Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Незвір: Громада категорично проти відкриття піщаного кар’єру поблизу їхнього села

16:05 12.07.2016
3014

Селяни не хочуть чути обіцянок-цяцянок від майбутніх орендарів родовища і представників влади. Вони не погоджуються ні на які умови і готові захищати свою позицію будь-якими методами.

На території Луківської сільської ради, куди окрім Лукова входять Незвір і Крижівка, вже існує кар’єр із видобутку піску. І от деякі підприємливі люди, а саме ПП «Граніт буд-сервіс», хочуть відкрити ще один, поблизу Незвіра.

Місцеві жителі, які не з чуток знають про «переваги» такої підприємницької діяльності, бо користі від кар’єру поблизу сусідньої Крижівки тут ніхто не бачив, не хочуть і чути про це.


Треба сказати, що це вже не перша спроба прибрати до рук місцеве родовище піску. Вже було кілька сесійних засідань Луківської сільської ради, де це питання не мало підтримки серед місцевих депутатів. Та й виборці з Незвіра зібрали 130 підписів проти цього питання.

Але, схоже, на думку селян мало хто звертає увагу. Бо ПП«Граніт буд-сервіс», яке має підтримку Державної служби геології та надр України не полишає добитись свого. Про це свідчить той факт, що на місці потенційного піщаного кар’єру вже проводились геологорозвідувальні роботи.

Селяни кажуть, що око на незвірівський пісок поклали якісь високопоставлені люди. Інакше чому навколо цього питання стільки руху і підкилимних рішень. Також селяни впевнені, що питання про передачу кар’єру підприємцям негласно підтримує Луківський сільський голова Лариса Забожчук, хоча на людях вона стверджує, що проти цього.

Питання щодо погодження видачі спеціального дозволу на користування надрами ПП «Граніт буд-сервіс» з метою видобування пісків Незвірівського родовища має бути винесене на розгляд сесії районної ради, яка відбудеться 14 липня. Але попередньо мало відбутись засідання постійної комісії з виїздом в Луківську сільську раду для детального вивчення та зустрічі з громадою сільської ради.

Ця зустріч мала відбутись сьогодні, 12 липня о 10-ій годині. Однак вчора увечері мешканцям Незвіра подзвонила Луківський сільський голова Лариса Забожчук і повідомила, що ніякої зустрічі селян із депутатами не буде.

Звісно, таке повідомлення обурило жителів Незвіра і вони миттєво скликали схід селян увечері, 11 липня, про що, до речі, повідомили голову районної ради Андрія Музику.

Оскільки на зібрання селян ні голова районної ради, ні сільський голова не прибули, люди телефоном запросили до себе представників ГО «Народна самооборона. Рожище» Олександра Дулюка і Валерія Шварцкопа та представника засобів масової інформації. В такий спосіб, селяни хотіли ще раз донести свою позицію до влади – вони ні за яких умов не погодяться, щоб поряд з їхніми будинками копали пісок.


Треба відзначити оперативність і небайдужість місцевої громади. За короткий час поблизу магазину на околиці села, за 200 метрів від того місця, де хочуть відкрити кар’єр, зібралось до 50 чоловік – від старих і немічних до зовсім малих жителів села.


Історія навколо Незвірівського піщаного родовища розпочалась ще 2007 року, коли депутати Луківськоої сільської ради проголосували за надання дозволу на проведення геологорозвідувальних робіт в урочищах «Вежа» і «Куплене».

Хоча як стверджує депутат Луківської сільської ради 5-го скликання Леонід Михальчук, це та наступні рішення сесії 2009-го року були сфальшовані.

«Ніякої більшості депутатських голосів за це рішення не було. Хоча у рішенні сесії вказано, що депутати проголосували одноголосно. Для прикладу я знаю особисто, що четверо депутатів готові свідчити, що за подібні рішення не голосували. На деяких депутатів був тиск. Я написав звернення у нашу рожищенську прокуратуру і відділення Нацполіції. Прийшли відповіді, що вони перевірили викладені мною факти і складу злочину у діях сільської ради не знайшли. Ось так. В червні я написав звернення до Генпрокурора України Луценка. Тож чекаємо відповіді», - розповів активіст селянського руху проти відкриття кар’єру Леонід Михальчук.


Ось фрагмент тексту звернення до Генпрокурора України:

«Ми, жителі с.Незвір, просимо Вас всією громадою вжити заходів щодо неправомірних дій працівників Луківської сільської ради під час прийняття рішень стосовно передачі земельних ділянок для проведення робіт з геологорозвідки та подальшого добування корисних копалин різноманітними підприємствами на території Луківської сільської ради.

По даних фактах ми неодноразово звертались до органів прокуратури та поліції, якими не вжито жодних заходів щодо неправомірності її посадових осіб.

Зважаючи на те, що власники фірм, які мають наміри добувати корисні копалини є дуже впливові люди, ніхто з вищенаведених служб не бажає надавати правову оцінку їх діям. В зв’язку з цим громаду до відома ніхто не ставив щодо проведення будь-яких робіт».


Одне слово, селяни сподіваються на Генеральну прокуратуру, яка вже ніби реформується і стане на захист прав та інтересів селян.

Голова громадського формування «Народна самооборона Рожище» Олександр Дулюк запевнив жителів села Незвір, що самооборонівці і значна частина депутатів районної ради на їх боці.

«Ми вже добились того, що призупинена ліценція підприємства «Німб-7», яке розробляло Крижівський піщаний кар’єр. Наша громадська організація підготувала запит до Луківського сільського голови з проханням надати відповідь, що отримала сільська рада і громада від діяльності цих підприємців. Ми цю відповідь оприлюднимо і ви побачите, що вони заплатили в сільський бюджет, що отримала ваша громада. Так само наші депутати піднімають питання, чи має наш район зиск від діяльності інших піщаних кар’єрів. Бо за рахунок рожищенського піску будується Луцьк, натомість район і Рожище мають розбиті пісковозами дороги. Ми розуміємо, що пісок потрібен будівельникам. Але його видобуток повинен проводитись цивілізовано», - зазначив самооборонівець.

Після дебатів поблизу сільського магазину, селяни вирішили показати місце, де, буцімто, буде кар’єр, а також місце сміттєзвалище, яке утворилось зі згоди Луківської сільської ради. Відходи сюди звозять усі навколишні села, в тому числі із сусіднього Маневицького району.
А ще поряд з селом проводяться якісь вирубки лісу. Хто їх санкціонував, яке лісництво цим займається, ніхто з селян достеменно не знає. Спробуємо розібратись і з цим питанням. Але це вже інша історія.А поки що чекаємо сесії районної ради 14 липня, на якій роглядатиметься питання користування надрами Незвірівського родовища. Ініціативна група селян готова прибути на сесію, щоб переконати народних обранців не підтримувати цього рішення.


Коментарі

Крижівка

16:38 12.07.2016

Лорка, тобі прийде пі-ц !!!!!!!!!!!

ЕКС-ЧЕМПІОН

17:10 12.07.2016

Люди не дайтеся щоб вас знову обвели навкруг пальця.Бо дехто добре наживаеться на подібних оборудках. а ви будете мати розбиті дороги .які ніхто ніколи не поремонтуе і потріскані будинки.Стійте на своему! Пишіть і пишіть у Генпрокуратуру.поки Луценко хоче показати.що може і вміе боротися з корупціею!!!Б рано чи пізно і його приберуть до рук бандюки від вулади

Крижівка

17:18 12.07.2016

Нехай Забожчук покаже квартиру яку їй купив Щебет у Луцьку для доці за ті борги, а людям будуть розбиті дороги. Богдан, Масалови, Кучинський новий начальник земельного це все бездарні люди, хабарники, Хведчак, Котюк. Люди протестуйте, захищайте свої села.

Валя

17:26 12.07.2016

Та Музика проданий більше за всіх. Що він зробив доброго для людей. Нічого. Сволота.

Марія

19:53 12.07.2016

Музика бороду збрив,ось що він зробив

забіяка

21:24 12.07.2016

депутати проти відкриття карєру Богдан хоче піску то ми йому дамо а Козакевич партійний бос укропу підтримує богдана

ЕКС-ЧЕМПІОН

07:36 13.07.2016

Вячора ы ихав черех Оленивку.Люди в камуфляжах(може Самооборона) перекрили дорогу мишками з писком. перед великими машинами.Отак треба робити повсюди!!!

тро

08:18 13.07.2016

Щодо оленівки- це проводяться командно штабні навчання з територіальної оборони. Так, що ніяка самооборона до цієї події відношення не має.

до тро

11:25 13.07.2016

Що не кажи, але вже люди в камуфляжах зацікавились деякими пісчаними кар'єрами і діяльністю окремих спритників , що поєднують посаду, владу та бізнес.

До Валя і Марія

16:17 14.07.2016

Не туліть горбатого до стіни. Музика був проти карєру в Незвірі ще з початків. А хоче його Потапчук обіс.ати, бо сам в "ділі" - пісок возить!

До Валя

16:22 14.07.2016

Бурий - ти хоч чоловічим імям підписуйся! А ще сплати за Теплоцентр в міський бюджет податок.

Марія

19:04 14.07.2016

Бурому на все наплювати . Сьогодні він відправив своїх дітей на відпочинок тільки цікаво як малозабезпечений чи пільговик.

роол

18:03 15.07.2016

ппр

активіст

14:25 16.07.2016

правильно!потрібно дати запит в міську раду чи сплатив бурий за теплоцентр в міську казну!і в собез запит чи давали його дітям путівку!і в район рожище хай опоблікують!

21 серпня
Вчора
19.08.2018
18.08.2018
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин