Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Бути чи не бути Доросинівській ОТГ

14:13 20.03.2019
2925

Наближення примусового етапу децентралізаційної реформи, з перспективою не отримати інфраструктурну субвенцію на розвиток територій та обмаль часу на добровільне створення ОТГ дещо стимулювали децентралізаційні процеси у Рожищенському районі.

Наразі пожвавилася робота щодо створення Доросинівської сільської ОТГ. Втім є ризик, що людські амбіції та недалекоглядність жителів цієї громади та сусідніх рад взагалі можуть призвести до того, що буде застосовано зовсім інший формат об’єднання, при якому на децентралізаційній карті Волині не буде Доросинівської ОТГ.

Через непрості децентралізаційні процеси довкола створення Доросинівської ОТГ до Немирської сільради з виїзною консультацією приїхали в.о. виконавчого директора Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук, консультанти Асоціації міст України з бюджетних питань Василь Гром, із питань комунікацій – Тамара Зубенко, які працюють на Волині в межах проекту «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки USAID.

Складність ситуації в тому, що перспектива створення Доросинівської ОТГ, що має об’єднувати сім сільрад: Доросинівську, Береську, Вічинівську, Ворончинську, Немирську, Щуринську, Ясенівську і передбачена Перспективним планом формування територій Волинської області, який затверджений Кабміном, не всім до вподоби.

Так, нещодавно з ініціативи голови Щуринської сільради Василя Карпюка у Береській сільраді відбулася сесія, на якій ухвалили рішення про створення Щуринської ОТГ із центром у Щурині, не проти цього й в Ясенівці. І хоча між Береською і Щуринською сільрадами немає спільної межі, об’єднуватися із Доросинями вони не хочуть, а аргументують це тим, що, мовляв, не бачать там голови-господарника.

Ще на цій доросинівсько-щуринській децентралізаційній шахівниці з’явився третій гравець – потенційна Перпеспівська сільська ОТГ, що межує з Немирською і Ясенівською сільрадами і не проти у майбутньому за їхній рахунок розширити свої межі. А ось така перспектива, взагалі, ставить під питання існування і Доросинської, і Щуринської ОТГ, бо тоді цю громаду Кабмін не визнає спроможною, адже з нинішніх 6,5 тисяч населення, у неї не лишиться навіть п’яти тисяч.

Тож після виступів присутніх на зборах селян голів Переспівської, Щуринської, Ясинівської, Немирської та виконувача обов’язків голови Доросинівскої сільради, які озвучили своє бачення об’єднавчих процесів, Василь Гром, консультант з бюджетних питань АМУ, розповів про фінансові перспективи майбутньої ОТГ. Він наголосив, що заможною громаду не назвеш, вона буде глибоко дотаційною. Тож, щоб отримати інфраструктурну субвенцію на розвиток територій, їм потрібно об’єднатися добровільно і цьогоріч до жовтня, що можливе лише у форматі передбаченому Перспективним планом.

Якщо не домовляться, не те що гроші, громаду можуть втратити. Затягування процесу об’єднання у складі семи місцевих рад, передбачених Перспективним планом, і не врахування стану і територіального розміщення мережі бюджетних установ неминуче призведе до втрати можливості створення ОТГ у 2019 році.

Вислухавши присутніх на зборах, Мар’яна Конончук зауважила, що добровільність не означає, що можна об’єднуватися, як кому спаде на думку, це потрібно робити відповідно до чинного законодавства з врахуванням методики об’єднання та рекомендацій експертів. Вона закликала до відповідальності щодо своїх дій і побажала, щоб здоровий глузд взяв гору над особистими амбіціями.

Тамара ЗУБЕНКО, регіональний консультант з комунікацій Асоціації міст України


Коментарі

До берещуків

15:37 20.03.2019

То поставте свого хазяїна на голову ОТГ

До Переспівського сільського голови

16:20 20.03.2019

Зверніть на себе увагу!Шапку у приміщенні необхідно знімати

111

16:40 20.03.2019

І Вавренчук воставший із пепла тут як тут....

до попереднього

16:45 20.03.2019

в нього таке виховання ,а в шуринського розум на рівні 5 го класу. Хлопці мутять.

Ну а шо

18:15 20.03.2019

Доросині найкраще село на Волині

Отг в Доросинях це найліпший варіант для всіх. Щурин чого пнеться і крутиться?

Спостерігач

18:28 20.03.2019

Карпюка після того як свою громаду не приєднав до ПЦУ взагалі слухати не треба.теж мені "голова -господар "знайшовся.

Нема ради

18:35 20.03.2019

Доросині то центр, всі дороги на інші села через село, то нащо їхати вічинцЯм в Щурин по довідку? То як розуміти? Людей питали??

Вічинець до немає ради

18:52 20.03.2019

Думаю як Карпюк їздить бо селах то за людей не думає,а думає якнайдовше протриматися біля "кормушки"

До Вічинця

18:56 20.03.2019

Кожен хоче набити свою кишеню
Про ллюдей ніхто не думає.!
Подивитися на фото хто виступає., то всі бандити

А вічинців не макАрович облупошив??

Кропива

19:09 20.03.2019

Дорогі громадяни!! Центром ОТГ має бути тільки Доросині! І це крапка. Я візьмуся за питання, і буду йти до кінця. І я обіцяю, що вирішу всі ці проблеми. І центром буде тільки Доросині.

До кропиви

19:25 20.03.2019

А про косарика забули???
Де той головуючий

Кропива

19:29 20.03.2019

Про косарика тут не йдеться, а йде мова де буде центр ОТГ.

Рожище

19:30 20.03.2019

Ключові слова в статті це "щоб здоровий глузд взяв гору над особистими амбіціями".звичайно мають бути Доросині!

До кропиви

19:30 20.03.2019

Молодь Тоеба до влади
Молодь то наше все.
Переманюють одне одного.
Треба мати голову на плечах, отг керувати , то не жарти

Кропива

19:32 20.03.2019

Саме так.

Вулиця Миру

19:36 20.03.2019

В Щурин можна їздити хіба що до зубного.
В Доросинях то оптимальний і найзручніший варіант

Немир

22:06 20.03.2019

Доросині самі собі неможу та дати раду

До Немир

22:39 20.03.2019

В чому проявляється те ,що вони не можуть дати раду?

До Немир

22:40 20.03.2019

В чому проявляється те ,що вони не можуть дати раду?

Немир

22:54 20.03.2019

Клуб в жахливому стані,с/р приміщення також,дороги до лікарні вже десятки років нема і т.д.

До Немира.

23:09 20.03.2019

Немир за дорогу мовчали б. В вас не краща. А свідома людина з Береська ,Вічинь, Немира, Ясинівки ,Райміста. Розуміє що для всіх цих сіл центром є саме Доросині. В Щурин доїзд ну дуже поганий. Приїхав в Доросині і пішки на Щурин.

КРАЯНИН

23:18 20.03.2019

Насправді, ситуація, яка зараз склалася, є дуже важливою та неоднозначною.
Вирішується доля більше 6 тисяч волинян, без перебільшення.
Для влади, для політиканів, люди-це малозначиме(вибачте за таку відвертість), тому НАМ простим, щирим, незіпсованими грішми та владою людям, потрібно гуртуватися, вміти слухати та поважати думку одне одного(байдуже, чи ти агроном, вчитель, фермер, продавчиня або ж лікар і тд)-МИ громада!
Люди в селі завжди виділялися своєю взаємодопомогою, розумом, вмінням подати руку помочі, здатністю до об'єднання у власних спільних інтересах!
Чому Доросині, а не Щурин чи навіть Переспа?

Не одне десятиліття Доросині було одним із найкращих сіл на Волині(економічна, культурна, освітня) та багатьох інших сферах. Попри зміни влади, нестабільні керманичі сільради, їхня безвідповільність та халатність у роботі - потенціал села ослаб.
Проте, чому саме ДОРОСИНІ?

1. РОЗТАШУВАННЯ географічне положення села є сприятливим для інших сіл нашого району. Сусідні села близько розташовані одне біля одного. Від Доросинь до м. Рожище приблизно 22 км, а до Луцька - 45.
2. Транспортне сполучення: через Доросині проходить траса на Турійськ, дорога на Вітоніж, інша на Кияж і дальші села:відповідно автобусні маршрути дуже частотні. До прикладу, якщо навіть у вищезгаданих коментарях хтось із Вічинь потребуватиме довідку, буль-який елементарний документ, то якщо добиратися до Щурина, то йому потрібно витратити немало часу та пересадок, аби добратися до сільради. Добре, якщо це молода, фізичнодієздатна особа, а якщо це одинока, хвора пенсіонерка? Про це хтось подумав?
3. У Доросинях розвинена інфраструктура: велика, усім необхідним забезпечена школа, яка є однією з кращих у районі! Порівняно багато учнів, висока фахова підготовка педагогів та чудовий директор! Сільрада-велике, охайне, по-справжньому ділове приміщення, яке готове приймати громадян та розвивати Допосинівську ОТГ-яка, я переконаний, буде найкращою! Дитячий садочок-який я справжньою колискою дитинства багатьох діток з різних сіл району! Окраса села - Будинок культури! Красивий та громісткий , готовий помістити багато люду, сцена, багато місць для глядачів та танцювальна зона. Очолює місцевий БУдинок культури також добре навчений маестро своєї справи. На території села активна пожежна частина, це теж немало важливо! Храм св.Луки, громада, якого перейшла до ПЦУ-показник самоідентифікації селян та їхньої духовності. У селі діють не один магазин, в яких завжди свіжі продукти, аптека, відділення пошти, ресторан, бібліотека, великий магазин для справжніх господарів(де можна придбати будівельні матеріали, с/г техніку, домашнє начинння та багато іншого) , лікарня, активно працює млин та ще немало інших потрібних для села об'єктів. Постійно на центральній площі села великий рух, адже багато хто відвідує село з метою закупівлі, фінансових справах, освітніх , культурних та інших.
4. Сільська солідарність. Селяни гуртуються між собою, допомагають іншим у біді як фізично , так і фінансово.
5. Родинні зв'язки селян з інших сіл та Доросинями дуже теплі, адже у багатьох селах є родичі, друзі, колеги, які активно комунікують, незважаючи на відстань та інші перепони. Хати у селі активно розкуповують, адже це прекрасне і комфортне місце для прожиття, багато з цих хат газифіковано!
6. Активна молодь. У Доросинях справді живе здорова, працьовита, спортивна, інтелектуальна молодь, яка хоче жити достойно. Постійні спортивні, мистецькі заходи, культурні ініціативи- це часте явище у Доросинях. Молоді люди хочуть, аби все втрачене відродилося, хочуть , аби були місця для роботи, щоб бути вдома, заводити сім'ї!

Факторів для обрання саме Доросинь як майбутню ОТГ є ще вдосталь, є ще що перечислювати, адже село з хорошою історією та ініціативними та працьовитими людьми. Будьмо мудрими людьми.

Доки житиме село-доти житиме УКРАЇНА !

222

07:10 21.03.2019

Просто Щурин має гарні надходження а Доросині ні і чьому багатому йти жити до бідного . Треба задуматись як маючи велику кількість магазинів , паїв ,і інших надходжень Доросині бідніші .Напевно хтось за щось неплатить .

ООН

07:42 21.03.2019

Доросині немають власного приміщення сільради. Сидять на паях

За Переспу

08:09 21.03.2019

Школа також потребує ремонту,а магазин нікуда не дінеться,а щоб доїхати-неморочіть людям голови,буде одна людина вона і буде вести всі справи в селі,а вам купці людей проплатили вот ви і давай Доросині

До за Переспу.

08:26 21.03.2019

Школа в Доросинях одна з найкращих в районі. І на відміну від Щурина опалюється нормально. Чому ж тоді діти зі щуринської школи в доросинівську переходять?

За Переспу!

09:06 21.03.2019

Ще школі в Доросинях та Щурині, пасти задніх!!! І знову "старіки" до кормушки! Вже люди накормлені обіцянками! ДОСИТЬ! МОЛОДИМ ДОРОГУ! Старікам на пенсію! І Немир не приписуйте! В нас демократія, а не так, як ВАМ ЗАХОТІЛОСЬ! Немир за Переспу!

жителі

09:44 21.03.2019

Як що шуринці мають великі надходження то чому інфраструктура сіл не розвивається на всьому сидить Карпюк ще зробленому за Максімова. ВИ ЩО ЗА ПРИМІШЕННЯ СІЛЬРАДИ ЧИ ЗА ЗРУЧНІСТЬ ДЛЯ ЛЮДЕЙ . ЦЕНТР ЗРУЧНІШЕ В ДОРОСИНЯХ ДЛЯ ЛЮДЕЙ А НЕ ДЛЯ карпюка

Перемоги

10:04 21.03.2019

Ми за більш багатий,розвинутий,перспективний,центр,і де на сьогоднішній день є хазяїн в с/раді,а до Доросині майже ніхто з цих сіл НЕХОЧЕ

Степан гіга

10:41 21.03.2019

Ви питали в тих людей??
Знаєте, хто та більшість??
Люди за Доросині!

До за Переспу

10:53 21.03.2019

Чогож так Немир хоче в Переспу,а голова Переспи навіть на зборах сказав що ідіть в Доросині бо там вже папери готові,а я ще депутатів переспівських навіть не питав чи хочуть щоб Немир приєднався???

Андрій

11:58 21.03.2019

Щурин, Доросині. Та хватить тих отг, вже в Копачвці настала благодать? Ще треба? Ці експерти що їздять їм геть без різниці як будуть жити люди в тих селах після обєднань, їм головне зараз гроші за створення заробити.

юстас

13:48 21.03.2019

Твоїми устами глаголить істина

до за Переспу

14:01 21.03.2019

Де та молодь? Всі на заробітки давно виїхали,а на тих як ти кажеш "стариках " тільки село і тримається. І не треба за всіх немирців розписуватись "Немир за Переспу!" , ти на зборах був?хто кричав за Переспу?Кричали тільки ті хто боїться без роботи залишитись, або кому щось наобіцяли.

Яяяяяяяя

16:10 21.03.2019

А те що наше вище назване районе і обласне начальство не може дочикатись коли швидше отримають премії за зроблену роботу ОТГ Доросині,хоча це обєднання ні до чого доброго не доведе,ще є час знайти "багатого кавалера",. Люди схаменіться,десять разів подумайте,а один раз відріжте,подумайте про майбутнє своїх дітей,старші люди не вічні,ми теж,але....
Особливо ошуканими були люди коли віддавали в оренду свої землі орендаторамбули обіцянки,роботи і все добре,а з того нічого.Ми ж ЛЮДИ,подумайте за себе,бо за нас ніхто не думає І нічого доброго в тих Доросинях доброго нема і не буде.ДУМАЙТЕ ЛЮДИ,ВІРТЕ В КРАЩЕ,ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД НАС(вибачте за помилки.Дякую)!!!!!!!

До яяяяяя

16:42 21.03.2019

Карпюк не позорся! !

Яяяяяяяя

19:20 21.03.2019

Якщо Ви в мій адрес,то Ви далеко помилились і мене з Карпюком ніщо не пов'язує

!!!!!

20:02 21.03.2019

А ВИ НЕ ДУМАЛИ, ЩО КАРПЮК ТИМ ГОЛОВАМ ПРОПЛАТИВ. ЧОГО ВОНИ ТАК ПРУТЬСЯ В ЩУРИН? ВОНИ ЗА ЛЮДЕЙ НЕ ДУМАЮТЬ. А КАРПЮК БЕЗСОВІСНИЙ....

Невідома

23:59 21.03.2019

Люди, це- не ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДИ, а РОЗ'ЄДНАННЯ односельчан! Невже в приниженні один одного ми бачимо світле майбутнє?Це ОТГ? Демократією цю процедуру явно не назвеш! А щоб так впевнено критикувати інших, то треба дорости хоч би до них!!!(((

17 серпня
Сьогодні
Вчора
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин