Бути чи не бути Доросинівській ОТГ

20 Березня 2019, 14:13
6341

Наближення примусового етапу децентралізаційної реформи, з перспективою не отримати інфраструктурну субвенцію на розвиток територій та обмаль часу на добровільне створення ОТГ дещо стимулювали децентралізаційні процеси у Рожищенському районі.

Наразі пожвавилася робота щодо створення Доросинівської сільської ОТГ. Втім є ризик, що людські амбіції та недалекоглядність жителів цієї громади та сусідніх рад взагалі можуть призвести до того, що буде застосовано зовсім інший формат об’єднання, при якому на децентралізаційній карті Волині не буде Доросинівської ОТГ.

Через непрості децентралізаційні процеси довкола створення Доросинівської ОТГ до Немирської сільради з виїзною консультацією приїхали в.о. виконавчого директора Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук, консультанти Асоціації міст України з бюджетних питань Василь Гром, із питань комунікацій – Тамара Зубенко, які працюють на Волині в межах проекту «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки USAID.

Складність ситуації в тому, що перспектива створення Доросинівської ОТГ, що має об’єднувати сім сільрад: Доросинівську, Береську, Вічинівську, Ворончинську, Немирську, Щуринську, Ясенівську і передбачена Перспективним планом формування територій Волинської області, який затверджений Кабміном, не всім до вподоби.

Так, нещодавно з ініціативи голови Щуринської сільради Василя Карпюка у Береській сільраді відбулася сесія, на якій ухвалили рішення про створення Щуринської ОТГ із центром у Щурині, не проти цього й в Ясенівці. І хоча між Береською і Щуринською сільрадами немає спільної межі, об’єднуватися із Доросинями вони не хочуть, а аргументують це тим, що, мовляв, не бачать там голови-господарника.

Ще на цій доросинівсько-щуринській децентралізаційній шахівниці з’явився третій гравець – потенційна Перпеспівська сільська ОТГ, що межує з Немирською і Ясенівською сільрадами і не проти у майбутньому за їхній рахунок розширити свої межі. А ось така перспектива, взагалі, ставить під питання існування і Доросинської, і Щуринської ОТГ, бо тоді цю громаду Кабмін не визнає спроможною, адже з нинішніх 6,5 тисяч населення, у неї не лишиться навіть п’яти тисяч.

Тож після виступів присутніх на зборах селян голів Переспівської, Щуринської, Ясинівської, Немирської та виконувача обов’язків голови Доросинівскої сільради, які озвучили своє бачення об’єднавчих процесів, Василь Гром, консультант з бюджетних питань АМУ, розповів про фінансові перспективи майбутньої ОТГ. Він наголосив, що заможною громаду не назвеш, вона буде глибоко дотаційною. Тож, щоб отримати інфраструктурну субвенцію на розвиток територій, їм потрібно об’єднатися добровільно і цьогоріч до жовтня, що можливе лише у форматі передбаченому Перспективним планом.

Якщо не домовляться, не те що гроші, громаду можуть втратити. Затягування процесу об’єднання у складі семи місцевих рад, передбачених Перспективним планом, і не врахування стану і територіального розміщення мережі бюджетних установ неминуче призведе до втрати можливості створення ОТГ у 2019 році.

Вислухавши присутніх на зборах, Мар’яна Конончук зауважила, що добровільність не означає, що можна об’єднуватися, як кому спаде на думку, це потрібно робити відповідно до чинного законодавства з врахуванням методики об’єднання та рекомендацій експертів. Вона закликала до відповідальності щодо своїх дій і побажала, щоб здоровий глузд взяв гору над особистими амбіціями.

Тамара ЗУБЕНКО, регіональний консультант з комунікацій Асоціації міст України






























Коментарі
20 Березня 2019, 17:37
То поставте свого хазяїна на голову ОТГ
20 Березня 2019, 18:20
Зверніть на себе увагу!Шапку у приміщенні необхідно знімати
20 Березня 2019, 18:40
І Вавренчук воставший із пепла тут як тут....
20 Березня 2019, 18:45
в нього таке виховання ,а в шуринського розум на рівні 5 го класу. Хлопці мутять.
20 Березня 2019, 20:15
Доросині найкраще село на Волині<br/><br/>Отг в Доросинях це найліпший варіант для всіх. Щурин чого пнеться і крутиться?
20 Березня 2019, 20:28
Карпюка після того як свою громаду не приєднав до ПЦУ взагалі слухати не треба.теж мені &quot;голова -господар &quot;знайшовся.
20 Березня 2019, 20:35
Доросині то центр, всі дороги на інші села через село, то нащо їхати вічинцЯм в Щурин по довідку? То як розуміти? Людей питали??
20 Березня 2019, 20:52
Думаю як Карпюк їздить бо селах то за людей не думає,а думає якнайдовше протриматися біля &quot;кормушки&quot;
20 Березня 2019, 20:56
Кожен хоче набити свою кишеню<br/>Про ллюдей ніхто не думає.!<br/>Подивитися на фото хто виступає., то всі бандити<br/><br/>А вічинців не макАрович облупошив??
20 Березня 2019, 21:09
Дорогі громадяни!! Центром ОТГ має бути тільки Доросині! І це крапка. Я візьмуся за питання, і буду йти до кінця. І я обіцяю, що вирішу всі ці проблеми. І центром буде тільки Доросині.
20 Березня 2019, 21:25
А про косарика забули???<br/>Де той головуючий
20 Березня 2019, 21:29
Про косарика тут не йдеться, а йде мова де буде центр ОТГ.
20 Березня 2019, 21:30
Ключові слова в статті це &quot;щоб здоровий глузд взяв гору над особистими амбіціями&quot;.звичайно мають бути Доросині!
20 Березня 2019, 21:30
Молодь Тоеба до влади<br/>Молодь то наше все.<br/>Переманюють одне одного.<br/>Треба мати голову на плечах, отг керувати , то не жарти
20 Березня 2019, 21:32
Саме так.
20 Березня 2019, 21:36
В Щурин можна їздити хіба що до зубного.<br/>В Доросинях то оптимальний і найзручніший варіант
21 Березня 2019, 00:06
Доросині самі собі неможу та дати раду
21 Березня 2019, 00:39
В чому проявляється те ,що вони не можуть дати раду?
21 Березня 2019, 00:40
В чому проявляється те ,що вони не можуть дати раду?
21 Березня 2019, 00:54
Клуб в жахливому стані,с/р приміщення також,дороги до лікарні вже десятки років нема і т.д.
21 Березня 2019, 01:09
Немир за дорогу мовчали б. В вас не краща. А свідома людина з Береська ,Вічинь, Немира, Ясинівки ,Райміста. Розуміє що для всіх цих сіл центром є саме Доросині. В Щурин доїзд ну дуже поганий. Приїхав в Доросині і пішки на Щурин.
21 Березня 2019, 01:18
Насправді, ситуація, яка зараз склалася, є дуже важливою та неоднозначною.<br/>Вирішується доля більше 6 тисяч волинян, без перебільшення.<br/>Для влади, для політиканів, люди-це малозначиме(вибачте за таку відвертість), тому НАМ простим, щирим, незіпсованими грішми та владою людям, потрібно гуртуватися, вміти слухати та поважати думку одне одного(байдуже, чи ти агроном, вчитель, фермер, продавчиня або ж лікар і тд)-МИ громада! <br/>Люди в селі завжди виділялися своєю взаємодопомогою, розумом, вмінням подати руку помочі, здатністю до об'єднання у власних спільних інтересах!<br/>Чому Доросині, а не Щурин чи навіть Переспа?<br/><br/>Не одне десятиліття Доросині було одним із найкращих сіл на Волині(економічна, культурна, освітня) та багатьох інших сферах. Попри зміни влади, нестабільні керманичі сільради, їхня безвідповільність та халатність у роботі - потенціал села ослаб. <br/>Проте, чому саме ДОРОСИНІ?<br/><br/>1. РОЗТАШУВАННЯ географічне положення села є сприятливим для інших сіл нашого району. Сусідні села близько розташовані одне біля одного. Від Доросинь до м. Рожище приблизно 22 км, а до Луцька - 45.<br/>2. Транспортне сполучення: через Доросині проходить траса на Турійськ, дорога на Вітоніж, інша на Кияж і дальші села:відповідно автобусні маршрути дуже частотні. До прикладу, якщо навіть у вищезгаданих коментарях хтось із Вічинь потребуватиме довідку, буль-який елементарний документ, то якщо добиратися до Щурина, то йому потрібно витратити немало часу та пересадок, аби добратися до сільради. Добре, якщо це молода, фізичнодієздатна особа, а якщо це одинока, хвора пенсіонерка? Про це хтось подумав?<br/>3. У Доросинях розвинена інфраструктура: велика, усім необхідним забезпечена школа, яка є однією з кращих у районі! Порівняно багато учнів, висока фахова підготовка педагогів та чудовий директор! Сільрада-велике, охайне, по-справжньому ділове приміщення, яке готове приймати громадян та розвивати Допосинівську ОТГ-яка, я переконаний, буде найкращою! Дитячий садочок-який я справжньою колискою дитинства багатьох діток з різних сіл району! Окраса села - Будинок культури! Красивий та громісткий , готовий помістити багато люду, сцена, багато місць для глядачів та танцювальна зона. Очолює місцевий БУдинок культури також добре навчений маестро своєї справи. На території села активна пожежна частина, це теж немало важливо! Храм св.Луки, громада, якого перейшла до ПЦУ-показник самоідентифікації селян та їхньої духовності. У селі діють не один магазин, в яких завжди свіжі продукти, аптека, відділення пошти, ресторан, бібліотека, великий магазин для справжніх господарів(де можна придбати будівельні матеріали, с/г техніку, домашнє начинння та багато іншого) , лікарня, активно працює млин та ще немало інших потрібних для села об'єктів. Постійно на центральній площі села великий рух, адже багато хто відвідує село з метою закупівлі, фінансових справах, освітніх , культурних та інших.<br/>4. Сільська солідарність. Селяни гуртуються між собою, допомагають іншим у біді як фізично , так і фінансово. <br/>5. Родинні зв'язки селян з інших сіл та Доросинями дуже теплі, адже у багатьох селах є родичі, друзі, колеги, які активно комунікують, незважаючи на відстань та інші перепони. Хати у селі активно розкуповують, адже це прекрасне і комфортне місце для прожиття, багато з цих хат газифіковано!<br/>6. Активна молодь. У Доросинях справді живе здорова, працьовита, спортивна, інтелектуальна молодь, яка хоче жити достойно. Постійні спортивні, мистецькі заходи, культурні ініціативи- це часте явище у Доросинях. Молоді люди хочуть, аби все втрачене відродилося, хочуть , аби були місця для роботи, щоб бути вдома, заводити сім'ї!<br/><br/>Факторів для обрання саме Доросинь як майбутню ОТГ є ще вдосталь, є ще що перечислювати, адже село з хорошою історією та ініціативними та працьовитими людьми. Будьмо мудрими людьми.<br/><br/>Доки житиме село-доти житиме УКРАЇНА !
21 Березня 2019, 09:10
Просто Щурин має гарні надходження а Доросині ні і чьому багатому йти жити до бідного . Треба задуматись як маючи велику кількість магазинів , паїв ,і інших надходжень Доросині бідніші .Напевно хтось за щось неплатить .
21 Березня 2019, 09:42
Доросині немають власного приміщення сільради. Сидять на паях
21 Березня 2019, 10:09
Школа також потребує ремонту,а магазин нікуда не дінеться,а щоб доїхати-неморочіть людям голови,буде одна людина вона і буде вести всі справи в селі,а вам купці людей проплатили вот ви і давай Доросині
21 Березня 2019, 10:26
Школа в Доросинях одна з найкращих в районі. І на відміну від Щурина опалюється нормально. Чому ж тоді діти зі щуринської школи в доросинівську переходять?
21 Березня 2019, 11:06
Ще школі в Доросинях та Щурині, пасти задніх!!! І знову &quot;старіки&quot; до кормушки! Вже люди накормлені обіцянками! ДОСИТЬ! МОЛОДИМ ДОРОГУ! Старікам на пенсію! І Немир не приписуйте! В нас демократія, а не так, як ВАМ ЗАХОТІЛОСЬ! Немир за Переспу!
21 Березня 2019, 11:44
Як що шуринці мають великі надходження то чому інфраструктура сіл не розвивається на всьому сидить Карпюк ще зробленому за Максімова. ВИ ЩО ЗА ПРИМІШЕННЯ СІЛЬРАДИ ЧИ ЗА ЗРУЧНІСТЬ ДЛЯ ЛЮДЕЙ . ЦЕНТР ЗРУЧНІШЕ В ДОРОСИНЯХ ДЛЯ ЛЮДЕЙ А НЕ ДЛЯ карпюка
21 Березня 2019, 12:04
Ми за більш багатий,розвинутий,перспективний,центр,і де на сьогоднішній день є хазяїн в с/раді,а до Доросині майже ніхто з цих сіл НЕХОЧЕ
21 Березня 2019, 12:41
Ви питали в тих людей??<br/>Знаєте, хто та більшість??<br/>Люди за Доросині!
21 Березня 2019, 12:53
Чогож так Немир хоче в Переспу,а голова Переспи навіть на зборах сказав що ідіть в Доросині бо там вже папери готові,а я ще депутатів переспівських навіть не питав чи хочуть щоб Немир приєднався???
21 Березня 2019, 13:58
Щурин, Доросині. Та хватить тих отг, вже в Копачвці настала благодать? Ще треба? Ці експерти що їздять їм геть без різниці як будуть жити люди в тих селах після обєднань, їм головне зараз гроші за створення заробити.
21 Березня 2019, 15:48
Твоїми устами глаголить істина
21 Березня 2019, 16:01
Де та молодь? Всі на заробітки давно виїхали,а на тих як ти кажеш &quot;стариках &quot; тільки село і тримається. І не треба за всіх немирців розписуватись &quot;Немир за Переспу!&quot; , ти на зборах був?хто кричав за Переспу?Кричали тільки ті хто боїться без роботи залишитись, або кому щось наобіцяли.
21 Березня 2019, 18:10
А те що наше вище назване районе і обласне начальство не може дочикатись коли швидше отримають премії за зроблену роботу ОТГ Доросині,хоча це обєднання ні до чого доброго не доведе,ще є час знайти &quot;багатого кавалера&quot;,. Люди схаменіться,десять разів подумайте,а один раз відріжте,подумайте про майбутнє своїх дітей,старші люди не вічні,ми теж,але....<br/>Особливо ошуканими були люди коли віддавали в оренду свої землі орендаторамбули обіцянки,роботи і все добре,а з того нічого.Ми ж ЛЮДИ,подумайте за себе,бо за нас ніхто не думає І нічого доброго в тих Доросинях доброго нема і не буде.ДУМАЙТЕ ЛЮДИ,ВІРТЕ В КРАЩЕ,ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД НАС(вибачте за помилки.Дякую)!!!!!!!
21 Березня 2019, 18:42
Карпюк не позорся! !
21 Березня 2019, 21:20
Якщо Ви в мій адрес,то Ви далеко помилились і мене з Карпюком ніщо не пов'язує
21 Березня 2019, 22:02
А ВИ НЕ ДУМАЛИ, ЩО КАРПЮК ТИМ ГОЛОВАМ ПРОПЛАТИВ. ЧОГО ВОНИ ТАК ПРУТЬСЯ В ЩУРИН? ВОНИ ЗА ЛЮДЕЙ НЕ ДУМАЮТЬ. А КАРПЮК БЕЗСОВІСНИЙ....
22 Березня 2019, 01:59
Люди, це- не ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДИ, а РОЗ'ЄДНАННЯ односельчан! Невже в приниженні один одного ми бачимо світле майбутнє?Це ОТГ? Демократією цю процедуру явно не назвеш! А щоб так впевнено критикувати інших, то треба дорости хоч би до них!!!(((