Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

В Україні стартував тиждень права

13:10 05.12.2017
922

В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Вперше Всеукраїнський тиждень права було проведено у 2008 році. Ініціатором проекту стала Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Тоді ж ініціативу молодого покоління правників підтримав Президент України, видавши Указ від 8 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права».

Цього року вже традиційний в Україні Всеукраїнський тиждень права проходитиме з 4 по 10 грудня 2017 року

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

Права і свободи людини та громадянина є дороговказом конституційного розвитку суспільства та держави, що підтверджує й зміст наріжних положень Конституції України, зокрема стаття 3, яка встановлює, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності Української держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність.

Саме права і свободи людини, їх гарантованість є мірилом взаємин між державою та індивідом. «Утвердження та забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави» - визначає Конституція України (частина друга стаття 3).

У силу цього, рівень забезпечення реалізації конституційних прав і свобод людини, визначений різними авторитетними міжнародними інституціями («Венеціанська комісія» та ін.), врешті визначає індекс гуманітарного розвитку держав у світі через призму їх відповідальності перед людиною.

Своєчасне та вичерпне вирішення проблем реалізації та гарантування конституційних прав і свобод людини на сучасному етапі є важливим не лише для розвитку громадянського суспільства та правової держави, а й визначальним для авторитету України на міжнародній арені.

В українській юридичній науці вважають, що під конституційними правами та свободами людини і громадянина слід розуміти гарантовану Конституцією та державою міру можливої поведінки або діяльності особи (колективу осіб) з метою задоволення своїх законних потреб і інтересів у політичній, економічній, соціальній, культурній (духовній) та інших сферах суспільного життя.

Закономірно, що відомі нині конституційні права і свободи людини і громадянина є різноманітними і багатовимірними. Основні з них закріплені в Загальній декларації прав людини від 10.12.1945року.

У своїй сукупності права і свободи утворюють систему основних прав і свобод людини і громадянина, основними елементами якої традиційно вважають громадянські, політичні, економічні, соціальні та культурні права і свободи людини і громадянина. Кожен вид і група прав і свобод людини має своє власне змістовне навантаження.

Дієвість прав і свобод людини, як в Україні, так і в інших державах світу, визначається, насамперед, ефективністю реалізації та гарантування суспільством і державою саме основоположних прав людини.

Рожищенське бюро правової допомоги

;
Коментарі
21 серпня
Вчора
19.08.2018
18.08.2018
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин