Чи готові аграрії району до весняно-польових робіт?

04 Березня 2016, 12:30
2229

Настає пора, коли, наче мурашки у мурашнику, в полях починають порпатися люди.

Весняно-польові роботи – це свого роду другий щабель після осінньо-польових по закладці та створенню умов для отримання гарного врожаю. І добрий господар підходить до цього процесу виважено, підготовленим та з розумінням його важливості.

Як же відбувається підготовка до весняного комплексу робіт у Рожищенському районі, ми поцікавились у профільному районному управлінні агропромислового розвитку. Діалог щодо того, як аграрії входять у весну, ведемо із головним спеціалістом виробничого відділу Аліною Слюсар

1

— З якими показниками по посіву озимих культур перезимували зиму? 

— Під урожай 2016 року озимих культур усіма категоріями господарств було посіяно 11975 га, з яких – 5224 га осилили сільськогосподарські підприємтва. В структурі зернового клину пшениці посіяно 10262 га, агроформуваннями ж 4062 га, жита посіяно, відповідно, 991 га і 441 га. А от щодо таких культур, як тритікале та ячмінь, то тут спрацювали лише сільгосппідприємства: відповідно, 581 та 140 га. В цілому стан посівів задовільний, гарно перезимували зиму і передумов стверджувати, що посівні площі будуть зменшені через вимерзання чи підтоплення, як це має місце в окремих регіонах України, немає. Сподіваємось, що належний догляд за посівами – підживлення і плюс погодні кліматичні умови — дадуть свій позитивний результат. 

— А що планується сіяти навесні: які плани, напрацювання, задуми? 

— Згідно з фінансово-виробничим планом, під урожай цього року усі категорії господарств заявили наміри про посів 4580 га зернових, з яких 1936 га – по намірах сільськогосподарських крупнотоварних виробників. Щодо останніх, то структура наступна: пшениці – 204 га, ячменю – 417 га, вівса - 240 га, кукурудзи на зерно – 1032 га, 12 га проса, 226 га гречки та 20 га зернобобових.

Населення ж фактично, як показує досвід минулих років, сіє приблизно одну і ту ж кількість, значних відхилень чи різких коливань по збільшенню-зменшенню не спостерігається, але говорити про фактичні площі можемо лише десь у червні, коли будемо бачити фактичний звіт про посів сільськогосподарських культур. 

— Але ж сіємо не лише зернову групу, мабуть, і інші культури, в тому числі й технічні?

— Так, у цілому планується, що буде посіяно 5585 га технічних культур, з яких 4390 га мають намір посіяти агроформування. Зокрема, по усіх категоріях намір сіяти цукровий буряк – 895 га, крупнотоварні підприємства – 100 га. Олійні культури – відповідно, всі категорії — 4690, з яких 4290 га —  підприємства, а це 2900 га сої, з яких 2500 — за сільгосппідприємствами. А ще агроформування мають посіяного 1790 га озимого ріпаку. В цілому ж спостерігається тенденція до збільшення посівних площ. Так, порівняно з попереднім періодом, під урожай 2016 року озимини посіяно на 345 га більше. Є й інший позитив – фактично усі посіви засіяні насінням не нижче першої репродукції, що має неабияке значення для отримання врожаю. 

— А що стосується овочів? 

— Наміри є, є плани, але знову ж таки говорити про реальні площі більш доцільно можемо лише уже по факту. Тим паче, що існуючий диспаритет цін на насіннєвий матеріал, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, пальне, нововведення в податковій сфері та сільськогосподарську продукцію можуть досить таки відчутно коригувати наміри і плани, на жаль… 

— Ви торкались окремо моменту догляду — підживлення рослин… 

— Так, саме зараз на цьому акцентуємо нашу увагу. Станом на 1 січня поточного року в сільськогосподарських підприємствах було в наявності 3799 тонн мінеральних добрив, з яких аміачної селітри – 3143 тонни та 522 тонни нітроамофоски. Станом на 3 березня, по сільгосппідприємствах підживлено 2520 га. До підживлення приступили такі агроформування, як ФГ «Приріст», СВК ім. Ватутіна, СВК «Зоря», ТзОВ СП «Гірсам», ФГ «Глинюка В.Ф.», ФГ «Семенюка М.В.», ФГ «Шляхом традицій», СГПП «Несвіч», ФГ «Юр-Агро», СПП «Вишеньки».

— Тобто ми можемо говорити, що ситуація в принципі контрольована? 

— Так, без сумніву, в не зовсім простих умовах, але ми все одно можемо стверджувати, що сіяти будемо, будемо вирощувати і, в будь-якому випадку, буде хліб і буде до хліба. 

 

Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024