Чи готовий район до непростих умов чергового опалювального сезону?..

15 Жовтня 2015, 15:00
2169

Сьогодні українців хвилюють не лише  події на сході нашої країни, а й безліч проблем, з яких складається повсякденне життя. Розпочинається опалювальний сезон. Цьогорічний осінньо-зимовий період, як і попередній, може підкинути додаткові «сюрпризи». Крім примх погоди, доведеться реагувати і на нові економічні виклики, зокрема режим жорсткої економії газу. Чи готовий район до непростих умов чергового опалювального сезону? Як він намагається скоротити споживання російського газу? Які черги вишикуються для отримання субсидій? Ці й інші «зимові» питання прокоментувала голова Рожищенської районної державної адміністрації Інна Гайворонська.

– Інно Михайлівно, зима не за горами. Як оцінюєте підготовку до цьогорічного опалювального сезону? Чи встигли зробити все, що необхідно для його злагодженого проходження?

– Підготовку до опалювального сезону 2015/2016 рр. розпочали ще у травні. На зиму чекаємо фактично у повній готовності. Всі ремонтні та підготовчі роботи виконані в середньому на відсотків 98%. Є окремі моменти, які потрібно доопрацювати, і зараз ми продовжуємо «закривати» ці питання.

Нині по району активно готуються до експлуатації котельні та модернізується котельне обладнання для переходу на альтернативні види палива. Підготовлені до роботи у зимових умовах школи, садочки, амбулаторії, установи соцзахисту. Наразі маємо таку статистику: підготовлено 132 об’єкти соціально-культурного призначення (98%), 49 котелень (97%), 13,25 км теплових мереж (100%).

 В цілому ставимо собі завдання – знову злагоджено, без особливих технічних збоїв пройти опалювальний сезон. Такий порядок речей у сфері ЖКГ має стати доброю тенденцією, яка продовжуватиметься і в наступні роки.

– Найбільше цікавить ситуація з підготовкою закладів, де перебувають діти, літні люди, хворі…

– Про бюджетні заклади соціальної сфери подбали у першу чергу. Це і школи, і дитячі садки, і лікарні, різні об’єкти соціального захисту. Із 43 котелень загальноосвітніх закладів, запланованих з підготовки до опалювального сезону, повністю підготовлені 42. Протягом навчального 2014/2015 року дві котельні загальноосвітніх шкіл у селах Топільне та Кременець переведені з газового на альтернативне опалення за рахунок коштів районного бюджету. Загальна вартість робіт становила 579 тис. грн. Газова котельня школи села Копачівка переведена на альтернативне опалення за рахунок коштів приватного інвестора. Зараз тривають роботи з підключення дитячого садочка села Кременець, який опалюється природним газом, до котельні Кременецької загальноосвітньої школи, яка працює на альтернативному паливі. Вартість робіт становить 330,3 тис. грн. Кошти на їх виконання виділені з районного бюджету. Також  розпочато заміну теплотраси в ЗОШ села Залісці на суму 360 тис. грн, які район отримав із обласного бюджету. Всі роботи виконуються на підставі проектно-кошторисної документації, яка пройшла державну експертизу. Частина проведених робіт уже проревізована фінансовою інспекцією, яка порушень не виявила.

До опалювального періоду практично готові Рожищенська центральна районна лікарня, 6 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 54 ФАПи. 23 вересня завершені монтажні роботи щодо переведення Дубищенської амбулаторії загальної практики сімейної медицини з газового опалення на альтернативне шляхом підключення до котельні комунального підприємства «Дубищенське ЖКГ». Вартість підключення становила 220,0 тис. грн (районний бюджет). Для прикладу, опалення газом минулого року обійшлось у 100 000 грн, тобто проект окупиться за два роки.

Також до належної експлуатації в опалювальний сезон підготовлено 46 клубних закладів, 11 із яких опалюються пічним опаленням, 1 – центральним, 4 – твердопаливним, 3 – лампами UFO, 5 – електроконвекторами, 22 – електрообігрівачами. 35 бібліотек, які функціонують у районі, опалюються таким чином: 18 – лампами UFO, 2 – пічним опаленням, 9 – розміщені в школах, 5 – електроконвекторами, 1 – електрообігрівачем.

Окрім закладів соціального напрямку, проводилися роботи і в житловому секторі. Загалом до зими готові 75 будинків (100%). Повністю завершена підготовка  водопровідних і каналізаційних станцій та мереж.

Також хочу повідомити, що розпочато роботи з реконструкції Рожищенської спортивно-юнацької школи на загальну суму понад 2 млн грн, яку виділено з державного бюджету. Замовником цих робіт є управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації. Роботи заплановано виконати до кінця року. В результаті наш район отримає відремонтовану спортшколу з опаленням та комфортними умовами.

– А як із дорожньою інфраструктурою? Саме взимку стається найбільше ДТП через ожеледицю та снігові замети.

– Насправді на безпеку дорожнього руху впливають не тільки погодні умови, але значною мірою і стан автошляхів. Тому сьогодні в районі продовжують ремонтувати вулично-дорожню мережу. Підготувалися і до ожеледиці. На сьогодні заготовлено 150 тонн посипкового матеріалу, що практично достатньо для зимового періоду. А для розгрібання снігових заметів та чистки доріг – 1500 тонн палива (75%).

– Цього року була запущена районна програма енергозбереження та підвищення енергоефективності на 2015-2016 роки, яка орієнтована на скорочення споживання газу та перехід на альтернативні види палива. Які результати продемонструвала ця програма за 9 місяців?

–      Енергетична незалежність і підвищення енергоефективності нині дійсно належать до низки першочергових завдань для керівників усіх рівнів. Швидшому переходу від використання російського газу до більш доступних альтернативних видів палива посприяла і війна на сході, і окупація Криму, і фінансова криза у країні. Тому зазначена районна програма має на меті скоротити і замістити споживання імпортного блакитного палива, тим самим підвищивши енергоефективність нашого району. В нас функціонує 20 об’єктів, що споживають природний газ для опалення. З грудня 2014 року по вересень 2015-го вдалося перевести шість великих об’єктів на альтернативне опалення, а саме: загальноосвітню школу І-ІІІ ст. с. Кременець, дошкільний навчальний заклад с. Кременець (перебуває у стадії завершення), загальноосвітню школу І-ІІІ ст. с. Копачівка, загальноосвітню школу І-ІІІ ст. с. Топільне, Дубищенську амбулаторію та Рожищенський навчально-реабілітаційний центр. Незважаючи на виконану роботу, в цьому плані ще є над чим працювати. Плануємо перевести на альтернативне опалення дошкільний навчальний заклад с. Уляники, Переспівську амбулаторію, а також споживачів, які підключені до Рожищенської котельні, підприємства житлово-комунального господарства (дошкільний навчальний заклад м. Рожище, загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №2 м. Рожище, управління соціального захисту населення РДА, музичну школу, РД «Просвіта» й інші). З метою економії в клубних установах сіл Березолуки, Підгірне та Іванчині за кошти сільських бюджетів було замінено двері та вікна.

–      Чи проводили підрахунки, скільки газу дозволять зекономити ці заходи?

– Точні цифри назвати важко, але з впевненістю можна стверджувати про економію природного газу десятками тисяч кубів. Для прикладу Рожищенський навчально-реабілітаційний центр в опалювальному сезоні 2014-2015 років мав ліміт споживання 35,5 тис. м3 газу. Щодо економії назву такі розрахунки: 1 гігакалорія котельні на газі, за розрахунками Рожищенського ПЖКГ станом на 30.08.2015 року, вартує 2177,01 грн, а котельні на альтернативних видах палива – 670 грн. Економія в масштабах району очевидна.

– З весни стрімко подорожчав газ, із вересня – електроенергія. Комунальні тарифи не щадять гаманці пересічних українців. Чи росте з огляду на це заборгованість за  спожиті житлово-комунальні послуги в районі?

–      Маємо дійсно складний рік у цьому плані. Та наше завдання – проводити відповідну роботу з усіма категоріями споживачів, щоб забезпечити платежі населення. Станом на 01.01.2015 року заборгованість населення за тепло по Рожищенському ПЖКГ становила 95,2 тис. грн. Станом на 01.09.2015 року заборгованість становить 67 тис. грн, тобто видно динаміку спадання боргу.

 – Цієї осені прогнозують справжній ажіотаж щодо оформлення субсидій. Яка ситуація в районі?

– Маємо суттєвий ріст звернень по допомогу. Станом на початок жовтня за призначенням житлових субсидій за новим удосконаленим порядком до відповідних органів у районі звернулося 4375 сімей. Ріст цього показника у порівнянні з минулим роком збільшився у декілька разів. Як на мене, така різка динаміка була прогнозована. Такі фактори, як стрімкий стрибок тарифів, інфляція, криза на валютному ринку і в цілому в економіці, змусили більшу частину населення звертатися по допомогу до держави.

Тож нині у районі субсидії за новими зверненнями отримують 2555 сімей. Ще 650 сімей отримали допомогу без звернення, тобто її перерахували автоматично. Таким чином, усього в районі субсидії призначені для 3205  сімей.

24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром