Роман ПАТЛАШИНСЬКИЙ: «Команда «Солідарності» підтримає та реалізує ініціативи рожищенської громади»

16 Жовтня 2015, 15:00
4984

У Рожищі проживає близько 15 тисяч населення. Працюють кілька великих підприємств, зокрема з переробки лісу, розвивається малий і середній бізнес. Місто має хороше сполучення з обласним центром. Освіту рожищани здобувають у чотирьох середніх школах та коледжі Львівської академії ветеринарної медицини. Місто освітлене, компактне й охайне. Так, районний центр – не показовий з-поміж інших, є до чого прагнути. Але ці прагнення реально втілити у життя, тому місцева влада та громада мають об’єднати зусилля.

Про досягнення і перспективи міста розмовляємо з чинним депутатом міськради і кандидатом у депутати від партії „БПП „Солідарність” Романом Патлашинським.


ДОСЬЄ

Роман Патлашинський народився 9 листопада 1978 року в місті Рожище. Закінчив Рожищенську середню школу №2, згодом навчався у Луцькому комерційному технікумі. У 2004 році отримав кваліфікацію юриста, завершивши навчання у Міжрегіональній академії управління персоналом за спеціальністю „Митне та господарське право”. 

Трудову діяльність розпочав у 1999 році в ТД „Любарт” – заввіділом заголівлі сировини. Протягом 2001-2003 роців працював юристконсультом на обласному підприємстві „Медтехніка”. До 2007-го був директором ПП „Полісервіс”, відтоді і по теперішній час – керівник ТзОВ „Надра”.

У шлюбі з дружиною Іриною виховують двох дітей – 8-літню Елеонору та 3-річного Віктора.

 

– Що найбільше турбує рожищан? Чи звертаються вони до місцевих депутатів, чи розраховують на їхню підтримку?

–  На всі питання і прохання громадян депутати міськради реагують. Вивчаємо проблеми, розбираємося і стараємося допомагати в межах своїх повноважень. Приходять із різними питаннями, та найбільше зараз переживають через підвищення тарифів на електроенергію і газ. Розпитують, як отримати кредит на утеплення власного житла. У місті є одна потужна котельня, але обладнання застаріле, треба міняти труби й всі комунікації. У 1,3,4 школі та спецшколі встановлені котли на тверде паливо, навчальні заклади за рахунок міського бюджету забезпечені вугіллям. Приміщення шкіл, звісно, потребують ремонту. Місцева влада й адміністрації навчальних закладів проводять косметичні ремонти, але на капітальні роботи поки не вистачає власних коштів.

– Які досягнення у місті за останній час?

– При наявності фінансування ремонтуємо дороги, вулиці міста. Цьогоріч цільовою субвенцією передбачено близько 700 тисяч гривень на ремонт доріг, але місцевий бюджет їх ще не отримав. На початку наступного року обіцяли профінансувати ремонт дороги Сокіл – Рожище. Проводиться благоустрій парку: виклали бруківкою доріжки, недавно встановили лавочки. Рожищенський район дотаційний, як і більшість в області. Однак забезпечити себе зможе. Думаю, об’єднання територіальних громад забезпечить нам таку фінансову спроможність і незалежність. Гроші зможемо розподіляти конкретно по об’єктах і напрямках – на освіту, роботу комунальників тощо. Однозначно потребує ремонту районна лікарня. Щоб підтримувати заклад у належному стані, співпрацюємо з райдержадміністрацією. За кошти міського і районного бюджетів встановили там два твердопаливні котли на щепу. Економія дуже суттєва порівняно з газом і в приміщенні стало значно тепліше. Закуплено два електрокардіографи. При поліклініці нещодавно відкрили онкологічні жіночий і чоловічий оглядові кабінети. Виготовлено проектно-кошторисну документацію для створення амбулаторій загальної практики-сімейної медицини у місті Рожищі та селі Кременець. До кінця жовтня за бюджетні кошти також буде придбано кардіонасадку до УЗД-апарату, яка дозволить діагностувати хвороби серця в місцевій лікарні. Раніше з цим направляли в обласний центр.

– Назвіть основні джерела наповнення бюджету міста?

–  Працюють потужні деревообробні підприємства „Цунамі”та „Альянс”, сирзавод (власник – група компаній „Терра Фуд”, виготовляють продукцію під ТМ „Тульчинка”). На жаль, простоює консервний завод, власником якого є компанія „Феміда”. Там працювало багато рожищан, виробляли натуральні соки, якісну консервацію. Депутати говорили з власником, аби відновити виробництво. Він пояснив, що не міг нормально працювати за попередньої влади. Якщо в міськраді сформується численна й впливова фракція „Солідарності”, ми до цього питання повернемося й зробимо все можливе, щоб завод запустити і дати людям роботу. Також податки в місцеву казну сплачують дрібні і середні підприємці – ринок, магазини, кафе.

– Як у місті виконують соціальні гарантії від держави, зокрема щодо військових  АТО?

– Бійцям надають безоплатне лікування і реабілітацію. У районному центрі зайнятості для демобілізованих проводять навчання, допомагають знайти роботу чи започаткувати власну справу. Для військовослужбовців, які пройшли АТО, та їхніх родин завели окрему чергу на виділення землі, щоб пришвидшити цей процес.

– Чому ви приєдналися саме до президентської політичної сили?

– Вважаю, що президент зібрав сильну команду і навколо себе, і в регіонах… Звісно, в такий складний час важко робити якісь прогнози і невдячно щось обіцяти. Але головне – що у цей момент консолідувалися та згуртувалися всі – і влада, і громада. Та ж армія, наприклад, була створена і забезпечена з нуля. Жителі Рожища також показали гарний приклад: збирають продукти на фронт, гроші на ремонт техніки, форму, обладнання...

Я переконаний, що в мирний час ці зусилля можна буде спрямувати на розвиток міста. Депутати «Солідарності» підтримають ініціативи громади, головне – думати і діяти разом!

Розмовляла Марина ХАРЧЕНКО

 

 

Коментарі
20 Жовтня 2015, 00:59
Пане Роман будуючи депутатом чотири роки ти все таки не розібрався хто чим опікується. А лавки щоб ти знав поставили прості меценати з рожищ а не міська рада. Висновок ідеш вирішувати свої питанн.
20 Жовтня 2015, 16:48
Голосуватиму за Вас!!!
20 Січня 2016, 18:54
ти коли туалет зробиш в центрі луцька? а то вже ряху собі наяви і одні обіцянкі
Коментар
23/04/2024 Вівторок
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром