У районі уклали 10 тисяч договорів оренди на земельні паї

20 Лютого 2019, 10:32
2398

Голова Рожищенської райдержадміністрації Інна Гайворонська провела апаратну нараду, в якій взяли участь начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в районі.

Подія відбулася 19 лютого, інформують на сайті установи.

Про стан використання земель сільськогосподарського призначення на території району проінформував начальник відділу земельних відносин, екології та розвитку сільських територій управління регіонального розвитку райдержадміністрації Володимир Нікітін.

Посадовець повідомив, що земельний фонд Рожищенського району складає 92810,2 га, з них 74434,7 га або 80 відсотків займають сільськогосподарські угіддя, що свідчить про високий рівень сільськогосподарського освоєння земель.

Свою діяльність в районі проводять понад 30 сільськогосподарських товаровиробників, у користуванні яких знаходиться 21253, га. З орендодавцями укладено близько 10 000 договорів оренди на земельні частки (паї), 360 договорів оренди на невитребувані паї, 20 договорів оренди на землі державної власності.

Створення конкуренції в напрямку залучення земель до використання та обробітку сприяло поступовому підвищенню орендної плати з 3 відсотків до 5-6 відсотків від вартості нормативно-грошової оцінки земель. Аграрії добросовісно виконують взяті на себе договірні зобов’язання, а селянин отримує додатковий зиск від свого права власності на землю.

Однак, актуальними питаннями, що потребують спільних дій органів влади та місцевого самоврядування залишаються забезпечення систематичного контролю за використанням земель комунальної власності та проведенні систематичного моніторингу виконання договірних зобов’язань орендарями по виплаті орендної плати за використання земельних часток (паїв) та сплати відповідно податку з доходів фізичних осіб. 

Коментарі
20 Лютого 2019, 16:56
На Волині, як і в цілому в Україні, склалася чітко виражена латифундистська система землекористування. Землею користуються крупні землевласники, експлуатуючи її безжалісно і безконтрольно. Центральна влада і місцеві органи самоусунулися від питань землекористування. Такі наради проводяться виключно для галочки, бо насправді жодної кричущої проблеми землекористування не було розкрито. У той же час орендатори нахабно і агресивно диктують свої умови власникам паїв при заключенні договорів, цинічно і безкарно порушуючи законодавство, виплачують фактично мізерію за користування землею, часто використовують невитребувані паї задурно, підкупаючи голів сільрад. Районна адміністрація не надає жодної правової допомоги власникам паїв, на ділі відсторонилася від контролю за їх використанням. Куплені задешево голови сільрад ідуть на зговір з латифундистами в питаннях землекористування.
20 Лютого 2019, 18:22
То все в твоїх руках. Приходь , господаруй і покажи як треба це робити
20 Лютого 2019, 19:18
Ти хоч спробував зрозуміти те, що сам тут накалякав? Як у нашій державі можна почати господарювати власнику паю, якщо держава не дає жодної копійки для старту такої господарки, жодної правової чи навіть кваліфікованої консультативної допомоги, але відразу обкладає податками. І це вже не кажучи про повну відсутність доступних кредитів, необхідні хабарі при оформленні документів, надумані зволікання з боку "компетентних" органів тощо. Ти хоч раз в житті пробував хоч що небудь зробити сам?
20 Лютого 2019, 23:21
Більше ніж ти уявив, і навіть без хабарів.можна розумом брати,а не хабарами.Відчуваэш різницю?
20 Лютого 2019, 23:42
Ти просто дешевий бот.
20 Лютого 2019, 23:47
А ти як бачу навіть не вмієш спілкуватися .Розумом тут і чутно
21 Лютого 2019, 01:30
Куда ідуть гроші за невитребувані паї?
Коментар
27/04/2024 П'ятниця
26.04.2024