Сімʼю, як і будинок, треба будувати з розумом

15 Травня 2016, 20:02
2616

Сьогодні, 15 травня, у всьому світі відзначають Міжнародний день сім’ї. Як каже народна мудрість: «Без сім’ї немає щастя на землі». Саме в сім’ї людина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати Бога, свій рід, свою землю. Напередодні цього дня ми завітали в одну рожищенську родину, аби на власні очі побачити, як працює «механізм» творення щасливих взаємовідносин.

Тільки відчиняються двері, а на порозі усміхнені господар та господиня разом з чарівними дітками. Сім’я Бандурів – це тато Вадим, мама Марія, дві донечки, 9-річна Дана та ще зовсім маленька Мирославочка, і два сини – 6-річний Богдан та 4-річний Давидко. В будинку панує атмосфера любові та тепла, яку неможливо передати словами.

Свої долі Вадим та Марія поєднали в 2005 році. В наш час дуже рідко побачиш таке подружжя, яке не тільки змогло пронести крізь роки любов один до одного, але й зміцнити її. А секрет, за словами Вадима, дуже простий: «Коли ти йдеш з людиною в одному напрямку і до однієї спільної мети, то відстань з роками, між цими людьми, стає все меншою та меншою».

– Необхідно розуміти, що шлюб – це раз і назавжди, – зауважує чоловік. – Тому не варто вибирати дружину за зовнішнім виглядом, перш за все треба розгледіти її душу. Бо краса з роками в’яне, а душа залишається навіки. Миловидність не тільки зовнішня, а й внутрішня, доброта, порядність, самопожертва, щирість і спільне бачення майбутнього – це те, що мені найбільше сподобалося в Машеньці. Я розумів, якщо людина не егоїстична, і не байдужа до проблем інших, то так вона буде поводитися і в сім’ї. Шлюб – це не чарівні двері, ввійшовши через які починаєш жити по-новому. Це клопітка праця. Ми будуємо свою сім’ю за інструкцією Автора шлюбу, тобто Бога. Коли люди зводять будинок, вони вкладають туди багато наполегливої праці, часу та фінансів. І щоб збудувати міцну та щасливу сім’ю, треба докласти багато зусиль.

– Любов – це не лише емоції, а дії, спрямовані на те, щоб зробити добре та приємне своїй половинці, – зауважує дружина. – Це праця, часто пожертва собою, своїми бажаннями. Любити – означає бажати іншому того, що вважаєш за благо, і при цьому не заради себе, а заради того, кого любиш. Постійно працювати над собою, аналізувати свої помилки у відносинах. Виховувати вміння змовчати, приборкувати свої емоції. Приймати один одного такими, якими ви є. Найкращий спосіб вирішення конфліктів – це не допускати їх. Тому всі непорозуміння вирішуємо відразу.

 Дітки весело бавляться в кімнаті, дивишся і милуєшся. Всі акуратні та виховані, щирі й безтурботні. Мова заходить саме про них. Запитуємо у матусі, чи не важко справлятися фактично одній з ними, адже чоловік багато часу проводить на роботі.

–  Мені важко, та навчилася справлятися, пристосовуватися. Розумію, що всієї роботи не переробити, тому виділяю саме важливе, необхідне та корисне, – каже Марія. – Джерелом моїх сил є спілкування з Богом через читання Біблії та молитву. Це реально працює. Я читаю багато літератури про виховання дітей і вчуся цього, бо це не так просто.

– Всі дітки, яких нам дав Бог, - бажані, бо життя не залежить від бажання батька чи матері. Життя – це подарунок від Бога, – підсумовує чоловік.

2

 

– На нас лежить величезна відповідальність, і від нас залежить, яким виросте наступне покоління. Чи буде благословенне, успішне по життю, яке зможе допомагати іншим, або ж стане тягарем для суспільства, для оточуючих.

 

Подружжя впевнене, діти навчаються через наслідування – завдяки спостереженню за нами, дорослими, вони отримують значний досвід. Батьківський приклад сильніший за слова. Перш за все потрібно усвідомлювати свою роль у цьому житті. Тато та мама повинні поважати і служити один одному. За будь-яку провину батьки мають не просто насварити чи покарати дитину, а передусім пояснити причину свого гніву і з’ясувати, чи дитина розуміє, що в її діях викликало незадоволення у старших. І даруйте своїм дітям батьківську любов – це найцінніше, що може і повинна дати кожній людині сім’я.

Іноді нам здається, що на формування особистості нашої дитини вплинула вулиця, школа та її оточення, але це не зовсім так. Найголовнішим та найсильнішим є вплив батьків та стосунки з ними. Тому, варто ще змалку прививати дітям християнські цінності, вчити їх поважати людей та шанувати Бога .

Два роки тому подружжя Бандурів дійшло спільної думки, що необхідно один день у тиждень виділити суто для сім’ї. Мама, тато та дітки спільно читають Біблію, влаштовують пікнік, подорожують або ж займаються справою, яка об’єднує.

– Коли подружжя разом проводить вільний час, з’являються спільні спогади. Можливо, деколи прийдеться відмовитися від власних планів, але в нагороду отримаєш щасливу сім’ю, – ділиться Марія Бандура.

Подружжя радить не забувати дарувати один одному подарунки, робити сюрпризи. Це може бути букет польових квітів, запрошення на романтичну прогулянку, смачна вечеря при свічках та навіть проста шоколадка… Частіше обіймайте один одного, проявляйте ніжність. Доторки – це мова любові, яку можна відчути. Відчуження або недостатня увага до другої половинки може стати причиною проблем у стосунках, незадоволення, хвороби та невірності. Тож любіть один одного і «виховуйте» любов у своїй сім’ї.

Ірина Зенц

 

Коментарі
16 Травня 2016, 20:02
Чудові люди, які випромінюють світло і тепло
23 Травня 2016, 21:07
Дякую за теплу атмосферу і щирість,повагу і любов,яку несете людям.
Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024