Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

На порозі опалювального колапсу: Рожищенському ПЖКГ можуть відключити газ

13:17 17.09.2019
1376

Станом на 16 вересня на Волині нараховують шість виробників тепла, які не включені до реєстру жодного з постачальників природного газу. Вони мають забезпечувати теплом взимку 663 багатоповерхових будинки та 22 500 квартир, серед яких є лікарні, школи та дитсадки.

Згідно з законодавством, АТ «Волиньгаз» не має права здійснювати доставку газу таким споживачам. Серед них – і Рожищенське підприємство житлово-комунального господарства. Про це повідомила пресслужба ПАТ «ВОЛИНЬГАЗ».

Виробники тепла, які не включені до реєстру споживачів газу жодного постачальника, не мають права здійснювати споживання природного газу з газорозподільної системи, а АТ «Волиньгаз» – здійснювати доставку газу для таких компаній.

«Внесені минулого року зміни до Кодексу газотранспортної системи (ГТС) дають право постачальнику газу надавати доручення на відключення споживачів, а газорозподільна компанія буде змушена припинити доставку газу таким компаніям, – говорить Андрій Карпомиз, комерційний директор АТ «Волиньгаз. – Ми сподіваємось, що власники теплопостачальних підприємств встигнуть підготуватись до опалювального сезону і будуть включені в реєстр постачальника газу».

За дорученням постачальника газу АТ «Волиньгаз» повинне буде вжити заходів щодо припинення газопостачання побутових споживачів, підприємств, установ, організацій, що здійснюють надання важливих суспільних послуг, а також виробників теплової енергії для потреб таких споживачів або підприємств, установ, організацій.

Органи місцевого самоврядування/власники підприємств до початку опалювального сезону мають вжити всіх можливих заходів, щоб виробники тепла для потреб населення були включені в реєстр ПСО-постачальника природного газу.

Чинне законодавство не забороняє відключення споживачів газу навіть впродовж опалювального сезону. Доручення на відключення надсилає оператору ГРМ постачальник газу для потреб населення. Відключення в опалювальний період від джерела газопостачання теплопостачальні, теплотранспортні і теплогенеруючі організації, які забезпечують енергією населення, підприємства, установи та організації, призведе до надзвичайної ситуації техногенного характеру, яка за своїми наслідками може бути визнана надзвичайною ситуацією регіонального або державного рівня.

АТ «Волиньгаз» уже проінформувало окремими листами про ситуацію, що склалася в області Офіс Президента України, Раду національної безпеки та оборони, Кабінет Міністрів України, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади.

Минулого року Кабміном було видане розпорядження від 3 жовтня 2018 р. № 717-р «Деякі питання опалювального сезону 2018/19 року», яким учасникам ринку було доручено забезпечувати безперебійне постачання природного газу виробникам теплової енергії в необхідних обсягах. Цього року відповідних рішень уряду ще не прийнято.

Нагадаємо, торік в Кривому Розі 800 тисяч споживачів тепла залишились без опалення наприкінці листопада і були змушені вийти на акції протесту. Працівники підприємств, що здійснюють виробництво тепла для потреб населення удалися до зриву пломб, що є порушенням чинного законодавства. Є підстави вважати, що опалювальний криворізький колапс може повторитися в нашій області.

Загрузка...
Коментарі

Рожище

12:29 18.09.2019

ПЖКГ та зокрема котельні не в пріоритеті в Поліщука та міської ради.Простіше по накатаній..дороги,світло,бруківка.Та й підрядники у фонд палиці грошики перерахують,що немаловажно.А штрафи,пеня та інше,то нічого.Бюджет витримає,не з свого ж карману.

Рожищанин

17:27 18.09.2019

Поліщуку та міськраді побарабану на ПЖКГ.Головне що в самих дупи будуть в теплі.

Рожище

17:49 18.09.2019

не зовсім по барабану.Не почнуть сезон-прокурори в дупу жухнуть,серед зими труба гнила рване...також без мила і в те ж місце.Школа та садочок,дітки.не дай бог мерзнути будуть чи навчальний сезон призупинять,за таке обовязково знайдуть крайнього.Медвєдєв пішов,зараз в гарячці якогось дурного шукають...крайнім в разі чого зробити.

20 жовтня
Сьогодні
Вчора
18.10.2019
17.10.2019
16.10.2019
15.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин