Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Запитай у юриста: Чи може бабуся оформити відпустку по догляду за дитиною до 3 років

19:10 11.05.2018
2254

Район.Рожище спільно з Рожищенським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги надає безкоштовну юридичну консультацію для наших читачів.

Нині кожен з вас може задати запитання юридичного характеру і отримати кваліфіковану відповідь від досвідченого спеціаліста.

Дуже сподіваємося, що наша рубрика допоможе вам знайти правильне рішення в кожній життєвій ситуації.

Всі запитання, які наразі вас цікавлять пишіть в коментарях, або надсилайте нам на електрону адресу - [email protected]

В редакцію Район.Рожище звернулася читачка з таким питанням: «Чи може бабуся, яка стоїть у міському центрі зайнятості оформити відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, якщо мати дитини звільнилася з місця роботи з якого йшла в декретну відпустку та вийшла на інше місце роботи. Наразі дитині 4 місяці і допомогу отримувала мама, чи можливо переоформити допомогу на бабусю. В які органи для вирішення цього питання необхідно звернутись».

На це питання відповідають юристи із Рожищенського бюро правової допомоги Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Відповідно до ч. І ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. №504/96-ВР (далі – Закон «Про відпустки»), за бажанням жінки після закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами їй надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Підприємство за рахунок власних коштів може надавати таку відпустку більшої тривалості (ч. 1 ст. 91 КЗпПУ). Відпустка не надається, якщо дитина перебуває на державному утриманні.

Якщо відпустка яка була формлена на маму перервана то допомогу по догляду за дитиною можна переоформити на іншу непрацюючу (незастраховану) особу працездатного віку, яка не отримує пенсії. Це здійснюється за письмовою заявою даної особи та на підставі довідки з місця роботи застрахованої особи, яка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, про те, що вона перервала таку відпустку і вийшла на роботу, і довідки органу праці та соціального захисту населення за місцем її проживання про те, що виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати припинення виплати) (п. 21 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751).

Для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку незастрахованій особі потрібно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання із заявою і подати такі документи:

- копію свідоцтва про народження дитини;

- довідку, що з нею проживає дитина;

- копію трудової книжки;

- довідку, видану органом, який здійснює державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, про те, що особа не зареєстрована як суб’єкт підприємницької діяльності, а в разі перебування на обліку в центрі зайнятості – довідку, що виплата допомоги по безробіттю або матеріальна допомога по безробіттю не проводиться.

Допомога призначається за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання особою, яка доглядає за дитиною, зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Незастрахованим особам допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням.

Відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається одна незалежно від того, скільки в сім’ї дітей віком до трьох років. Чинним законодавством не передбачено одночасне перебування матері та батька або іншого родича у відпустках по догляду за дітьми однієї сім’ї до досягнення ними трирічного віку.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 29 Закону №2240, застрахована особа, яка одержує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, у період відповідної відпустки зобов’язана своєчасно повідомляти про обставини, що впливають на умови надання такої допомоги, впродовж десяти днів з моменту їх виникнення. До таких обставин належать, зокрема, відомості про звільнення з роботи особи, яка перебувала у відпустці по догляду за дитиною; про надання матері дитини відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, а згодом – відпустки по догляду за другою дитиною, якщо за першою дитиною доглядає інший родич.

;
Коментарі

Читач

20:20 11.05.2018

Як все гарно написали,тільки навіщо бабуся буде оформлятися,якщо до 3 років буде виплачуватися і так незалежно чи працює мама чи ні.

наталія

17:28 24.07.2018

якщо бабуся оформить відпустку чи буде ій іти педагогічний стаж якщо вона вчитель чи буде зберігатися місце роботи буде сплачувати у пенсійний фонд бабуся роботодовеці чи соц захист ....дякую

Юрист

14:47 02.08.2018

п. 21 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751 на який посилаються у статті - втратив чинність. Розділ "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку" виключено на підставі Постанови КМ N 208 ( 208-2014-п ) від 25.06.2014 . На данний момент допомогу по догляду за дитиною скасовано. З 2014 року замість неї - допомога при народженні дитини і надається вона лише одному з батьків, опікуну, які постіно проживають з дитиною. Соціальна виплата не припиняється навіть якщо достроково повертаєшся на роботу.

Надія Самусенко

15:10 31.08.2018

Скажіть будьласка, я вийшла на роботу (дитині 1,5рокі), тато дитини в центрі зайнятості стоїть на обліку,
і знаходиться вдома з дитиною, чі можно на тата переоформити відпустку до 3-х років? (Бо центр зайнятості на громадські роботи посилає.... а з дитиною нікому седіти) виходить, що папа піде вулицю гребти, а мені няню наймати потрібно...щоб чужа людина з дитиною седіла..ще й грощі платити великі...

ви пишете що відмінили, так а що можно зробити в моїй ситуації?

На данний момент допомогу по догляду за дитиною скасовано. З 2014 року замість неї - допомога при народженні дитини і надається вона лише одному з батьків, опікуну, які постіно проживають з дитиною. Соціальна виплата не припиняється навіть якщо достроково повертаєшся на роботу....

альона

12:30 10.09.2018

мати знаходиться у декретній відпістці. Вирішила вийти на працю. Оформлюють батька, який працює за основним місцем та зовнішнім сумісником. За основним місцем роботи матері дають довідку, в якій прописують, що виходить на неповний робочий день.Питання - як повинні оформити батька за основним місцем та сумісництвом??

19 вересня
Вчора
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
12.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин