, не продавав посад на керівні "місця"? І не в один садочок і ні в другий ? Напевно Кузава пообіцяв провести "інтернет" по селах новоствореної ОТГ? А на дворі 21 століття, як без інтернету, а ніяк як і без відкатів і продажі посад. Бубочка як і Зеленський розуміє, що якийсь дурний кузава джипа купив за один підпис, а тут цілий Мєр і ще під дахом Палиці.
27 Січня 2021, 16:51
Що стерилізують. Біля 18 будинку влітку ощенилася сука з кліпсою у вусі, яку привезли назад. Або ж взагалі повернули "не місцеву". Вся ця історія з виловом, стерилізацією, поверненням якось всерйоз не сприймається. А от оплата таки реальна. В згаях собак є і кліпсовані. І не менш агресивні. Який толк з такої співпраці
27 Січня 2021, 18:43
У нас точно така ж ситуація на вулиці. Собака із зеленою кліпсою у лівому вусі влітку 2020 року привела 2 величеньких та привітних песики. Живуть на вулиці, гуртом їх підкормлюємо, з дітьми граються, нікуди з вулиці не біжать. Все б добре, якби не одне але. Днями був свідком неприємної ситуації. Вулицею йшов пішохід, що не проживає у нас на вулиці (вулиця невелика, 7 будинків), так ось наші привітні та милі песики без будь-якої причини проявили серйозну агресію. До укусів правда справа не дійшла, але все ж... пішохода налякали добре. Та й на машини також кидаються. Так що після цього я дещо переглянув своє ставлення до таких речей. Виходить, що собаки, до тих, хто їх підкормлює та балує ставиться добре, а от до чужаків з агресією. Мабуть захищає територію, у даному випадку територію вулиці. Тому у будь-якому випадку це проблема. Але хочу нагадати, що народила цих щенят собака з КЛІПСОЮ.
27 Січня 2021, 19:22
Який же тоді вихід з цієї ситуації??? Пропонуйте, можливо хтось знайомий з досвідом вирішення цього питання. Це спільна проблема і спільно потрібно її вирішити. Мер не може взяти рушницю і не перестріляти усіх собак, і додому усіх не візьме((((
27 Січня 2021, 19:40
Чому ніхто не розглядає співпрацю з вет. технікумом. Навіть та ж стерилізація. І наука і місту користь
27 Січня 2021, 20:03
Є 2 депутати-лікарі -ЛЕДАРІ:Стоматолог КОВАЛЬЧУК та сімейник КМЕТЮК:обоє хитрожопі І весь час думають за свій КАРМАН !!!!?
27 Січня 2021, 21:20
В світі існує практика створювати центри для безпритульних тварин і давати кошти на їх утримання з міського бюджету. Відловлювати собак на вулиці і поміщати туди на утримання. Якщо прийшов хазяїн собаки віддавати за певну суму коштів які покриють відлов і утримання тварини (своєрідний штраф), також за згодою можна господаря можна стерилізацію провести. Але, на жаль, такі центри для тварин не приносять прибутку і відкатів на них не багато, тому для міських аборигенів в міській раді це не цікаво. Вони не вміють а може не хочуть думати щоб щось зробити. Вони краще гроші дадуть за сумнівні послуги "ласки" і собі частину вкрадуть чим будуть працювати над усуненням проблеми.
27 Січня 2021, 21:21
Як же ти всіх задовбав з цими своїми висерами про Ковальчука та Кметюка. Ти реально хворий я тобі скажу. Але вищевказані лікарі тобі не допоможуть, тобі треба до спеціалістів в Ліпіни. А ще я відкрию тобі одну таємницю. Ми з спецами вичислили твою ІР-адресу, з якої ти шлеш це сміття. З цієї ж адреси свого часу під всіма статтями гадили стоматолога Леонця. Так що я знаю хто пише. Не заткнешся - я під усіма публікаціями напишу хто ти. Тоді тобі буде весело. Багато людей це хоче знати, повір мені.
27 Січня 2021, 21:41
01.02 2021 Особисто буду відстрілювати собак. Потім не жалійтеся.
27 Січня 2021, 22:06
Ніхто жалітись не буде. Просто сядеш на рік та й усе
28 Січня 2021, 00:30
Згідний з коментарем вище! Притулок, відлов собак по вулицях міста та штраф з хазяїна який хоче повернути свого собаку +- 1000грн, та співпраця з технікумом по стерилізації та ін. На мою думку це один вихід! По вулицях багато собак яких хазяї просто тримають на дорозі і на зауваження сусідів нереагують, бо ж вони рахують себе вище того ж сусіда!(
28 Січня 2021, 00:36
Керівники ОТГ якщо вам така проблема непідсилу! Тоді скажіть за що ж ви отримуєте заробітну плату? ЇЇ вам платять з власних кишень мешканці цього ж ОТГ, в якому на їх та їхніх дітей кидаються бродячі та сусідські собаки! Невзмозі? Запросіть інших на ваше місце, тих кому під силу!
28 Січня 2021, 09:17
Винні у всьому самі люди!А котів скільки викинутих подивіться на ринку і в центрі і під будинки підкидають жах це нормально?Самі вони там не завелись це ж якому треба бути дибілу щоб просто викинути тримаєш - включи мозок стерилізуй дай препарати щоб неплодилось коли вже люди будуть людьми а не безвідповідальними істотами!Це не тварин треба відстрілювати а деяких людей!
28 Січня 2021, 09:22
А ще є "народний месник"з неблагополучної сім'ї правда малолітній який на моїх очах душив кота от і є вихід хай попрацює в нього і спільники є може ще коли і до людей які не можуть вирішити цю проблему добереться
28 Січня 2021, 09:40
а ви дайте рацуху: кому під силу? мо ви підете? але ж ні. хто буде тоді коменти строчити? там працюват. ж тре буде!
28 Січня 2021, 11:45
Дулю велику тобі під ніс , а не рацуху. Навчились на чужих порадах та підказках жити.
28 Січня 2021, 14:11
Андронович не палися.Якщо хочеш прочитати про освіту, то перейди на статтю комунальними прибирають дороги. Скільки ти вже будеш гадити і свою КО підбюрювати.
02 Лютого 2021, 11:09
Вже думайте, щоб собаки не втікали. Бо Новарчучка виловлює всіх без розбору. І породистих, яких випустили погуляти, теж
Коментар
Код блоку:
05/02/2023 Субота
04.02.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром