Ягідний сезон: споживаємо вітаміни правильно

17 Червня 2016, 15:45
2269

Торг і штурханина – звична картинка для крамарів та покупців на ринку. Особливо тепер, коли ягідний сезон в розпалі. Хто не має вдома грядки – спішить придбати свіжі фрукти на базарі. На прилавках засилля смаколиків: полуниці, черешні, стали з’являтися в продажу чорниці та суниці, скоро поспіють малина, порічки, вишні та аґрус.

1

 

Але чи всі фрукти безпечні? На вміст шкідливих речовин фрукти повинні контролювати в лабораторіях, однак контроль тут вибірковий.

Ранні полуниця та черешня зазвичай мандрують до нас з Закарпаття, але вже ці ягоди з власних господарств на ринку продають селяни.

1

 

Звісно, сортові, привезені здалеку ягоди і більші, і на вигляд апетитніші, але як запевняють лікарі, від менш привабливих, але домашніх – користі більше.

Дороге «ягідне» задоволення

Поласувати свіжими ягодами – задоволення не дешеве. Крамарі на базарі правлять досить високі ціни. Приміром за кілограм полуниць просять 15 гривень, домашні черешні продадуть за 20-25, 8 гривень – ціна однієї склянки чорниць, а 30 гривень – за півлітра суниць.

Істину, про те, що вітамінами треба запасатися влітку, бо ягоди – це природне джерело вітамінів та мінералів, знають всі. Однак як правильно споживати ягоди, і які є протипоказання до їх вживання – знає не кожен.

«Полуниці – природний сечогінний засіб і алерген. Крім вітамінів, може наробити біду, тож з обережністю ці фрукти треба давати дітям. До того ж враховуючи сечогінну дію, треба обачно споживати ягоди людям, які мають проблеми з нирками.

1

 

За вмістом вітаміну С – на першому місці смородина та вишня. Ці фрукти рекомендовано вживати людям, які виснажені. Відчувають втому. Саме вони дозволять поновити енергетичні запаси, - коментує Віра Шимчій, сімейний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги, - дуже корисна суниця, особливо маленьким дітям. Це природний засіб від глистів. Така собі, смачна профілактика, - каже лікар. – Влітку, корисно споживати чорницю, смачна ягода – такий собі регулятор, вона нормалізує шлунково-кишковий тракт. Хто страждає закрепами – послаблює, у кого проноси – закріплює. Найкраще – споживати домашні ягоди, ті, які не обробляються агрохімією. Бо так звані «привізні» можуть викликати алергію», - розповідає Віра Шимчій.

Отож споживайте справжні вітаміни влітку, поповнюйте сили, а головне будьте обачними. Бо корисне в надмірній кількості теж може зашкодити.

 

 

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром