«Нащо сюди приперлися?», – кричала бабуся до атовців

06 Листопада 2016, 10:24
4664

В Україні продовжується війна… До багатьох домівок вона постукала та забрала з дому батька, сина, чоловіка… Не за словами, а на власному досвіді знає, що таке бути в зоні, так званої АТО, наш земляк, житель села Оленівка – Олександр Бісюк.

Знає, але як і більшість військовослужбовців не надто красномовний та відкритий. Це й зрозуміло. Не так давно він повернувся до мирного життя. А там… А там – люди гинули, потрапляли в полон, жили на волосині від смерті.

Народився Олександр і досі проживає в селі Оленівка Рожищенського району. Строкову службу проходив у Хмельницьку. Незадовго розпочалась  на Сході війна.

Відбулась перша хвиля мобілізації, друга, третя, четверта. І ось під час п’ятої хвилі повістку, принесли у дім Бісюків. Всі були стривожені таким повідомленням, адже зовсім нещодавно в родині народилось немовля – син. Дружині дуже потрібна була допомога від чоловіка. Та ховатись ніхто не став.

«Ми тільки нещодавно дізнались, що його тоді не мали права мобілізувати. Адже маленька дитина в сім’ї. Та час назад не повернеш», – каже дружина Ольга.

Після проходження медогляду та оформлення відповідних документів, мобілізованих відправили на полігон у село Старичі Львівської області. Півтора місяці навчання і 48 бригаду, так званих хіміків, відправили на базу в село міського типу Володарське (нині Нікольське)що на Донеччині.

«Робили там все, що скажуть. Окопи рили. Постійно їздили на виїзди. Кормили нас повноцінно: м’ясом, ковбасою, сиром, яблуками. Не голодували, це точно. Одягу теж вистачало. Армія допомагала і волонтери теж, звичайно», – ділиться Олександр Володимирович.

Дружина Ольга розповідає, що бронежилет придбали волонтери, а от каску довелось купувати самим. «Дякуємо односельчанам, які допомогли з коштами», – каже Ольга.

Та попри це життя там, на Сході, не було солодким. Олександр промовляє, що східняки прийняли їх не дуже добре:

«Як тільки вийшли з потяга в Маріуполі, то бабулька почала кричати:  «Нащо сюди приперлися?», – говорить атовець.

Слухати таке не дуже приємно. Та вояки старались ніяк не реагувати на такі вигуки. Знали, їдуть виконувати присягу рідному народові. А це не просто папірець – це обовʼязок кожного свідомого українця.

3

Вже на місці, базою для вояків слугувала стара автошкола, в якій вже давно ніхто нічого не робив.

«Єдиною розрадою було те, що я мав зв’язок із сім’єю. Майже щодня міг подзвонити до дружини і сказати, що зі мною все гаразд. Розпитати про синочка, батьків, про те, як Оля справляється по-господарству», – зізнається атовець.

Пані Ольга каже, що свекруха Людмила дуже допомагала і з дитиною, і з іншими буденними справами.

За словами Олександра, Бог врятував їх бригаду від смертельних втрат, але були побратими, які побували в полоні. Це завкомандира взводу Михайло Кучевський з Вінницької області та командир взводу.

«Його швидко відпустили, десь через місяць. Він мало що розповідав про те, як там до них ставились. Старався менше про це говорити. Зазвичай, казав, що не били. А от командир взводу ще й досі в полоні. Про його долю, на жаль, досі нічого невідомо».

Олександр Бісюк каже, що люди на сході не надто переймаються своїми помешканнями. Будинки обшарпані, недоглянуті.

«Є там працьовиті, а є й ліниві люди, в яких все розвалюється біля хати. Хоча й були дуже хороші домівки. Це, зазвичай, у багатих людей. Якось там так все склалося, що одні живуть дуже багато, а інші за межею бідності», – ділиться своїми враженнями вояк.

Одним приємним спогадом для Олександра залишається те, як йому повідомили, що він повертається додому. Його радості не було меж. Чоловік пригадує, що після чергового відрядження, перед Пасхою 2016 року, їх більше нікуди не відправляли.

Військові робили лише все на базі у Володарську (Нікольському). І через деякий час Олександр Володимирович повернувся додому, до сина, дружини, батьків у рідне село Оленівку. Це було 15 липня 2016 року. Його зустрічала вся сім’я.

Дружина Ольга говорить, що неодноразово прокидалась вночі. Все могла передумати, що тільки можливо. «Але Слава Богу, приїхав живим. Цілий рік і три місяці чекали його повернення і дочекалися. Зараз вже відійшли від тих страшних спогадів і переживань. Продовжуємо радіти життю і дякувати Богу, що все обійшлось. Хочеться, аби всі матері та дружини дочекалися своїх чоловіків і щоб на кінець закінчилася ця безглузда, але така страшна війна», – додала на завершення розмови пані Ольга.

Приємно дивитися на молоду сімʼю, яка нарешті разом. Пораються біля господарства, виховують синочка. Нагадує про ті часи, лише український прапор на стіні, який Олександр привіз зі Сходу.

«Це символ миру, – посміхається наш співрозмовник. – Він нагадує про те, що варто все робити, аби війна не торкнулася землі на якій живуть твої рідні та близькі».  

Анна Манюхіна

 

Коментарі
06 Листопада 2016, 17:34
Для доморощенного эксперта скажу:Люди там трудолюбивые,и очень умные. Ты где успел поработать так тяжело,что других называешь ленивыми?. Винницкие кричали на всю страну о копанках,а оказывается есть и бурштын и лес,так ,что копанки отдыхают.Трудяга,тебя поимели ,а ты лопочешь о таких же простых людях,как и сам, гадости.Хотя конечно это вероятно не ты,а журналюга деньги отрабатывает. Думай земляк,головой думай. Они даже войну войной не хотят называть,а тебя воевать кинули. Не Украину ты защищал,их капиталлы и заводики" свечные "в России.Не твоя вина в этом,не виню,не имею права. А за Украину мы еще повоюем,и против России в том числе.Думай,земляк.
06 Листопада 2016, 21:41
А твої робочі губи він не захищав, від того,що б ти ними не цілував страусині туфлі?
07 Листопада 2016, 09:49
Правильные слова бабулька кричала. <br/>Нечего вам, майдаунам безмозглым, там делать.
07 Листопада 2016, 10:37
Чемодан, вокзал, россия!!!
07 Листопада 2016, 14:29
&lt;p&gt;Все правильно Сашко сказав, даунчани ледарі, живуть в мазанках .Тільки й дивляться щоб на халяву хапнути. &amp;quot;Думали&amp;quot; будуть ______Путіну, то дерев&amp;#39;яних рублів підкине.&lt;/p&gt;
Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024