Як захистити організм дитини в осінній період

02 Вересня 2016, 17:07
2428

Ну ось і настала осінь. Все частіше батьки школярів очікують загострення у дітей простудних та ГРВІ захворювань. Дбайливі батьки з метою попередження хвороби постійно ведуть війну за здоров'я дітей.

Як правило, вхід йдуть імуностимулюючі препарати, а кому лінь підготувати організм дитини до непростого періоду міжсезоння, знаходять саме просте, на перший погляд, рішення — антибіотики.

Однак підготовку до холодної пори року з її застудами слід починати заздалегідь, зміцнюючи імунітет. Також корисні поради дають і лікарі, прислухавшись до яких, можна захистити сім'ю від небезпечних вірусів. Наприклад, лікар загальної практики «Сімейного лікаря» Віри Шимчій радить скористатися перевіреним особисто методом профілактики вірусних хвороб.

«Усім нам хочеться мати міцне здоровʼя, а особливо – здорових дітей. Працюючи в лікарні, я щодня зустрічаю батьків, які задають питання: «Що робити, дитина тиждень в садочку, два – вдома?». А дорослого населення своя проблема: «Одягаюсь тепло, остерігаюсь протягів. Звідки у мене двостороннє запалення легень?». Відповідь одна – ослаблена імунна система», - говорить лікар Віра Шимчій.

За словами спеціаліста, захворювання завжди легше і дешевше попередити, аніж його лікувати. Тому Віра Михайлівна радить відвідувати соляні шахти.

 «У селищі Солотвино що на Закарпатті є соляні шахти, де за рахунок такого природного ресурсу відбувається значне оздоровлення людей, передусім, з хворобами дихальних шляхів.

Суть методу спелеотерапії (соляних ванн) базується на тому, що  в кімнаті за допомогою спеціального обладнання створюються всі умови для насичення людського організму цілющою сіллю, очищенню від вірусів, мікробів, алергенів (низька вологість 35-60%, температура повітря – 20-24 градусів тепла). Доведено, що один сеанс у соляній шахті прирівнюється до одного дня перебування на морі», - розповідає сімейний лікар.

Віра Шимчій переконує, що процедура показана практично всім людям з 1,5-2-річного віку. Особливо її слід відвідувати людям, які часто хворіють натрахеобронхіти, гострі та хронічні бронхіти, абструктивні, рецидивуючі (що часто повторюються), бронхіальну астму, тривалі алергічні кашлі, риніти, фарингіти, повторні ангіни, атопічні дерматити, екзему, псоріаз в стадії стабілізації, гнійничкові ураження шкіри, вугрі, добре як профілактика ГРВІ, грипу, сезонних простудних захворювань.

Не можна відвідувати соляну кімнату, коли у вас висока температура тіла, інтоксикація, загострення хвороби.

«Профілактичний курс соляних ванн – 10 сеансів, а лікувальний – 20. Один сеанс – одна година. Людям із серйозними захворюваннями дозволено в рік від 50-80 годин до 200 годин. Перевагами спелеотерапії є мінімум побічних ефектів, профілактика в період сезонних спалахів інфекцій та епідемій, доступність, безпечність та комфорт.

До речі, соляна кімната функціонує і в нашій лікарні. А ще одним цікавим фактом є те, що соляна кімната дає високий терапевтичний ефект: одужують або мають стійку ремісію 92-95% дітей і 85% дорослих. А це вже досить переконливий аргумент. Тому варто знати, як можна попередити захворювання, аніж іти до лікаря вже щоб лікуватися. Будьте здорові!».

Що ж, мабуть, варто взяти слова лікаря до уваги. І зрештою почати дбати за свій організм вже. 

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024
18.04.2024