Повна церква: у Доросинях відбулась перша служба у складі ПЦУ

25 Лютого 2019, 09:05
10567

З нетерпінням чекали прихожани першого недільного богослужіння у Храмі Апостола Луки, Православної Церкви України у селі Доросині Рожищенського району. Тож не дивно, що людей зібралось багато. «Як на Паску», – тішились місцеві.

Провів це богослужіння Благочинний Рожищенської округи протоієрей Василь Шняк.

Допомагали у проведенні служби Божої учасники хору з Доросинь.

Поряд з доросинівцями були і прихожани з села Кроватка, які також належать до приходу цієї церкви.

«Зважаючи на те, що вперше за багато десятків років служба Божа велась українською мовою, було радісно на душі, бо не було на що відволіктись. Кожне слово зрозуміле і западало глибоко в душу. Псалми у виконанні хору – також українською, а задавали тон у цьому хорости з Рожища, за що їм щира дяка», – розповідає місцевий житель Микола Вавренчук.

Після закінчення богослужіння відбулись парафіяльні збори, на яких обрано членів двадцятки, касира та церковного старосту. Ним став Микола Дем'янчук.











7
Історичне фото. Прихожани біля храму у селі Доросині після першої служби у складі ПЦУ.
Історичне фото. Прихожани біля храму у селі Доросині після першої служби у складі ПЦУ.

Коментарі
25 Лютого 2019, 12:28
Ну, час покаже, чи і далі так будуть ходити.
25 Лютого 2019, 12:42
Будуть!Доросині-молодці!!!
25 Лютого 2019, 13:04
ДАЙ БОЖЕ, ЩОБ ПО ВСІХ ЦЕРКВАХ УКРАЇНИ ТАК БУЛО. БАГАТО ЛЮДЕЙ ТА УКРАЇНСЬКОЮ СЛУЖБА БОЖА. <br/>СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ! СЛАВА УКРАЇНІ!
25 Лютого 2019, 13:54
ТІ ЩО ПРИХОДИЛИ НА ПАСХУ РАЗ В РІК , ТІ ЗІБРАЛИСЬ ЗНОВУ. ЗРОБИЛИ ПОКАЗУХУ
25 Лютого 2019, 14:04
згинь нечисть
25 Лютого 2019, 14:06
Поглазєть в нас люблять всі, от і прийшли поглазєть, як то воно буде. Ще прийдуть цікаві варвари як нового священика будуть представляти, може походять максимум до Паски і все...... На цьому все і закінчиться.... Хоча нє, до Рамки ходити не будуть бо треба города копати і тюлі страти, короче березень походять оті все... Згадаєте моє слово)))
25 Лютого 2019, 14:32
Чому так бідкаєшся?<br/>Пиши хоча б без помилок...
25 Лютого 2019, 14:57
Зігнали добровільно-примусова бюджетників (вчителів) для показухи інфа 100%
25 Лютого 2019, 15:09
Молодці, будуть міцні громади по селах ,будуть українські церкви &quot;&quot;не забуваймо, якого ми роду УКРАЇНЦІ &quot;&quot;Нехай Господь допомагає.
25 Лютого 2019, 15:18
Згідна...
25 Лютого 2019, 15:46
Це не показуха, це радість серця, це поклик душі. Молодці.!!!
25 Лютого 2019, 15:58
А ви бачу дуже набожна що навіть свято з помилкою в назві пишите
25 Лютого 2019, 16:24
Я слова такого не писала
25 Лютого 2019, 16:30
колись в туреччину гнали насильно а тепер самі просяться.потрібно вказувати правильно сцу Стамбульського патріархату.
25 Лютого 2019, 16:33
забув добавити на території України.вказуйте свою назву правильно чого встидаєтесь.ато Стамбул томос забере.
25 Лютого 2019, 16:54
ну то доді і російска церква стамбульского патріархату..їй теж Константинополь автокефалїю дав.))..не стамбул а вселенський патріарх..Який в праві надавати автокефалію згідно 34 апостольского права..
25 Лютого 2019, 16:56
ти і тут пукнув..Згинь нечисть
25 Лютого 2019, 17:04
Не такі страшні московські воші як українські гниди..
25 Лютого 2019, 17:33
Чому так біситесь?То бюджетників вам назганяли,то ще якусь дурницю придумають...А вибріхувати вам можна? Чи ви дивитесь як кіріл бреше і собі за ним?Краще опублікуйте фото вашої служби в хаті,яка колись була пристанищем п'яниць.Хочу вам позаздрити і собі написати,що зігнали ви людей,приміром... Ну,ще непридумала чому...Ще трішки починаю ваших постів і оприділюсь.
25 Лютого 2019, 17:55
в 6791р.митрополит Київський підкреслюю київський переселився з Києва в Москву ізза неспокою через вбивство батия венграми.з того часу стали всі митрополити київські підкреслюю київські жити в москві а в києві залишались тільки намісники.А в 7097р.26 січня в москві в великій соборній церкві Успіння Пресвятої Богородиці був проголошений Патріархом Константинопольскім Иеремием.митрополит Иов Великоросійський як патріарх великоросійського государства .''царствующим в град москве''і що найголовніше все це проходило з дотримуванням всіх правил святих апостолів ібогоносних отців.з советом собору великоросійського і гречеського царств.а не самочинно .
25 Лютого 2019, 18:04
А тепер візьміть ці самі факти - як вони записані в Єрусалимських бібліотеках і в бібліотеках Греції.<br/><br/>Там вказано, що якраз самочинно. І недарма потім Петро І так довго шукав вихід на Константинопольського патріарха через свого посла Нікіту. І вирішити зміг лише взявши в полон людину плюс заплативши золотом підкуп.<br/><br/>Тому не розповідайте історію однобоко. Людей можна затуркати. Але всіх тримати в дурнях не вдасться.<br/><br/>Томос якраз і був відповіддю на політику одурманення.<br/>І перекручування фактів.<br/><br/>Москва останні століття всіляко намагалась отримати владу над Константинополем, щоб називатись Третім Римом. <br/><br/>І зараз знову є слушна нагода. <br/>Бо нафтодоларами можна купити багато, але не всіх.<br/><br/>Константинополь довго спостерігав за всім. І не дарма вони - найсильніші каноністи в світі - нехай заперечить хтось із священників МП. Не зможуть, бо вони це знають з часів свого навчання.<br/><br/>Тому можна скільки завгодно шкіритися і єхидні коментарі писати про &quot;турків&quot; і &quot;розкольників&quot;.<br/>Час розставить крапки над &quot;і&quot;.<br/><br/>Все буде Україна.
25 Лютого 2019, 18:07
з цього слідує що незнання церковної історії свого народу дала можливість патріарху Варфоломію безнаказанно глумитись над нами українським народом.присвоювати незаконно те що йому давно неналежить.мені стидно за вселенського патріарха який нетільки сам пішов проти Христа а й втягнув багато інших людей .ради слави і грошей.я маю надію що константинопольський патріарх покається перед усім світом за свій злочин .
25 Лютого 2019, 18:15
з цього слідує що московський патріарх це і є патріарх київської русі .він наш український .такщо не росія нас завоювала а ми українці завоювали і розширили свої території.і російська особливо москва це територія українців .Київська Русь.імова дана Богом.церковнословянська.доречі української як такої мови не існує .є суржик і є літературна.це для тих хто не знає.
25 Лютого 2019, 18:20
українець який забуває своє коріння не українець.
25 Лютого 2019, 18:22
ми свято повинні берегти церковнословянську мову бо це наша реліквія а також мова наших прадідів і саме вони заповідали нам її берегти.
25 Лютого 2019, 18:28
От і бережи свою
25 Лютого 2019, 18:28
а хто хоче в сцу коннстантинопольського патріархату то я немаю нічого проти це вібір по серцю кожної людини тільки не займайтесь грабіжем не присвоюйте наші українські храми а будуйте свої політичні.
25 Лютого 2019, 18:59
А ти коли в психіатра перевірявся?Вже до того до...ся,що і української мови нема!А на якій мові писав Шевченко!Відповідь:на суржику від російської.Я тобі скажу,хто ти є:ти продажний московський піп!Ти продався за 2 тисячі доларів,а тепер їх відробляєш,щоб показати своїм хазяям,що взяв ті гроші не просто так.Згідно твоїх опусів,Онуфрій мав керувати кірілом,всі бачили-так і було...Але,як казали в відомому кіно:,,И тебя вилечат...&quot;
25 Лютого 2019, 19:38
не перекручуй те що написано.я не священник я той хто цікавиться церковною історією написаною людьми які відносяться і прославлені в Християнському православьї.Вони не брешуть .
25 Лютого 2019, 19:44
Я пишаюся вами земляки!
25 Лютого 2019, 19:50
кожний регіон це інша мова.наприклад слово взуття тапинки.мешти .капці..часом приїдеш в віддалене село таке враження що закордон потрапив а це українська .тому і розмовна мова є суржик.а літературна щоб принаймі зрозуміти могли всі хто в школі вчився .
25 Лютого 2019, 20:00
Артеме, треба читати історію, а не пропогадистські листки московських попів. А справжня історія підкорення Москвою київського патріархату була зовсім іншою. Москва скористалася руїною на теренах України і, як завжди, знайшла запроданців серед місцевих попів, які за гроші і чини радо побігли служити кацапам.
25 Лютого 2019, 20:07
Ти в Росії був?Я -був,там служив в армії.То хочу сказати,що істинні росіяни з різних регіонів говорять так,що іноді потрібно перекладача.То виходить,щоі російської мови нема,є тільки суржик і літературна мова.Тому за що ти борешся:української нема,російської-нема.Давати спілкуватись на старослов'янській-вона є .Надалі пиши на ній .Чи,може,ти її знаєш так само добре,як і історію,яку завжди перекручуєш.
25 Лютого 2019, 20:33
я істо рію не перекручую це церковна історія і написана святими отцями .щодо мови то я теж був в росії та білорусіїї.церковнословянська це мова київської Русі .а поскільки русичі занімали ірозширювали свої території тонедивно що і мова мала деякі зміни.церковнословянська це мова з якої і пішла писемність теперешніх трьох держав.україни .росії .білорусії.
25 Лютого 2019, 20:49
в тернопільській обл.утікли два злочинця і ось прийшли вони до одного газди в якого непогана хата і у дворі стояла машина.постукали,вийшов господар.один із злочинців безцеремонно сказав господарю що він більше тут не живе так як нажився то тепер вони будуть тут жити і це тепер їхня домівка.господар виявився сильним і невдовзі одного забрала поліція а другому вдалося втекти.це можна сказати і про вас .як злочинці погрозами захопили храм і тішитесь .храм то Божий незабувайте .
25 Лютого 2019, 20:50
Судячи з слів,,поскільки&quot;(укр:оскільки) і ,,занімали&quot;(укр:займали)ти не тільки там був,а й народився.То йди туди і проповідуй!Ну не хочем ми до Росії і крапка.Якби не росіяни,Україна б вже давно процвітала.Це Росія принесла на нашу землю п'янство і безгрдосподарність
25 Лютого 2019, 20:53
Ти хто такий завзятий Артем. А де Ваше :перпіти, не осуждати, ? Всі геть помиляються .... дивно. А може досить обзивати, домагатися &quot;свого&quot; . Ви тихенько моліться і думайте собі все що завгодно. І не смій судити Варфоломія. Задумайся Де ти а де Він. &quot; І просто диво, чому такий розумний Артем тай не патріарх&quot;. Грішнику покайся , як можна засуджувати діла такої постаті. До кожного прийду СУДДЯ. І от тоді тільки зрозуміємо де правда. А зараз змінюється історія .... От і прийми све спокійно. по Божому .
25 Лютого 2019, 21:00
до речі шевченко вчився писати саме по церкословянськи.а на якій мові він потім писав свої твори це не має значення.адже в наш час як і колись могли писати на різних.
25 Лютого 2019, 21:04
Как говорил наш шефф:,,Если человек-идиот,то ето -надолго&quot;
25 Лютого 2019, 21:09
Шановний пане Артем,цікаво,чому так захищаєте Москву.Якщо так добре жити під чужим крилом,то вперед,переїжджайте до Росії.Яб хотіла подивитись,якби хтось чужий прийшов до вашої хати і почав вами керувати.Ви напевно іншу пісню співали б.
25 Лютого 2019, 21:16
Бійтеся Бога писати всяку фігню! Якщо не знаєте історію, то у відкритому доступі в мережі інтернет є правдива інформація щодо історії України, а не спотворена вами... Нам Вселенський Патріарх дав Томос не для того, щоб українці, які відвідують храми МП, кляли і робили наклепи на свій же народ, а для того, щоб наша держава мала свою ЄДИНУ Церкву! І нічого поганого в цьому не має! Цього просять століттями різні країни! І треба використовувати цей шанс, на нас дивиться весь світ, а ви тут розвели полеміку... <br/>І не важливо, на якій мові правиться, Бог чує щирі молитви на різних мовах, а от те, що ви один одного готові з‘їсти, до добра не приведе! Будьте розумними, прибічники МП! Ми повинні об‘єднуватися, а не служити в час війни Кирилу і висловлювати йому подяки.. Ми тепер маємо свою Церкву, і повинні дякувати Богу за це, а не породжувати ворожнечу і ганьбитися перед всім світом! Чому ми маємо залежати від Москви в релігійних питаннях і підпорядковуватися Кирилу , якщо ми на чолі з Епіфанієм тепер маємо точно таке саме право перед Вселенським Патріархом, як і Москва на чолі з Кирилом?! Це московитам і не подобається, а ви ведетеся у них на поводу... Правильно роблять священники МП, які не ведуться на команди і залякування свого московського керівництва накласти анафему, а гідно підтримують свої громади і переходять до ПЦУ! Треба пам‘ятати, в якій країні ви проживаєте та чиї інтереси ви відстоюєте.
25 Лютого 2019, 21:56
....от цікаво, чи Васі на всі приходи вистачить, і чи люди будуть так ходити ,коли дізнаються, що їм пропонує на сьогодні новостворена структура?!))))Смішно і жаль людей водночас, що вони такі глухі і сліпі!
25 Лютого 2019, 22:48
Чому тільки Васі має вистачати? Новостворена структура канонічна і благословенна Вселенським Патріархом! Що вона пропонує їм? Те ж саме, що й Вам! А от що запропонувала вам Москва, що ви так тісно тримаєтесь за ярмо МП, то ми не знаєм... Бо поки від Москви ми маємо війну..
25 Лютого 2019, 22:50
мабуть з такими думками як у вас- пора в росії освоювати землі і там служити. Там місця всім хватить.
25 Лютого 2019, 22:58
Смішно? То поясніть- в чому люди «глухі і сліпі»? Мабуть Кирил праведніший ніж Вселенський патріарх, що слухаєте їх правду))))а своїх мізків включити не хочете і подивитись- де правда? Якщо Вселенський патріарх дав нам добро , тепер москва нам до одного місця бо москва сама під ними ходить. Бог один, віра одна! Щось не подобається- до росіі
25 Лютого 2019, 23:36
До Артема.Шановний де Ви бачили першодрук церковних і стародавніх рукописів в Росії.
26 Лютого 2019, 00:34
Насправді Артема звати Женька ...Догадайтесь чого розпирається?
26 Лютого 2019, 01:15
З якого року Вавренчук став місцевим жителем Доросинь?
26 Лютого 2019, 01:30
на якутію потрібно 200 батюшок..Там також буряти хочуть спасіння))...Вперед.ато з такими темпами расея матушка стане мусульманскою країною
26 Лютого 2019, 01:36
Сучасна богослужбова мова МП немає ніякого відношення до церковно словянскої..це просто архазеїчна російска мова.де слова століттями замінювались на російскі..якби святі Кирило і Мифодій почули її то вони б її не впізнали...І не впарюй тут ..У вас проблеми із історією
26 Лютого 2019, 01:36
Ти точно хворий на голову!!!
26 Лютого 2019, 01:41
захищати свою віру від наруги обовязок кожного християнина.я прав і свідки цьому святі отці зображені на іконах адже саме вони і були тими хто писав історію церкви .якщо вони по вашому обманюють то чому ви до них молитесь чому відбираєте їх храми.я нікого не осуджую просто ваші діла і діла теперішнього патріарха варфоломея говорять самі за себе.тут і судити не потрібно ви і він самі себе осудили.не ми прийшли в ваші храми а ви до нас.до речі варфоломей кп і так обібрав забравши приходи собі ваші за границею.так тому ви рішили нашими розжитись.тільки не забувайте церква Божа є і буде хай і не в такій кількості.І Слава Богу що ми побачили ким насправді являється теперішній патріарх варфоломей.і це не дивно адже і іуда теж знаходився поряд з Спасителем от тільки він не спасся.
26 Лютого 2019, 01:42
то чому Москва не Київського Патріархату як пішло все з Києва ?
26 Лютого 2019, 01:45
Гм... ніколи небачив щоб так багато людей в доросинях пасху приходили святити. Напевно писав той хто туди неходив. Люди схаменіться!!!! Ходіть куди хочете , вам ніхто незабороняє. Беріть приклад з Романа , захотів построїв і не має ні до кого діла. Вас не розбереш то вам в історію треба, то в українську церку, а завтра що??? Ви вже незнаєте куди вмоститись. Самі набожні обісрали всіх і далі продовжують.
26 Лютого 2019, 01:50
ми нікого не тримаєм .хочете свою створити віру створюйте.тільки перестаньте займатись грабежем .не сваріть народ йому і так важко жити .ви говорите за смирення а самі поняття немаєте що це таке.до речі ви ображаєте своїми діями і інші конфесії.по вашому вони теж вороги?
26 Лютого 2019, 02:04
не важно хто я.я той хто виріс виховувався і якого вчителі чили любити свою країну а те що я волинянин а не з тернопілля зрозуміло з моєї мови.а ображати дівчат з імям женя якось недоречно .це звичайна переписка .у нас в країні свобода слова ми ж незалежні чи не так??то чому так завелись.правда очі коле.а щодо інтернету то я там не всьому вірю.Слава Богу а Україні мир.
26 Лютого 2019, 02:04
Людям війни мало, їм продовження треба. Горло одне одному перегризуть, навіщо створювати свою , якщо можна прийти на все готове!!!
26 Лютого 2019, 02:14
це точно.а вислів про філарета мені сподобався це дійсно надоввго.напевне поки не помре буде мріяти що він патріарх.
26 Лютого 2019, 02:18
чому україна не обмежується Києвом?.це і є відповідь на ваше питання.відповідь на моє і є вам відповфддю на ваше.
26 Лютого 2019, 02:25
мусульманською не буде а вот з китаєм чи японією боюсь прийдеться поділитись.вони рішили видно взяти приклад з українців і теж розширити територію.поки що мирно завойовують а далі не знаю.до речі хто був в росії напевне теж звернув на це увагу.
26 Лютого 2019, 02:36
а за наших священників немає чого переживати з ними Бог .а хто з вашими?
26 Лютого 2019, 08:58
Це не ваші храми а наші ми їх не захвачуєм а повертаєм а священників які на Біблії клянуться піти проти громади нам і даром не треба і зараз бог не зними а знами .Невіриш заглянь в карту церков пцу .
26 Лютого 2019, 09:26
Ну ти й розумака!По-перше,ніхто дівчат не ображав .По-друге,для тих,хто прикидається дурником:як на тебе каже мама:Женя чи Євген?Для тих,хто в танку кажу:ти Євген.Чи Жека,чи пупсік-як там на тебе кажуть..<br/>А церкву московську собі побудуй,ти нашу не будував,вона не твоя.Ти нашу тільки обдирав.
26 Лютого 2019, 10:30
за церкву повинні були рішати бабульки які ходять кожен день, а не ті що раз в рік посвятити паску чи на проводи. І ніхто в європі цей ТОМОС несприймає. Яка рзниця на якій мові ведеться служба і на якій мові молишся ти богу. Ще вчипіться до пятидисятників чи штунд. Зараз самі набожні стали ті які в 80-х стояли біля церкви і гнали нас як серливих котів щоб ми неішли з своїми бабулічками до церкви. А Порошенко молодець перед виборами зробив калатнечу, щоб відвернути всіх нас від виборів.Схаменіться люди і так жити важко. За війну забули треба за церкви порішати.
26 Лютого 2019, 10:38
Нас багато нас не подолати, та сама політтехнологія, тільки на релігійній основі.
26 Лютого 2019, 11:54
Читаю оту ахіннею і в шоці. Яка рідна мова? Дитино, шо ти мелеш? Кажеш історію церкви вчив?Ти її так вчив, як півень писав. Бо якби вчив, то знав, що старослов'янська мова - це мертва мова, це штучна мова, створена Кирилом і Мефодієм на основі солунського діалекту болгарської мови, на той час, зрозуміла практично усім слов'янам. Але у слов'ян (у кожної групи) була своя усна мова, у русичів - давньоруська. Зрозумій нарешті, що мова спілкування - давньоруська, а мова освіти (книги, навчання), мова богослужби - штучно створена і мертва старослов'янська, яка потім плавно, внаслідок в пливу давньоруської та укріплення української мови трансформувалася в церковнослов'янську і використовувалася лише під час богослужби. Полистай історію церкви та мовознавчі праці з історії української мови. Це перший аргумент. А другий аргумент указаний в &quot;Повісті временних літ&quot; Нестора Літописця, на який отакі як ви люблять опиратися. Чрму князь Володимир вибрав саме христянство східного обряду? Не західного, не мусульманство, не іудаїзм, а саме християнство від Візантії? Мусульмани та іудеї князя не вразили, а католицькі пресвітери вели богослжбу латиною, тоді як східна вітка християнства дозволяла богослужбу рідною мовою. Оскільки писемності своїє Русь на той час не мала (вірніше мала, але не упорядковану, так звані &quot;чєрти і рєзи&quot;), то Кирило і Мефодій адаптували для русичів грецький алфавіт, а мову богослужби зробили максимально зрозумілою русичам. Тобто, вже тоді робився акцент НА РІДНУ МОВУ. Як ви поясните той факт, що в Болгарії - правиться болгарською, в Румунії - румунською, в Грузії - грузинською, у Вірменії - вірменською, в Росії - російською з вкрапленням церковнослов'янських архаїзмів (якби то чули Кирило і Мефодій, перевернулися б в гробі з тої пародії), от тільки дурному українцю (дурному, з вашої точки зору), правити українською, рідною мовою - ніззя, треба берегти &quot;своє, рідне, московське&quot;. Учіть матчасть, зомбі!
26 Лютого 2019, 11:56
Що ви причепились?Церква належить громаді,а громада,це всі жителі села,в тому числі і ті,які в церкву ходять лише по святах.Всі бабульки,які ходили в церкву,мали змогу прийти і проголосувати за те,що хотіли.Ви ще напишіть що їх не пускали.І багато з них проголосували за українську церкву,в тому числі і дві хористки,і наш теперішній староста Дем'янчук Микола,який не пропускав жодної служби.Шановні московські попи,запам'ятайте,церква вашою ніколи не була і ще в нас в селі живуть люди,які пам'ятають написаний на стіні в церкві Отченаш українськоюмовою,який потім замалювали.
26 Лютого 2019, 13:10
Вот хунте безчинствует)))
26 Лютого 2019, 15:51
Прихвостні всі прийшли поклонитись бандіту
26 Лютого 2019, 15:54
53 із 90 голосувавших &quot;за&quot;<br/>Щось не дуже явка. Як так далі піде то буде 10 людей ходити, то й то буде добре. І будуть казати, що повна церква.
26 Лютого 2019, 16:28
Люди,схаменіться.Не гнівіть Бога своіми чварами,Він чує всіх і скрізь,і не важливо якою мовою ви молитесь.
26 Лютого 2019, 17:12
Те чудо київське просто хотіло пересварити людей
26 Лютого 2019, 17:27
Якось під час Майдану я приїхав додому в Рожище. Поговорив з тіткою, ярою фанаткою московського патріархату. Зайшла мова за Януковича, так вона його захищала. Що це не бандит, що це бідна сирота, що його оббрехали.<br/><br/>Того дня я й зробив, що ні інтелекту, ні критичного мислення в пастви МП нема. Що їм несвяті отці за вуха поналивають, в те й будуть вірити. <br/><br/>А в цілому Петро Олексійович молодець! Таку двіжуху на районах створив, і я певен, що більшість навіть від цих же сварок тільки тішиться.
26 Лютого 2019, 19:42
Шановні, право голосу мають усі прихожани церкви, а не лише бабульки, які щодня ходять. Якщо є люди, що ходили хоч раз в рік на Пасху, і вони за ПЦУ, бо живуть в Україні, то чому їм не відстоювати своє право? <br/>І взагалі! Вселенський Патріарх дав нам право мати СВОЮ ОДНУ СПІЛЬНУ ЄДИНУ ЦЕРКВУ!!Не КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ, НЕ МОСКОВСЬКОГО, А СПІЛЬНУ, люди, СПІЛЬНУУУУУУ!!!!! Чому МП так не хоче? Чому київський йде на зустріч, а московський ще й галас підіймає! Ви в якій державі, ви за що відстоюєте ворожий патріархат??За що ви тримаєтесь? Це ж ваш Кирил теж ходить під Вселенським Патріархом! Чому вам ведуть таку політику? <br/>До сліз обідно, що на заході України такі неосвічені люди...
27 Лютого 2019, 00:51
угу..покажите на ділі всім,як ви це ПРАВОсвое будете використовувати-ЩОНЕДІЛі,а не як на Паску-раз в рік.<br/><br/>Та хочу сказати всім противникам Святої церквоно-словянської мови.Те що вам ця мова не до душі,то це вказуе на те ,що це НЕ моватакая як треба,а сучаснілюди стали &quot;нетакі як треба&quot;.Повірте.Якви собі уявляете ,коли рано чи піздно кожному настане час предстати на Суд Божий..і Бог спитае-я заради вашого ж спасіння передав вам через Архітратига Гавриїла Святу мову.,а ви її відкинули-як це так? То значить ви сміете Мене ,Свого Творця не слухати і не покорятися?? Ви значить не признаете Мене за свого Господа..? <br/><br/>А ви відповісте Богу-та мені ця мова не зрозуміла..та і взагалі не до душі..тож я собі вибрав свою розмовну мову..<br/>Ви хоч розуміете що цим своем своемудрствованням і своеволіем ви повстаете проти Бога? І за це прийдеться тяжко відповідати .<br/>Ще хочу сказати,хочете вірте хочете ні,та в Польській Правсолавній Церкві служать саме на Церковно-Словянській!<br/>Чи ви думаете що ви мудріші за всіх? І що полякам церковно-словянська зрозуміліша як вам? Та вони просто не сміють і думати про те щоб щось в церкві поміняти.Чи ви думаете що наші Святі угодники як наприклад Антоній таФеодосій та весь сонм Святих Угодників Киево Печерських менше за вас любили свою країну ? ? Та вони нічого не сміли міняти,тим більше розривати звязок з Росіею,хоча часи були набагато тяжщі як тепер.Нас ще ждуть насправді тяжкі часи.Бо до чого насмілилися дійти сучасні люди то вже справжне БОГОВІДСТУПЛЕННЯ.<br/>Бо Боже тепрпіння не безкінечне.<br/>Ви зарас хорохоритеся,що мол нічого..переживемо..<br/>тут плакати і каятися треба ,а вони смються..Біда сама справжня..
27 Лютого 2019, 02:49
Ну ті московські попи і затягнуті!Що ви за нас переживаєте,що ходити до нас не будуть.Ви переживайте що до вас не ходитимуть!Де гроші братимете?Довго вам кіріл не надає!Я розумію,що ви не звикли працювати,а звикли тільки язиком молоти,але цього разу так не пройде,потрібно стати,своє збудувати ,а не махати каналом по хатах,де були притони,і тоді,якщо хтось прийде дійсно ваше,вами побудоване,забирати(а такогоне буде),я першим піду вас захищати,а коли полізете наше відбирати,першим піду вам бити морди.
27 Лютого 2019, 11:21
Антоній та Феодосій не були Московського патріархату а Константинопольского тай росії тоді ще небуло.Держава росія виникла в 1715 році..Її так Петро 1 назвав ..Ну навіщо людям макарони на вуха вішати....Що ти тут людям впаруєш?
27 Лютого 2019, 11:40
То лише ви так вміете силою влазити в намолені храми,вигяняти ,тих хто там прославляв Бога..і навіть бити.<br/>При цьомувживаючи такі безбожні методи Бога зовсім не боятися.<br/>Жодного раз такого ніхто чув таке про священників і мирян Української Православної Церкви Московського Патріархату.<br/>А от для так званого Киевського патрірхату це нормально..точно по їхслідах ідуть і представники сцу.<br/>Як сказав Христос-по плодам впізнаете хто е хто.<br/>Тож хто не хоче відійти від Істинни ,той лише трохи задумавшись зрозуміе хто дійсно з Богом ,а хто з політиками.<br/>Бідні ви і заблудші..Якби ви отак щонеділі ходили в канонічну Церкву і щиро молилися Богу ,каялися в своїх гріхах,то тепер вам би Господь не дав заблудитися.<br/>А так як більшість із вас дійсно лише на Паску і приходили то Бог забрав розум,то ви тепер самі не знаете яке беззаконя творите проти Церкви Божої.Справжне умопомраченіе.<br/>Такі випадки не разбули в церковній історіі.<br/>Та оправдання не буде.<br/>Це повірте кажу без ніякої злоби,а з біллю в серці.Задумайтесь що робите,поки ще далеко не зайшли і зупиніться.<br/>Бо ви нікому більше так не нашкодите-ні ближнім,ні навіть Богу,як саме собі і своїм родинам.<br/>Краще бути на місці гонимих,чим в числі гонящих.Христа гнали івін поперджав що хтойтиме Його шляхом тежобовязково гнатимуть<br/>.Тож краще йти за Христом чим проти Нього.<br/>А ви саме це зарас і робите,під заохочення підкуплених американських кураторів.
27 Лютого 2019, 11:50
то ти дійснопостійно впаруеш людям брехню,видно добре тобі платять американські куратори.Ну -ну..збирай собі на голову плату від Бога.Всьому свій час.Хто хоч трохи задуміеться про спасіння своеї душі то може легко знайти в інтернеті інформацію кого трималися Святі Угодники Киево печерські і що говорили про папістів(тих самих католіиків)з якими ваші так завані нові пастири тепер дружать і навіть планують обеднатися. От якби люди хоч трохи поцікавилися нашою історіею, та черпали інформацію з чистих джерел а не з грязних,протравлених ЗМІ то і їхби ніхто не зміг обманути,А так задурили їм голови ,а вони і раді.Та Бог дав всім розум так ,що оправдання не буде що я мол не знав,мене обманули.
27 Лютого 2019, 13:30
Ми всі з болем в серці дивились як занепадає наш храм,облуплений,обдертий,прогнилий,обкрадений,без дзвонів,а в той час наш московський піп,який живе в новій двоповерховій хаті і плаче,що йому нема за що купити черевики,будує собі хліва з пластиковими величезними вікнами,які і в хаті собі не кожен може дозволити,і накривають того хліва металочерепицею-і на заробки при цьому не їздить,а коли люди кажуть йому що давайте щось будемо у церкві робити і для початку будем після закінчення служби привселюдно перераховувати гроші-зчиняє справжній Гвалт!То з ким правда?Від вас ,московських брехунів Бог вже,напевно,втомився,тому й допускає тих,в кого слово не розходиться з ділом,бо побули б ви ще пару років,тоб всі прихожани розбіглися по сектах, бо в вас вже всі розчарувались.Щоб вам вірили-потрібно щоб люди були темні,а з цим зараз проблеми.
27 Лютого 2019, 21:40
Ми живемо в Україні! Тому церкви мають бути українські, тим більше їх благословив Вселенський Патріарх! Московському Патріархату є шанс в нашій державі приєднатись до ПЦ України, а якщо люди темні- ваші проблеми... Якою мовою молитися до Бога- не важливо, головне молитись з вірою і любов’ю до Бога, до свого ближнього, а не триматися за МП країни, яка веде війну з нашою країною. Тому згодом МП в нас не повинно бути!
28 Лютого 2019, 02:24
Назвіть мені канонічні чи догматичні перешкоди відправи літургії українською мовою?
28 Лютого 2019, 09:30
прагнення до спрощення називається примітивізмом. Достойно мати гідне Богослужіння, а не примітивне &quot;человекоугодіє&quot;.
28 Лютого 2019, 10:23
Не неси маячні про якесь “человнкоугодіє”,а зішлись на канони чи догмати!Ти ж рахуєш себе “канонічним”?
28 Лютого 2019, 10:31
Це моя думка, простої людини, а не богослова. Знаю, що Літургію можна зрозуміти не мовою, а душею. Знаю, що Богу треба принести все краще, що в нас є, як це робив Авель, а не Каїн. Богослужбова мова - це ж наша перлинка!
28 Лютого 2019, 11:11
Ясно,плетеш що небуть,тому відповім тобі в твоєму стилі:а українська мова то наш діамант!Що дорожче?Давайте берегти те ,що дорожче!Ну як відповідь?В твоєму ж стилі!Якщо не геть дурень-то зрозумієш...
03 Березня 2019, 22:52
А як ви молитесь своїми словами??? Старослов‘янською? Чи все ж таки рідною, українською? Думаю, що Богу доступні всі мови, аби з ВІРОЮ В СЕРЦІ! Але відноситись до російської церкви в час війни з росією... нонсенс..
04 Березня 2019, 11:26
Знаеш таку приказку- &quot;краще з розумним помовочати ніж з дурним говорити&quot;..То саме про тебе.<br/>Якщо ти маеш за ніщо мову якою молилися наші Святі предки ,то ти сам-НІЩО.<br/>А ще берешся когось повчати..краще помовчи ,бо накличеш гнів Божий на свою нерозумну голову.
07 Березня 2019, 21:20
і як Доросинці вам новий священник? подейкують що новий &quot;священник&quot; з КП, приїхавши на цей прихід з Луцька, попросив за надто велику суму за служіння (5 тис. зарплату хочуть, панахида 90 грн записка)., і мешканці Доросинь чухають потилицю<br/>Так Доросинці?
08 Березня 2019, 10:40
Що ти мелеш ти в церкві було бачило чуло по перше зараз ми задоволені бо гроші які збираємо залишаються в церковній касі і ніхто в нас незабирає видно де ішли кошти на попову будову чи церковні потреби який піп такий був і прихід
08 Березня 2019, 10:46
Нащо таке ім'я собі написали?
08 Березня 2019, 13:24
Господи Боже наш, хай буде воля Твоя, вразуми український народ, просвіти йому очі і душу, покажи йому , що ти є скрізь і повсюди...
09 Березня 2019, 16:53
ясно..а все ж,якщо це не правда,ну то ви скажіть правду,поділіться досвідом-скільки новому служителю маете платити в місяць?Невже БЕЗоплатно буде.?Скільки коштують треби ?тільки вже ж скажіть правду,брехні нам теж не треба.
10 Березня 2019, 16:43
так і не відповили мої доросинці ..певно таки правда що розкольник таку ціну їм загнув..гм)
10 Березня 2019, 18:07
Вся Європа католики, назвіть мені хоча б одну краіну загарбану Гітлером, яка під час другоі світовоі війни міняла шось в релігіі своєі краіни тільки по тій причині, що іхній агресор також католик
10 Березня 2019, 21:10
А назвіть краіну яка ,після 2світовоі війни посягнула на територіальну цілісність іншоі краіни? І ніхто нічого не міняе,просто Украінці повернули свое право,свого часу анексованого Москвою.Памятаете слова&quot; Хто з мечем до нас прийде,той від меча загине&quot;,або як в народі &quot;проти лома е два лома&quot;. Проти дій агресора будь які засоби боротьби будуть виправдані,якщо це стосуеться незалежності та життя людей. І справедливіть яка здійснилась,більше як через три століття була в особі Вселенського Партіарха, а не з примхи самих Украінців.Ну ось така думка,яка мае право на життя.