Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Оксана Ладчук
Оксана Ладчук

Художниця із Рудки-Козинської творить у різних техніках

12:00 20.06.2018
2112

Художній хист Оксани Ладчук (у заміжжі Назарук) із села Рудка-Козинська Рожищенського району у шкільні роки помітила вчителька образотворчого мистецтва Наталія Никитюк і порадила батькам розвивати творчі завдатки донечки. Так дівчинка стала відвідувати Зразкову художню студію при Будинку дитячої творчості у райцентрі.

Під керівництвом Олександра Баканова Оксана опанувала ази художнього мистецтва, зрозуміла, що це заняття захоплює її все більше і більше. Як гуртківець художньої студії здобула й перші свої перемоги, зокрема, в обласному етапі конкурсу «Космічні фантазії», – пише ІА Волинські новини.

По закінченні дев’ятого класу, дослухавшись до поради Олександра Баканова розвиватися у напрямку образотворчого мистецтва, вступила на навчання до Володимир-Волинського педагогічного коледжу за спеціальністю вчитель образотворчого мистецтва, дизайнер.

Роки навчання у коледжі Оксана Володимирівна згадує, як час здобуття нових знань, розвитку власних умінь і таланту, час мистецьких спроб та починань. Бо будучи студенткою, неодноразово брала участь у майстер-класах з писанкарства, особливо у стилі петриківського розпису, виражала власні художні фантазії під час розпису стін у місцевому інтернаті та лікарні. Розмальовані Оксаною та її друзями-студентами стіни й донині тішать вихованців інтернату та хворих, що перебувають на лікуванні.

Після проходження на четвертому курсі педагогічної практики у рідній школі, Оксана Володимирівна зрозуміла, що їй подобається працювати з дітьми. Тож коли запропонували посаду вчителя образотворчого мистецтва, погодилась без вагань. А щоб надалі розвивати художній талант та підвищувати професійний рівень, стала студенткою Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди. І ні заняття в школі, ні студентські сесії, ні сільські домашні клопоти не заважали Оксані Володимирівні виражати власне «я» за допомогою пензля та фарб. В такі миті гуаш, акрилові чи олійні фарби та мистецький хист ставали чарівними засобами для написання пейзажів чи натюрмортів, на які надихала молоду художницю довколишня природа.

«Палітра душі» – так називалася виставка художніх робіт Оксани Ладчук, яку презентувала мисткиня на огляд волинянам в обласній дитячій бібліотеці у Луцьку. Схвальні відгуки відвідувачів спонукали талановиту та самобутню художницю до нових мистецьких експериментів.

Сьогодні Оксана Ладчук творить у різних техніках, окрім написання картин, займається декоративним розписом на склі, на тканині. Особливо захоплює майстриню декоративний розпис одягу, де Оксана Ладчук використовує не лише квіткові чи геометричні, а й патріотичні мотиви. Цю техніку майстриня облюбувала ще в університеті і навіть брала участь у міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «Печерські каштани», де її роботи ввійшли в десятку кращих.

Петриківський розпис – ще одне захоплення художниці. Дерев’яний посуд, кухонні дощечки, жіночки сумочки, пасхальні символи-писанки, на яких розквітають петриківські візерунки, обов’язково несуть власні, авторські, відмінні елементи. Душа сільської вчительки живе і дихає мистецтвом. А життєве кредо «Будьте в мистецтві як діти – щирими і безпосередніми» дозволяє творити серцем, у своїх мистецьких роботах - передавати найсміливіші елементи власного художнього бачення.

– Мені подобається навчати дітей бачити прекрасне в буденних речах, передавати це на папері, розвивати дитячі здібності до малювання, надихати школярів до творчості власними художніми творами і водночас черпати натхнення в них, бо дитяча душа – це бездонна криниця щирості, відвертості та нових ідей. Це моя робота і улюблене заняття, цим я живу, – підсумовує розмову Оксана Володимирівна.

А згодом зізнається, що зовсім нещодавно спробувала себе ще й вишиванні бісером. І вже на сорочках та сукнях розквітають її авторські візерунки. Здається, мистецькому натхненню сільської вчительки нема кінця краю.

Тетяна Боярин

;
Коментарі

Ольга

15:10 20.06.2018

Молодчина.І це ще раз свідчить про те.що БДТ це потрібний заклад для розвитку дитячих здібностей

до Ольги

15:30 20.06.2018

а що вже є в когось думка, озвучена, що не потрібен !!! Всі концерти, всі заходи в місті тільки завдяки вихованцям БДТ !!! А переможці конкурсів різного рівня звідки ??!!! МОЛОДЦІ дітки і їх вчителі !!!!!

Андрій

07:27 21.06.2018

Успіхів і високих творчих злетів !!!

19 вересня
Сьогодні
Вчора
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
12.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин