Мешканці аварійного будинку в Рожищі б’ють на сполох

14 Квітня 2016, 11:40
2369

Будинок за адресою Коте Шилакадзе, 5 у Рожищі вже давно потребує капітального ремонту. 

Всередині приміщення виглядає так, ніби після борбардувань і обстрілів, – дірявий дах, розібрані міжкімнатні перегородки й купи будівельного мотлоху. Як там протягом десятків літ не живуть, а виживають люди, важко збагнути.

1

Усі зручності — на подвір’ї, води і газу у приміщенні немає. У колишньому міні-гуртожитку фабрики «Динамо» — вісім квартир. Не приватизованих, бо ще з 90-х будинок вважався аварійним і не придатним для життя. Більшість мешканців не стали чекати, поки їм на голову впаде стеля, і терміново покинули свої квартири, з надією колись сюди повернутись. Проте не всі мали змогу переселитись до родичів або ж збудувати нове житло.Тому і зараз тут мешкає ще дві сім’ї.

91-річна, Олена Федорівна Гутора, до речі, вдова фронтовика, проживає тут все своє свідоме життя, відколи отримала квартиру від фабрики «Динамо», де працювала швачкою. Живе не сама, з двома синами, старший переніс інсульт, непрацездатний. Молодший син, слава Богу, працює. Зрозуміло, що коштів у людей для придбання нового житла немає. Тому сподіваються мешканці аварійного будинку лише на допомогу влади.


Цьогоріч на сесії Рожищенської міської ради піднімалось питання ремонту цього будинку, але на це потрібно мільйони гривень, яких у міській казні попросту немає. І депутати зійшлись на тому, що потрібно чекати фінансової підтримки з області. Тобто, швидко ця справа з місця не зрушить.

А тим часом, старенька Олена Федорівна чекає найгіршого, що в будь-який момент може обвалитись стеля. Й тоді наслідки можуть бути такими ж, як нещодавно у Києві на вулиці Хмельницького, де під обвалами перекриттів загинули люди. Не дай Боже, щоб таке трапилось у Рожищі, але ймовірність цієї надзвичайної ситуації висока.

Востаннє капремонт у гуртожитку робили у далекому 1981-му році. У 2008-му районна влада віднайшла якісь кошти для ремонту колишнього гуртожитку, але їх вистачило лише на заміну вікон, демонтаж підлоги і дерев’яних перегородок, укріплення стелі металевими і дерев’яними конструкціями. І хоча кошторисна вартість цих робіт, згідно з проектом, становила 2 мільйони 200 тисяч гривень, підрядники освоїли лише невелику частину коштів – 200 тисяч гривень. На цьому все і скінчилось.

Мешканці аварійного будинку, чесно кажучи, вже втратили надію на капітальний ремонт. Бо справді, сьогодні це така затратна справа, що за ті мільйони, мабуть, легше збудувати нове приміщення.

Виділити нове житло людям теж нереально, бо його у місті просто немає. Але проблему потрібно вирішувати у будь-якому випадку, бо до трагедії недалеко...

Микола БЄЛОВ

Коментарі
14 Квітня 2016, 20:20
а з тих коштів, що на ремонт виділені, невже не можна придбати хатину за 100 тис грн і переселити цих людей....ганьба!!!
26 Квітня 2016, 14:59
Наші "вожді" чухаються і роблять висновки тільки після біди (не доведи Господи).
30 Квітня 2016, 01:12
Для будівництва такого будинку з комунікаціями достатньо 3-4 мільйони гривень
26 Вересня 2016, 20:39
вОНИ ТАК1 ВОЖД1 ЯК З Х... МОЛОТОК!!!
26 Вересня 2016, 20:41
зАШЛИ ЦЕЙ МАТЕР1АЛ В ЦЕНТРАЛЬНУ ПРЕСУ АБО ДЕСЬ У НАДЗВИЧАЙН1 НОВИНИ!!!!
26 Вересня 2016, 20:54
а ТИМ ЧАСОМ ФУФЛО В1Д ВЛАДИ 1ЗДИТЬ ДО пОЛЬЩ1 ЗА БЮДЖЕТН1 КОШТИ.
27 Вересня 2016, 15:51
ОТА БАБЦЯ НЕ ВМРЕ СВОЕЮ СМЕРТЮ .ЗАВАЛИТЬ ДАХ!!!
Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024