Марія Рейкіна: Що робили ви, коли Україна опинилась на Говерлі сміття і ганьби?

24 Серпня 2016, 09:00
2579 Джерело: ipress.ua

Україно, ти моя молитва,

Ти моя розпука вікова

Тримоть над світом люта битва

За твоє життя, за твої права.

Василь Симоненко

Щороку ми зустрічаємо День Незалежності, підбиваючи підсумки ще одного року життя нації, що розбудовує свою незалежну державу. Однак цього року ми підбиваємо підсумки за 25 років. Шлях був непростий, тернистий, але Україна рухається вперед, незважаючи на підступи зовнішніх і внутрішніх сил української державності.

image.slidesharecdn.com
image.slidesharecdn.com

 

Що дала нам Незалежність? Україна не тільки декларувала свою незалежність, вона домоглася дипломатичного визнання на міжнародній арені і переконала світову громадськість у важливості свого існування як запорукою стабільності у Європі. Це було нелегкою справою. Адже останні два роки світ переконували, що української нації не існує.  Утвердження на міжнародній арені є величезною перепоною української дипломатії.

Роки незалежності були часом інтенсивного будівництва держави: швидко націоналізовано угрупування військ на Україні; було прийнято Конституцію України, вдало введено національну валюту, без якої неможливими є реформи в економіці; помітні позитивні зміни в галузі сільського господарства, в охороні здоров’я…  

А те, що українців не женуть на завоювання Афганістану, Чечні, ні на будівництво Баму або цілини… Хіба це не є прямим наслідком Незалежності України? А численні свободи, отримані після сторічь неволі? Виїзд за кордон і про можливість заробляти де завгодно і скільки завгодно. Український ринок наповнений товарами і, нарешті, покінчено з горезвісним дефіцитом.

Проте, не це, напевно, є найголовнішим. Кожному із нас незалежність України дала: свободу думки і слова, свободу світогляду, віросповідання, право на вільний розвиток своєї особистості, можливість вступати в політичні партії, громадські організації. Громадяни України мають право проводити збори, мітинги, демонстрації, страйки для захисту своїх прав, свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних і інших інтересів.

Саме Незалежна Україна кожному громадянину дала право на підприємницьку діяльність, на свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості. Але найголовніше, що дала нам незалежність – це можливість вивчати справжню історію України, повернула незаслужено забуті імена письменників, які тавровані як «українські буржуазні націоналісти».

Саме незалежна Україна дала можливість відкривати і будувати українські храми. Парафіяни-українці моляться рідною, а не чужинською мовою. Незаперечним доказом того є те, що незалежність України дала багато кожному громадянину України не тільки в моральному, а й у духовному плані.

 

Найбільший вклад у розбудову української національної держави вніс В. А. Ющенко. Невипадково один з багатьох досвідчених журналістів назвав його архітектором української національної держави.

 Про це говорять не слова, а справи. У 1993 році, ставши головою Національного банку України, за короткий час було подолано гіперінфляцію, запроваджено стабільну українську валюту – гривню, створено Державну скарбницю, добудовано банкнотно-мотетний двір.

Від грудня 1999 року до кінця 2001 року – прем’єр-міністр України В. Ющенко за півтора року роботи був наведений порядок у бюджетній сфері, усунуті бартерні розрахунки, ліквідовано тіньові схеми в паливно-енергетичному комплексі, вчасно виплачувалась зарплата, ліквідовано заборгованість із виплати пенсій, підвищено зарплату, пенсії усім категоріям населення, припинено масові відключення електроенергії. Це все було досягнуто без зовнішніх запозичень, в 2000 році в Україні розпочалося економічне зростання.

А скільки зроблено Президентом України  в гуманітарній сфері! Найважливіше, що ним були створені умови для вивчення справжньої історії України відновлено обряди і традиції українського народу. Ніхто з президентів України не зробив для розбудови України української, як Віктор Ющенко.

Через те він став ворогом номер один для В. Путіна, який включив свою агресивну машину, залучив українських покручів, манкуртів, хохлів-малоросів з українськими паспортами з метою знищення морального і фізичного Президента України: його труїли, принижували, оббріхували. За його словами, він кожен день був на війні. Тільки різниця в тому, що на війні вбивають, а в нього стріляли, залишаючи фізичні, моральні і душевні рани.

ukr.media
ukr.media

 

За  років Незалежності України ми пробудили зі сну українське суспільство: воно стало національно свідомішим, розуміючи, що державу може врятувати тільки громадянське суспільство, громадські організації,  а не політичні партії, які за  років втратили патріотизм, а набули інший статус – патріоти, борці за ідеали своєї партії, а не держави.

Сьогодні ці "патріоти" об’єдналися в демократичний опозиційний альянс «Не так», реанімуючи засади колишньої мертвої партії «Не так». Ведуть тотальну війну проти держави Україна. Ці «захисники народу» перетворили парламент на об’єкт срамоти, свавілля і ганьби.

День Незалежності – головне свято у переліку визначних дат національної історії. Одночасно – це свято обовʼязку перед памʼяттю незабудніх героїв, перед нащадками, які через століття захоплюватимуться патріотизмом одних, з докором згадуватимуть інших, запитуючи крізь роки:

Що робили ви, коли Україну було свідомо віддано на поталу ординцям, малоросам ,коли стояла вона на розпуттях велелюдних, потерпаючи за чвари, зраду, розор, коли світ здивовано спостерігав за країною, яка опинилась на Говерлі сміття і ганьби.

Шановні краяни, Союз українок вітає вас з –річним ювілеєм Незалежності України. Хай Господь пошле нам світло, відродить дух волі, віру, мудрість і прозріння.

Здоровʼя, сили і наснаги у боротьбі за українську Україну.

Слава Україні! Героям слава!

Марія Рейкіна, голова Рожищенської районної організації Союзу українок

 

img-fotki.yandex.ru
img-fotki.yandex.ru

 

Коментарі
27 Серпня 2016, 12:36
Що робила Рейкіна при "советах"? партбілет кпсс в кармані носила.при Україні прозріла.Юля на майдані теж чуть не встала і не пішла.
04 Вересня 2016, 21:02
.
Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39