Оприлюднили проєкти майбутніх районів: Рожищенщина буде Луцьким районом

07 Червня 2020, 14:05
5751

Проєкт формату майбутніх районів – їхню кількість та склад по кожній області Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування, проте ще можливі зміни.

Про це йдеться на сайті Децентралізація.

Зазначають, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій та тривалих консультацій з асоціаціями й експертним середовищем та наголосили, що це є у своїй сукупності лише першим проєктним документом, який ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням.

«Мінрегіон спрямував на погодження проєкт постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проєкт не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані», – коментує заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Пропозицій щодо майбутніх районів було по декілька варіантів, як від експертів, так і від облдержадміністрацій. Всі вони цього і минулого року пройшли широке обговорення.

Відповідно до доручення КМУ, обласні державні адміністрації надали свої пропозиції. Рекомендації визначають нижчу межу кількості населення в майбутньому районі – 150 тисяч жителів. Цей критерій, своєю чергою, базується на «Номенклатурі територіальних одиниць NUTS-3» Європейського Союзу.

Усього в Україні 490 районів. З провадженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади 26 районів повністю покриті об’єднаними громадами, на рівень яких у рамках децентралізації владних повноважень перейшли майже всі повноваження райдержадміністрацій та районних рад.

Території 164 районів покриті ОТГ від 50% до 99%. Це означає, що РДА цих районів здійснюють свої повноваження на менше половині їх території. І лише на території 75 районів (16%) не утворено жодної ОТГ. Фактично, інститут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів.

У Мінрегіоні звертають увагу на те, що райони є штучними утвореннями для організації на їх території, в першу чергу, державної виконавчої влади, і ключовим тут є максимальна ефективність з мінімальними затратами на її утримання.

Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуть на найближчому до людей рівні – рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адміністративних послуг.

8

Коментарі
08 Червня 2020, 01:32
Нарешті зможу сказати шо я з Луцька
08 Червня 2020, 11:32
З Луцька буде той у кого житло в Луцьку, а ти будеш ж*пою з пропискою у Луцькому районi. В Луцьку своїх полишуків вистачає. Половина міста зброд, якому Совєти житло побудували і з Глухомані Поліської переселили.
08 Червня 2020, 15:47
Що ти несеш?Прямо бачу як совєти парторги і комсорги ідуть на будівництво і будують поліщукам житло.=)
08 Червня 2020, 16:44
Чудо ти притрушене, половина жителів Луцька це полішуки які за часів СРСР вичухалися з полісся, працювали в Луцьку на підприємствах і отримували безкоштовне житло. Тобі удоту при Незалежній Україні така радість не грозить. Поїдеш до польського пана, то може заробиш на якусь халабуду у місті Рожище Луцького району.
08 Червня 2020, 17:37
Що ти мичиш дурнувате?Ти тупе?Я тебе запитую,це компартійні бонзи будували житло чи може вони зі своєї кишені виділяли кошти на квартири ?
08 Червня 2020, 19:50
Компартійні бонзи були такими самими гондонами, як і майданутих бонзи. Це приблизно якщо твоя мама курва, то ти автоматично курвине дєтко.
08 Червня 2020, 23:42
А які бонзи в майданутих?Можна прізвища, щоб ми всі поржали.
09 Червня 2020, 00:32
Наприклад екс-депутати Михайло Гаврилюк, Тетяна Чорновол, Олег Ляшко, Парасюк Володимир. Вони однозначно білі люди, а ти чмо рожищенське. Навіть для польського пана ти "єсьть гувно пірдолєне". Посміхайся. ГИ-ГИ-ГИ.
09 Червня 2020, 14:59
Якщо вони партійні бонзи то ти реальний ідіот. Навіть поняття ЗЕленого немаєш про що ти пишеш. Експєрд з дивана
09 Червня 2020, 15:43
Вони бонзи у своїй майданутій системі, а ти місцева кобила.
09 Червня 2020, 15:52
Після обєднання районів всім місцевим активістам і тобі особисто вже ніколи не перемогти на виборах до органів місцевого самоврядування.
10 Червня 2020, 13:13
вони бонзи тільки в твоїй даунутій голові
10 Червня 2020, 13:15
як шкода що більше ніколи не думатиму про вивіз сміття з міста
10 Червня 2020, 14:05
Шо жаба маргали пролупила і коменти строчити. Заочно відsоsати в мене не забуло, чудо вср@не? ги-ги-ги-ги p.s.йди записуйся на службу в АТО. В добровольчі батальйони навіть тебе візьмуть. Чи ти пісь-пісь, сцик-сцик?
10 Червня 2020, 14:22
Хорошо в краю родном, пахнет сеном и говном. Выйдешь в поле, сядешь срать - далеко тебя видать.
10 Червня 2020, 15:03
Перестань думати про мужиків і описувати свої різні голубі вологі мрії
10 Червня 2020, 15:19
Ти собі якогось ніка придумай, бо таке враження, що ти пацієнт з Олики, який під порохобота косить.
10 Червня 2020, 15:24
Казала твоя шо ти все більше якимось "інтєресним" стаєш.
10 Червня 2020, 19:14
Знову думаєш про сікєля
11 Червня 2020, 03:32
Щось ти постійно якісь дурнуваті гомосятинські приколи пишеш. Мабуть ти дійсно не просто чмо, але і голубізна. Фу на тебе, непотріб!!!!
11 Червня 2020, 14:04
Та я звідки знаю твої гейприколи.Я взагалі думав що ти пішов на поправку і почав думати про сікєля
15 Червня 2020, 19:05
Шо чудо одна гомосятіна в бошці? Так і проживеш з вавкою в голові і дупі.
26 Червня 2020, 13:22
Хтива горгона ЛБГТ запускає свої бацильні щупальці в коментарі чудового місцевого інтернет-сайту Район Рожище. Людина-Гнус хоче щоб мальовниче провінційне містечко Рожище з чудовими жителями цейевропейцями перетворилось на Содом та Гоморру. Підлий негідник-чмошнік називає нормальних людей півниками. Фу на тебе мразь!