Чи буде об’єднана територіальна громада в Рожищенському районі?

23 Червня 2016, 17:00
1707

Чимало людей словосполучення «адміністративна реформа» та «об’єднання в територіальні громади» чули не раз, однак мало хто замислювався над тим, що вони означають.

Від об’єднання сільських рад в територіальні громади – переваг і перспектив чимало, треба лише вміти ними скористатися. Втім, чи то менталітет українців «нічого не знаю, моя хата скраю», чи то брак інформації – відчутно гальмує адміністративну реформу.

В свою чергу, обласна та районні влади намагаються поквапити сільські ради, а саме їх очільників до об’єднання в територіальні громади. Під час наради в голови райдержадміністрації йшлося про ініціювання створення об’єднаної громади з центром в селі Копачівка, розглядалися переваги такого об’єднання, а головне – аналізували економічну спроможність сільських рад.

«Без рішення сільських рад – роботу з об’єднання розпочати не вдасться. Втручатися в цей процес – ми не маємо права, наше завдання – інформаційне роз’яснення. Саме Ви маєте розпочати процес добровільного об’єднання в громади, залучити якомога більше сіл, створити перспективний план розвитку території. Головне щоб громади були економічно спроможними», - наголосила Інна Гайворонська, голова Рожищенської РДА.


 

Об’єднання громад: за і проти

Яка ж все ж таки користь від об’єднання сільрад в громади? Об’єднана громада – господар та ініціатор. Переваги – централізоване фінансування, тобто кошти не будуть надходити спочатку в обласний бюджет, а потім розподілятимуться по районах та сільських радах. Після адмінреформи направлятимуться одразу в громаду, до того ж територіальна громада залишатиме у себе 60% податку на доходи фізичних осіб, який здебільшого є бюджетоутворювальним податком (нині села мають 0% цього податку, до 2014 року – 25%). Також у громадах залишатиметься 25% екологічного податку, 5% акцизного податку,100% єдиного податку, 100% податку на прибуток підприємств та фінустанов комунальної власності, земельний податок, 100% податку на нерухомість, місцеві податки і збори та кошти, отримані за надання адміністративних послуг.

До того ж об’єднанні територіальні громади централізовано отримуватимуть освітню та медичну субвенцію.

Звісно, користь буде тоді, якщо об’єднатися надумає якомога більше сільських рад, але проводити таке злиття голови сільрад не поспішають.

Адже на плечі об’єднаної громади ляже і ремонт доріг в межах своєї адміністративної одиниці, і залучення інвестицій, і можливий розвиток туризму, розподіл коштів освітньої та медичної субвенці, і ще багато обов’язків, які раніше можна було «списати» на районний та обласний бюджети. А з утворенням об’єднаних громад – не вийде.

Сільські голови,щоправда не всі, все ж таки розуміють переваги об’єднання, та всіляко намагаються або долучитися до перспективних сільських чи міських громад, або згуртувати навколо себе невеликі сільські ради.

«Ми розіслали пропозиції долучатися до нашої територіальної громади. Хай кожна рада розгляне їх на сесії і вирішить. Ми отримали від Рожищенської міської ради пропозицію долучитися до їхньої територіальної громади. Поки що в роздумах, як буде краще», - коментує Олександр Совтис, Копачівський сільський голова.

Позаяк, поки що районна влада закликає об’єднуватися в громади на добровільних засадах, а там як буде – покаже час.

 

Коментарі
26 Червня 2016, 17:05
Об"еднання...Толку чекати треба буде ой як довго!Та й чи дочекаемося?Ц е як реформи сумнозвісн1-в освіті .в медицині...
Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024