Скільки коштує народити у Рожищенському пологовому?

03 Травня 2016, 23:30
9413

Саме таким питанням переймається чи не кожна майбутня мама, бо як не крути, а безкоштовна медицина в Україні лише теоретично на папері, а на практиці – все доводиться купувати за власний кошт.

Щоб з’ясувати, у скільки обходяться пологи, та заодно подивитися, в яких умовах народжують діток у райцентрі, Район.Рожище навідався в пологове відділення Центральної районної лікарні.

Щосуботи тут відбувається День відкритих дверей, де кожна майбутня мама разом з рідними може прийти та на власні очі переконатися, де і в яких умовах їй доведеться народжувати.

Екскурсію відділеннями залюбки провів завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням Олег Шевчук.

Умови Рожищенського пологового справді вражають. Від пережитків «совдепії» не лишилося практично нічого. Чисто, охайно і по-сімейному затишно. Все робиться для того, щоб полегшити страждання породіллі під час цього природного, але все ж таки болючого процесу.

«Пологовий зал виглядає як кімната: штори на вікнах, мінімум інструментів, у деяких залах є ванна і душ, для полегшення пологів. У нас 90% пологів – партнерські, з жінкою перебуває в основному чоловік, або хтось з рідних. Умови повинні бути наближені до домашніх, бо потрапити в лікарняну обстановку з великою кількістю обладнання та інструментів – стрес для жінки», - коментує лікар.


Великий пологовий зал з ванною
Великий пологовий зал з ванною



 

В кожному залі є невеликий реанімаційний столик, де, якщо виникає така необхідність, можуть надати першу допомогу новонародженій дитині.

Є у відділенні кімната інтенсивної терапії для новонароджених, де проблемних діток виходжують. Звісно, якщо випадок не дуже складний. Для цього також є все необхідне обладнання. Сучасний кювет може пересуватися з палати в палату, а мама може весь час перебувати з дитиною.

«Звісно, якщо дитина дуже маленька, і є проблема з диханням, де для виходжування такої дитинки потрібна сучасна і вартісна апаратура – таку ми скеровуємо в область. Легші випадки виходжуємо самі. Для цього є всі умови і спеціалісти», - розповідає Олег Шевчук.

Малий пологовий зал
Малий пологовий зал




Кювез для новонароджених діток з патологією.
Кювез для новонароджених діток з патологією.

2

Палата інтенсивної терапії для новонароджених
Палата інтенсивної терапії для новонароджених



До слова, післяпологове відділення у 2007 році було відремонтоване за кошти районного бюджету, а от пологове – у 2014-му з залученням спонсорських коштів.

Обладнанням відділення забезпечили згідно зі спільною українсько-швейцарською програмою.

Післяпологові палати  - теж з гарними умовами. Там є все, щоб породілля відпочила. У відділенні є 4 палати з покращеними умовами: душ і туалет - на місці. Вони також безкоштовні.

В коридорах - тихо і безлюдно. Медперсонал зайнятий у пологовому залі, тривають пологи. Тож на фото часу не має.

До слова, приймають тут жінок з нашого та сусідніх районів, народжували в Рожищі й переселенці.

Втім, повертаючись до питання: в яку суму обходяться пологи, розрахувати точну суму складно, бо процес суто індивідуальний.

«Нормальні пологи відбуваються взагалі без будь-яких ліків. Якщо кошти і витрачаються, то лише на дезінфекційні засоби та предмети догляду. Якщо є потреба, то ми ще можемо для поліпшення пологів вводити окситоцин. Ось, власне, і все, що потрібно для нормальних пологів. Однак якщо є ускладнення, і у нас таких ліків не має – то, звісно, просимо докупити. Дорожче обходиться і кесарів розтин, бо є потреба в інфузійній терапії та різних предметах одноразового використання. Ми взагалі відмовляємося від предметів багаторазового використання, бо це може призвести до ускладнень», - інформує Олег Шевчук.

До слова, більшість кесаревих розтинів відбувається під спінальною анестезією – знеболення у спину, коли мама у свідомості, а дитина не отримує наркозний препарат в організм. Тобто зразу після операції можна потримати свого новонародженого малюка, прикласти його до грудей.

Справді, на ургенції у відділенні є всі необхідні предмети та ліки.

Ліки першої необхідності
Ліки першої необхідності




Пологові пакети
Пологові пакети

 

«Приміром, якщо хтось приїздить екстрено і взагалі без нічого – пакети на пологи у нас є. В обмеженій кількості, але є. Є кров і ліки першої необхідності», - демонструє Олег Шевчук і додає: Хотілося б, щоб ми були забезпечені всім необхідним не лише для екстрених випадків. Щороку ми приймаємо близько 500 пологів, а це є не дуже велика цифра, тож можна було б забезпечити ці пологи взагалі за рахунок районного бюджету».

Якщо врахувати, що нормальні пологи, без ускладнень обходяться приблизно в 450-500 гривень, то все реально: цифра не така вже й велика, щороку забезпечення породіль всім необхідним за державний кошт обійдеться бюджету лише в 250 тисяч гривень.

Що ж входить у пакет для нормальних пологів?

«В основному це стерильні одноразові халати, шапочки і рукавички для лікарів, системи, катетери, шприци, пелюшки, може, ампула з окситоцином. Таких дрібничок набирається десь на 400-500 гривень», - розповідає Олена, фармацевт місцевої аптеки.

Звісно, якщо є ускладнення чи кесарів розтин, то автоматично вартість такого пакету зростає.

«Пакет для кесаревого розтину обійдеться десь у 2 тисячі гривень: може бути менше або більше, залежно яка ситуація і які потрібно ліки. Тут все суто індивідуально. Так само лишаються стерильні халати, шапочки, рукавички і пелюшки. Але додаються внутрішньовенні і сечові катетери, шприци, системи, набір інфузійних розчинів, антибіотики. Дуже дорогий шовний матеріал, особливо нитки для внутрішніх швів, саморозсмоктуючі. За потреби – інші препарати, тож сума набігає приблизно отака», - коментує фармацевт Олена.

Породілля Катерина вже готується до виписку, в ліжечку солодко посапує маленька дівчинка. На запитання, у скільки обійшлися пологи, знизує плечима.

«Сказати важко, бо мої пологи були дуже складними, з кровотечею. Тож, крім основного пакету, довелося купувати ліки, щоб її спинити. Втім, яку суму було витрачено, я не знаю, бо цим займався чоловік», - розповідає Катерина.

Хотілося б, щоб наша влада більше дбала за медицину та населення, бо, як показує практика, держслужбовцям на підвищення зарплат гроші знайдуться завжди, а забезпечити породіль першим необхідним, не вистачає коштів з бюджету.

2
Породілля Катерина готується до виписки
Породілля Катерина готується до виписки



1



Кімната урочистої виписки
Кімната урочистої виписки


4

2
Лікар-неонатолог заповнює картку після пологів
Лікар-неонатолог заповнює картку після пологів


1
Акушер на службі
Акушер на службі

1
Фармацевти
Фармацевти

 

 

 

Коментарі
04 Травня 2016, 14:30
Кажуть, що за проживання у палаті у післяпологовий період виставляють суми з двома нулями за добу. Хтось щось знає за це????
04 Травня 2016, 17:18
цікаво,чи щось змінилось в хірургічному відділенні, де кілька років тому помирав мій дядя - ще не старий чоловік, якому ампутували частину ступні і в рані завелись черви. Головне, що лікар сказав йому, що це нормально. З лікарем познайомитись не вдалось, а дядя прізвища його нам не назвав. В палаті хворі накривались куском одіяла, яке було настільки дране і гидке, що годилось хіба підлогу мити. Домашньої постелі не діждався, поки привеземо, бо помер після якогось уколу, від якого посинів і кричав криком,але ніхто не прийшов (розказали сусіди по палаті). Так питання до головного: невже настільки важко було попросити гуманітарну допомогу в будь-якого фонду,яких тепер безліч, щоб злидні в палаті не так кидались в очі, щоб постіль на постіль була схожа. Хочу забути, але чогось не можу те "зреліще"....
04 Травня 2016, 18:00
Так гарно,хоч сам вродив би:-) :-) :-) :-)
04 Травня 2016, 18:18
Складається враження,що ця стаття-це дефирамби Шевчуку,якмй у своєму житті навіть добрий день за даром не скаже.
04 Травня 2016, 19:56
Відповідаю "мамі",яка написала останньою: "Поїдь народжувати наступну дитину у Луцький пологовий будинок.Тоді Шевчук тобі покажеться Святим Миколайом.Пологове відділення не продає допомогу при народженні дитини.Треба бути конченим,щоб не подякувати тому,хто допоміг тобі народити.Не хочеш,то нороджуй з попом.Ще декілька місяців тому,мені було,аж незручно від того,що черговий акушер-гінеколог і зміна,так по родинному,так чемно і чуйно працювали зі мною,коли я була в родах.Тому наша сім'я вирішила подякувати і йому особисто,і всій зміні.Якщо твоя сім'я жлобська,то ти винувата сама.У Рожищах,на відміну від Луцька ніхто,ніколи не вимагає,і не озвучує ніяких сум.І навчися грамотно писати.Дифірамби (грец. Διθύραμβος) а не "дефирамби".Взагалі то,якщо не подобається Шечук,то поїдь у приватний кабінет.Після них будеш їхати додому вже волами.
04 Травня 2016, 20:17
Я теж народжувала в Рожищі і поки недала медсестрам в карман ніхто й непідходив щоб допомогти-так що ставлення до кожного пацієнта різне!Тож окрім тієї суми яка вказана яку брати у пологовий треба взяти трохи більше, якщо хочеш щоб до тебе нормально віднеслись! А Шевчук хороший лікар як на мене!
04 Травня 2016, 20:32
ти зліпила примітивну брехню! "і поки недала медсестрам в карман ніхто й непідходив"Ти у школі вчилась?.Соромилась би так нікчемно писати.У пологовому відділені працюють акушерки.Чула дзвін (про Луцьк),та от де він.
04 Травня 2016, 20:34
Краще б ти й справді "недала"....,то ніхто б і "непідходив".....
04 Травня 2016, 23:37
Я ТРИЧІ НАРОДЖУВАЛА В РОЖИЩІ І НІ НІХТО ТУТ НЕ ВИМАГАЄ ГРОШЕЙ.ДЛЯ ЧОГО ОББРІХУВАТИ.МОЖЕ ВЖЕ ЗВИЧКА ТАКА В ЛЮДИНИ
05 Травня 2016, 00:39
Зараз не проживаю у Рожищі(за 600 км!!!), але першу дитину приїхала народжувати в Рожище, наступну теж буду тільки в Рожищі. Умови і відношення гарне. Дякую персоналу полового, а також Шевчуку
05 Травня 2016, 02:19
Скільки коштує????))))-на це питання напевно немає відповіді. Хочеш гарне ставлення то заплати.Народжувала сама у Рожищах- задоволена, умови є, порядок і чистота теж на хорошому рівні. А те що тепер аптека як дорогий бутік, то наші лікарі не виноваті, пакет обійшовся десь у 800-1000 грн це з дитячим, ще самі пологи, і всій зміні подякавати треба (це індивідуально),але от медцестри трохи гонорові,давала гроші після зміни- чи приходила, чи щось показала-як мити, пупчик обробити...Взагалі добре як все добре і з мамочкою і з дитинкою. Наступну дитинку теж прийду сюди народжувати, бо в Луцьку там і так "конвеєр",і ще більші витрати.
05 Травня 2016, 14:24
Є одна палата в якій може залишать на ніч батько, вона коштує 300грн на добу.
05 Травня 2016, 23:35
300 гривень не на добу,а на весь час перебування! Як вдома.Я там ночував,доглядав і за жінкою,і за дитиною.Дуже добре,що так зробили.
06 Травня 2016, 03:13
Кожному не вгодиш . Але наперекір всім вашим коментам , можу сказати , що народжуючи в Рожищенському пологовому відділенні все береться в порівнянні. Одному довподоби , а іншим , щось бракує. За увагу і індивідуальний пост медсестри держава не платить у Рожищенському пологовому відділенні. Отож , лікарі , медсестри і акушерики виконують свої професійні обов'язки і не вимагають за це гроші .Але коли я хотіла подякувати , то це було від щирого серця. Коли народжувалась моя дитина це був найважливіший момент у мому житті і люди , які були зі мною поруч , дуже мені допомогли і я ним за це дуже вдячна (затрати не великі), але все дуже комфортно і з увагою.Отже , я дуже вдячна всім працівникам пологового відділення за увагу і допомогу. Всіх запрошую народжувати тут , бо з Луцьком це не порівняєш.
06 Травня 2016, 03:19
А палата за 300 грн дуже комфортна. РАДЖУ!!!
07 Травня 2016, 00:23
Де нороджувати? Ви всі маєте альтернативу. У Рожищах,що для мешканців району означає у себе вдома. У Луцьку, тобто у чужому закладі і за неееемалі гроші. До того ж, у Луцькому роддомі ви будете не пацієнтами, а жертвами, банкоматами. Саме так, бо ви "не с нашого района".Так що вибір за вами.
07 Травня 2016, 02:35
Взагалі то на Катерина яка на фото народила хлопчика.
04 Січня 2017, 17:43
Люди не сперечайтеся я не бачив в житті лікаря якифй не наставляе карман щоб туди щось покласти.І Шевчук такий самий Це ще добре коли візьмуть і доглянуть як слід а бувае навпаки...Не ті тепер лікарі що колись влни тепер бізнес роблять на наших болячках.і це ми самі іх навчили не треба ім давати -от і все зарплату мають як і ми всі.
06 Грудня 2017, 20:16
понти звичайно велика сила, але де ви бачили тюлі по родзалах і лікарнях. ХаХа
06 Вересня 2018, 22:42
А я в Луцьку народжувала і другу дитину в буду в Луцьку, так безперечно гроші потрібно заплатити але ставлення дуже хороше, мені дитина важливіша грошей!! А то усі пишуть що ти банкомат у Луцьку, а коляски по 1000 доларів купують !!!!
06 Вересня 2018, 22:42
А я в Луцьку народжувала і другу дитину в буду в Луцьку, так безперечно гроші потрібно заплатити але ставлення дуже хороше, мені дитина важливіша грошей!! А то усі пишуть що ти банкомат у Луцьку, а коляски по 1000 доларів купують !!!!
Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024
15.04.2024