«Якщо вчишся на педагога, маєш бути найкращим педагогом, якщо на лікаря – то найкращим лікарем»

17 Листопада 2015, 11:54
1576

17 листопада – День студента в Україні. Мабуть, усі, хто колись був зарахований до лав студентства, згадує ці роки з ностальгією. Адже саме цієї пори відбуваються перші кроки в доросле, таке довгоочікуване життя.

Сьогоднішні студенти відрізняються креативністю та мобільністю. Вони успішні люди, які знають, чого хочуть від життя, та не бояться експериментувати і випробовувати власні сили та знання у пошуках нових горизонтів і вершин.

Як приклад, студентка Рожищенського коледжу Львівського університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького, третьокурсниця Наталія Юхимчук. Дівчина приїхала навчатися до коледжу з Радехова, що на Львівщині. Крім відмінного навчання, вона встигає опікуватися студрадою, яку очолює. Проводити різноманітні заходи просвітницького та благодійного характеру. Їздити на з’їзди обласної та регіональної студентських рад серед сільгоспколеджів. Бути учасницею Школи лідерів та різноманітних тренінгів. А недавно на Міжнародному конкурсі ім. Т. Г. Шевченка серед сільськогосподарських коледжів здобула друге місце.

Своєю активністю Наталка вкотре доводить, що все можливо в житті, головне – бажання. По завершенні коледжу дівчина має намір продовжити навчання в одному з вузів Польщі. Тому вже сьогодні цілеспрямовано вивчає польську мову.

– Вчитися – це не тільки наш обов’язок зараз, це запорука світлого майбутнього завтра, – підсумовує нашу розмову Наталя. – Кожен студент має усвідомити те, що якщо він навчається на педагога, то має бути найкращим педагогом, якщо ж на лікаря – то найкращим лікарем.

Студентські роки не повинні бути марними, вони мають стати першими сходинками до професіоналізму. Тільки з такими думками ми зможемо стати на європейський шлях розвитку України, на шлях підвищення економічного рівня життя українців.

На жаль, цей світлий день в Україні збігається за датою з Міжнародним днем студентства, який має сумний характер і пов’язаний із трагічними подіями часів Другої світової. 17 листопада 1939-го нацисти здійснили штурм Університету Праги після масової студентської демонстрації проти вбивства Яна Оплетала та вторгнення до Чехословаччини. Також загарбники взяли під варту дев’ять студентських лідерів, відправили 1200 студентів у концтабори й закрили всі чеські університети та колегії.

Тож цього дня, відзначаючи День студента, згадайте про тих молодих людей, які ціною власного життя мужньо повстають проти свавілля та неправди, прокладаючи дорогу до світлого майбутнього. Згадайте і наших студентів-майданівців, які не побоялися в 2013 році зробити виклик злочинній владі та екс-президенту Віктору Януковичу. Тих, курсантів Академії військово-морських сил України в Криму, які, незважаючи на окупацію півострова Росією, вийшли і заспівали Гімн України. Та всіх тих, хто полишив студентські лави та пішов на Схід, аби захистити рідну землю від ворожого сусіда.

Ірина Зенц

Коментарі
18 Листопада 2016, 19:35
Чому ж зараз студенти не виходять на майдан проти цієї "злочинної влади"?! Жити стало в стократ гірше, ніж було при Януковичу, нехай тепер "поскачуть"! Чи може слабо?
Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024