Рожищенська «Свобода» опублікувала позицію щодо реформ в освіті

31 Травня 2016, 15:40
2440

Рожищенська районна організація ВО «Свобода» зробила офіційну заяву щодо резонансних реформ в освіті і намірів щодо закриття і реорганізації шкіл району. Позицію партії опублікували на її офіційному сайті.

Публікуємо текст заяви без змін.

У понеділок, 30 травня, відбулось засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та податкової діяльності Рожищенської районної ради. Найбільш гострим та дискусійним на комісії стало питання щодо реорганізації та закриття загальноосвітніх шкіл І та І-ІІ ступенів. Лобіює рішення про закриття шкіл Рожищенська райдержадміністрація та її структурний підрозділ - районний відділ освіти. Загалом на догоду "офшорній" владі у районі хочуть закрити 7 та реорганізувати 3 школи. Зокрема, планується закривати школу у с. Немир, де лише минулого року за рахунок бюджетних коштів здійснено заміну вікон та шкільного інвентарю та обладнання.

Як аргумент на користь закриття шкіл місцеві чиновники наводять факт відсутності коштів на фінансування малокомплектних шкіл. У той же час посадовців не хвилює той факт, що чимала кількість сільських вчителів залишиться без роботи, що діти будуть добиратись в сусідні, а інколи й не в сусідні, села до школи. Невідомо чи працюватимуть групи продовженого дня, що вкрай негативно позначиться на першокласниках, які аби доїхати шкільним автобусом додому, будуть змушені чекати завершення уроків у старшокласників, і то якщо для них виділять цей транспорт. Районні чиновники спромоглися ініціювати проект рішення про закриття шкіл, але не спромоглися напрацювати план забезпечення доїзду дітей до опорних шкіл, працевлаштування педагогів та інших працівників навчальних закладів.

Додаткових засторог додає сам процес втаємниченого розгляду питання закриття шкіл. По-перше, це питання приховують від мешканців району. По-друге, вже відбулось засідання однієї з постійних депутатських комісій, а розпорядження голови Рожищенської райради про скликання сесії з призначенням дати її проведення так і не має. При цьому, працівниками апарату районної ради поширюється думка, що голова райради невідомо коли ще видасть розпорядження про скликання пленарного засідання. Важко повірити, що голова районної ради та працівники апарату не знають 46 ст. Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", де говориться: "Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради".

Складається враження, що Рожищенська районна адміністрація намагається руками депутатів провести вкрай недолугий проект рішення районної ради і під виглядом оптимізації освітньої галузі закрити школи в сільській місцевості. Фактичним поплічником у цьому процесі стає керівництво Рожищенської районної ради, яке намагається забезпечити процес таємного закриття шкіл на догоду адміністрації у вкрай непрозорий та прихований спосіб.

Рожищенська районна організація ВО «Свобода» переконана, що тотальне закриття сільських шкіл - це удар по українському селу, яке й так перебуває у вкрай важкому становищі. Замість того, щоб стимулювати розвиток самодостатніх сільських громад, влада вдалася до антисоціальних кроків, абсолютно ігноруючи думку людей. Ніхто з чиновників навіть не подумав про те, що буде з вчителями шкіл, які підпадають під закриття. Тому ми вимагаємо припинити таку антинародну діяльність районної влади і закликаємо громаду активно відстоювати свої права. 

Прес-служба Рожищенської районної організації ВО «Свобода»

Коментарі
31 Травня 2016, 18:46
То чого стоїмо. Гайда палити шини, і кидати чиновників до смітників. Чи слабо? Висловила Свобода бачиш но "глибоку стурбованість". Попросіть грошей у Пупса - дивись і не закриють школи...
31 Травня 2016, 18:50
Та Сволота сама прикормлена Гайворонською і Музикою.Типу стурбовані...А де дії?
31 Травня 2016, 19:10
Так вже ж Свобода у Рожищах керувала. І головою РДА був Дулюк Вадим, і в заступниках Сергійко Шевчук. За цих керівників рожищани жили як сир в маслі, правда не всі, а лише ці двоє...
31 Травня 2016, 19:32
Щодо Дулюка малого... щоб усі розуміли... <br/>Частково за матеріалами http://slovovolyni.com/ukr/analytics/21380/ <br/><br/>Про Дулюка В.В. - ТИМЧАСОВОГО екс-голову Рожищенської РДА. Коротко про нього... В умовах тотальної економії і загального зубожіння, в час, коли усі бюджетники отримували лиш посадові оклади за свою працю, він себе не ображав, заробітня платня екс-голови Рожищенської районної державної адміністрації Дулюка Вадима Валентиновича складала з усіма надбавками (А ВОНИ У НЬОГО БУЛИ!!! - і це в час загальнодержавної економії бюджетних коштів) становила трохи більше пяти тисяч гривень. Інформація для роздумів: - згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дулюк В.В. 16 вересня 2008 року був зареєстрований фізичною особою-підприємцем, номер запису 2 192 000 0000 001563; - згідно даних цього ж таки реєстру Дулюк В.В. припинив займатися підприємницькою діяльністю. Дата зняття з обліку: 15 липня 2014 року; номер зняття з обліку: 1403130700305; - стаття 16 Закону України «Про державну службу» визначає обмеження, пов’язані з проходженням державної служби, зокрема займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників; - екс-голова Рожищенської районної державної адміністрації Дулюк Вадим Валентинович був представлений екс-головою Волинської обласної державної адміністрації Пустовітом 7 квітня 2014 року, тобто став державним службовцем будучи підприємцем... (А, можливо, це ще один Дулюк Вадим Валентинович - абсолютні тезки?) - більше того: був період, коли він УЖНЕ НЕ БУВ головою районної державної адміністрації, але сидів в кабінеті, керуючи заступниками Шевчуком І Клімчучкою, а Кузава - екс-керівник апарату райдержадміністрації сказав не знімати табличку біля кабінету голови з написом &quot;Голова райдержадміністрації Дулюк Вадим Валентинович, бо: ДУЛЮКА МАЮТЬ ПЕРЕПРИЗНАЧИТИ! Це що, насмішка над Законом, над нами, жителями району? Звісно, Дулюку ніхто проти нічого не скаже, бо в нього друг є Бурий, який з пєкальом носиться! То куди ми йдемо - в Європу? Хто у нас буде цю Європу робити - контрабандисти? Дулюк з 2008 року і до 7 квітня 20014 року ніде не працював, але згідно даних із ЗМІ: &quot;Найбіднішим волинським можновладцем виявився новий очільник Рожищенської райдержадміністрації Вадим Дулюк. Він разом із дружиною протягом 2013 року не спромоглися заробити ані копійки. Із нерухомості у Дулюка – 7 соток землі, а в його дружини – крихітна квартира на 23 квадратних метри. А от автопарк подружжя – чималий. На Дулюка записані три легковики: Фольксваген Т (2004 р.в.), Деу Ланос (2005 р.в.) та Фіат Добло (2010 р.в.). Також у нього є ще вантажівка КАМАЗ. У дружини голови Рожищенської РДА - Рено Лагуна (2008 року випуску).&quot; Але у статті не все зазначено - на 7 сотках стоїть новобудова - двоповерховий будинок. До речі, &quot;стріляли&quot;, начебто &quot;СТРІЛЯЛИ&quot; у нього саме у цьому будинку... Де взяв гроші на це все? Два варіанти: або контрбанду возив, або попередній злочинний режим дав, бо Дулюк В.В. був у партії Королевської. Вищеперераховані підтверджуючі дані можна побачити в держреєстрах, а також запросивши в ОДА чи в РДА декларацію про доходи. Багато хто памятає, як Вадим Валентинович будучи головю неодноразово розпинався і самовіддано стверджував, що як тільки не стане головою РДА - одразу піде в АТО. Де він зараз? Бачимо на світлинах у фейсбуці як чоловічок прогулюється пляжем Червоного моря... Призвали? А щодо Шевчука - не треба тут срати - він нормальний чоловік, має свої переконання, але він послідовний, порядний, справедливий і ЧИСТИЙ, немає у його біографії темних плям...<br/><br/>Той же самий Саша Нікончук будучи приватним підприємцем не сплачував податків, мав заборгованості по обовязкових платежах до бюджетів, на останніх виборах до місцевих рад членам комісії від Свободи роздавав бабло - то це чесно і порядно?<br/><br/>Так, у Свободі є сволочі, а є й порядні... Як і скрізь...
31 Травня 2016, 19:48
Віталію Войтович, а звідки ти це все знаєш? Не боїшся сісти за наклеп? Або просто по харі...
31 Травня 2016, 19:49
І це не полінувався стільки строчити. Чи це заготовка домашня, скопіював і все.
31 Травня 2016, 19:50
Автори заяви згадали ст. 46 ЗУ &quot;Про місцеве самоврядування в Україні&quot; та забули про &quot;Стаття 47. Постійні комісії ради&quot;<br/>1. Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.<br/>4. Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.<br/>8. Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.<br/>ТОБТО ПОСТІЙНІ КОМІСІХ РАЙОННОЇ РАДИ МОЖУТЬ ЗАСІДАТИ НЕЗАЛЕЖНО ВІД ЧАСУ ПРОВЕДЕННЯ ПЛЕНАРНОГО ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ РАДИ.
31 Травня 2016, 19:53
Ну по перше, ніхто тут Шевчука явно не срав. По друге, про його темні плями мало відомо, бо він не рожищанин, а проживав у Луцьку, хоча коріння дійсно з району. По третє, Сергій з Хадеа, і Сергій - заступник - це дві абсолютно різні людини. Хто знає особисто, той підтвердить.
31 Травня 2016, 19:57
&lt;p&gt;Нікончук це ***&amp;nbsp;з малої букви. Він в Гайворонськоі був підлабузником. Коли її це ***&amp;nbsp;замучило, вона його спалила грамотою і цим же йому подякувала за його професіоналізм. Зараз він бідкається но но... побачимо як голосуватиие...&lt;/p&gt;
31 Травня 2016, 19:58
Щодо того звідки у Дулюка будинок двоповерховий. Все просто. Він побудований ще тоді, коли цей пан і близько не був ярим революціонером, а був звичайним чиновником і хабарником в обласній податковій.
31 Травня 2016, 20:46
Заради об єктивності слід зазначити , малий Дулюк в Сволоті ніколи не був. Його призначили за квотою &quot;Батьківщини&quot;. Нікончук дійсно роздавав бабло на виборах. Грамота заслужена від Блоку Панамських Патріотів.
31 Травня 2016, 20:49
Наскільки я знаю, Дулюк Вадим ішов від &quot;Батьківщини&quot;, а наставниками його були: Вадим Зінгель, Андрій Музика, Руслан Хомич. При чому тут &quot;Свобода&quot;?
31 Травня 2016, 21:13
Ото здивували, заяву вони оприлюднили. От як би свобода оприлюднила програму дій, як зберегти ці школи, або де взяти фінансування на утримання цих шкіл? А позиція свободи і особисто О.Нікончука у стилі &quot;А Баба Яга проти!&quot; уже давно стали іх принциповою позицією, хоча про які принципи тут можна говорити...
31 Травня 2016, 21:18
маніпулятор
31 Травня 2016, 21:57
Хай Гайворонська дасть Нікончуку ще одну грамоту за гарну заяву,,,,,,
31 Травня 2016, 22:36
нікончук дуже мудра людина і розбирається геть у всьому, даже вищу освіту цього року получить
31 Травня 2016, 23:13
А ти разом теж під тим столом бували????????
31 Травня 2016, 23:52
на сесії будемо бачити результат голосування
01 Червня 2016, 22:11
1. Джерела фінансування для сільських шкіл є в багатьох підприємствах, закладах і установах. До прикладу поцікавтесь окладом (а ще є ряд надбавок) керівництва Укргазвидобування (одного місячного окладу керівника вистачить на фінасування школи на рік). Правда це підприємство далеко. А в районі є цікаві, утворені адміністрацією заклади, які в освітній сфері лише гроші проїдають, бо ні вчителям не допомагають, ні дітей не навчають, хоча фінасуються з районного бюджету. 2. Є окремі близкі родичі керманичів, які обіймали високі посади при Янику, то й тоді приїжджали лише по зарплату й зараз не працюють. 3. Дійсно свободівці недоопрацювали - подали занадто мяку заяву, а мали б озвучити все, що реально робиться, хто й скільки витрачає бюджету, освітянських коштів, не на навчання дітей. 4. Не зліть, бо може бути продовження, і не до Долюка з Нікончуком тоді буде коментаторам. 5. Лансери й особняки керманичів та екс-керманичів районної освіти - це відповідь про джерела фінасування. 6 Головне - спробуйте поцікавитись долею вчителів, що залишаться без роботи, поцікавтесь долею учнів, які будуть добиратись до шкіл в слякоть і морози! Про забезпечення харчування діток й мови не ведеться!
02 Червня 2016, 02:59
Якось дивна тиша після коменту не масалова, мабуть вся концентрація думок направлена на забезепчення діток харчуванням - дость цікава тема щодо освоєння бюджетних коштів...
02 Червня 2016, 03:28
до &quot;Щодо тексту заяви&quot; Уважно ще раз прочитайте процитований текст закону (особдиво ч. 8 ст.47) і щиро шукайте в цій частині те, як на комісію потрапило до розгляду питання про закриття шкіл ініційоване РДА??? Що це було ініціатива комісії чи її голови? Та ні, це був лист РДА від 26.05.2016 р. № 1856/43/2-16, адресований голові райради Музиці, а далі цитую: &quot;Просимо Вас розглянути на черговій сесії питання закриття загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня сіл Берегове, Вишенькі, Єлизаветин, Козин, Кроватка, Студині, ЗОШ І-ІІ ст. с. Квітневе, реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів сіл Іванчиці, Луків, Немир в загальноосвітній навчальний заклад І ступеня.&quot; Приємно, що хоча б щось читаєте, але для аналізу слід співставляти факти (тексти документів), бо в листі РДА йде пряме намагання &quot;підставити&quot; всю райраду разом взяту, бо РДА також має право вносити на розгляд ради проекти рішень, але вони намагаються щоб такий проект рішення підготовила рада (чи то голова, чи то комісія, чи ще хтось) Тобто намагаються керівництво райради та весь депкорпус мати за дурнів. А керівництво райради, щоб чітко й твердо про це відповісти намагається скинути з себе відповідальність (як в народі кажуть &quot;пропетляти&quot;) й не офіційно без відповідного розпорядження &quot;скидає&quot; це питання на комісії (як це синхронизується з 47 ст не знаю). Хлопці молодці - просто, чесно і публічно заявили, що так не варто робити з представницьким органом влади.
02 Червня 2016, 10:03
&lt;p&gt;А любитися&amp;nbsp;у ваших селах пробували? Як не вміють то хай свободівці поідуть і покажуть! Бо коли родяться діти, то відпадає потреба у закритті шкіл!&lt;/p&gt;
02 Червня 2016, 10:06
Правильно. Ті вчительохі у селах тільки картоплю цьокають і горілку пють замість того щоб дітей собі в школу родити!
02 Червня 2016, 13:35
Ой писаки з райради. Музика сам в долі з гайворонськоі і могли дати таку відписку щоб РДА задумалася. Шварцкоп ти забувся як сам готовенький на мальлванці намагався збільшити демографічну ситуацію з прокопчуком
07 Червня 2016, 10:28
Нажаль мені важко читати те як ми один одного обливаємо грязюкою, забуваючи про головне - дітей! Діти - це наше майбутнє. І ми повинні докласти максимум зусиль щоб у них була нормальна освіта. щоб дитина не вставала о 6 годині на автобус, не вчила уроки в автобусі, не харчувалась де прийдеться і не їздила автобусами які можуть загорітись. А що буде зимою - канікли? Навчальні програм і так надто важкі і я хочу щоб моя дитина вчилась, відпочивала, займалась спортом, відвідувала гуркі і секції а не проводила час в дорозі, якщо буде чим приїхати.
07 Червня 2016, 10:28
Нажаль мені важко читати те як ми один одного обливаємо грязюкою, забуваючи про головне - дітей! Діти - це наше майбутнє. І ми повинні докласти максимум зусиль щоб у них була нормальна освіта. щоб дитина не вставала о 6 годині на автобус, не вчила уроки в автобусі, не харчувалась де прийдеться і не їздила автобусами які можуть загорітись. А що буде зимою - канікли? Навчальні програм і так надто важкі і я хочу щоб моя дитина вчилась, відпочивала, займалась спортом, відвідувала гуркі і секції а не проводила час в дорозі, якщо буде чим приїхати.
04 Жовтня 2016, 20:00
Боже правий! За що ти покарав нас таки и керывниками.?