Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Рожищани боряться за право зимувати у власній квартирі в тиші

12:15 20.04.2016
3834

До редакції Район.Рожище звернулася мешканка райцентру Марія Трофімчук із проханням висвітлити ситуацію, в якій вона з чоловіком опинилася ще півроку тому, на початку опалювального сезону.

У молодої родини – конфлікт з газовиками. Втім, останні списують це на «спірні питання цивільно-правового характеру» з сусідами та рекомендують звернутися до суду. Але про все по порядку.

«Я була безмежно щаслива, коли у червні минулого року, після 10-ти років митарств по зйомних помешканнях, разом з чоловіком переїхала в квартиру по вулиці Незалежності, 71 /3, — каже Марія. — Хоч і маленький, але наш власний, сімейний куточок».


У будинку на другому поверсі — всього 4 квартири, дві з них належать сусідам Лоборчукам. Вони зустріли молоду пару не дуже привітно. Марія каже, напевно, претендували викупити ще і цю, квартиру №3.

Коли прийшов опалювальний сезон, і в квартирі №2 увімкнули котел, який розміщено на перестінку між помешканнями, життя молодих людей перетворилося на пекло. Монотонний глухий звук з вібрацією стіни супроводжував їх уранці, вдень і, що найгірше, вночі. Щодня.

Марія та Тарас впевнені, що ця ситуація створена найперш з вини газовиків, які розмістили котел-колонку Teplowest у сусідів на стіні, що межує їх зі спальнею, при цьому з грубим порушенням будівельних норм та інструкцій заводу-виробника котла.

Жінка розповідає, що перед ними тут жила старенька бабуся, квартира була у жахливому стані й без комунікацій. Після оформлення документів довелося з нуля власноруч робити ремонт. «Ми бачили, як виглядає ця деревяна стіна, на якій висить той злощасний котел. Тут були наскрізні отвори від кріплення котла (!)» — каже Марія та демонструє фото.

«Коли почало щодня гудіти, спочатку пробували домовитись з сусідами, питаємо: чому ви розмістили котел саме тут, а не на іншій стіні? А з того боку у нас спальня! – відповідають. – І взагалі, нам не заважає, а ви звикайте!» — розповідає Тарас Трофімчук.

І додає, що навіть пропонував сусідці, Лоборчук Оксані, фінансову допомогу, аби купили іншого котла або перевісили цей. Відмовляються, називають сусідів скандалістами. Таке враження, наче просто хочуть вижити з квартири, каже чоловік.

Перша заява на Рожищенську дільницю Ківерцівського УЕГГ ПАТ «Волиньгаз» родиною Трофімчуків була написана ще в листопаді. В результаті – прийшли, перевірили і відписали від імені начальника дільниці Ходзінського М.О.: «газові прилади встановлені відповідно до вимог ДБН» (Державні будівельні норми).


«Як же відповідно до норм??? Якщо в пункті 6.34 ДБН В.2.5-20-2001 (Газопостачання), вказано, що «для опалення приміщень житлових будинків передбачається встановлення газових котлів та іншої опалювальної техніки за схемою, передбаченою заводом-виготовлювачем». Згідно з п. 6.2.3 Керівництва з експлуатації апаратів газових двоконтурних АГД (бітермічних) виробництва заводу «Конвектор», апарат повинен встановлюватись на капітальній стіні (!), виконаній з негорючих матеріалів». То хіба оцей дерев’яний старий (1959 р.) перестінок з низьким рівнем шумоізоляції – капітальна стіна??? Або ще. Згідно з п. 6.3.3. (2) Керівництва з експлутації котла-колонки, «вихід коаксильної системи (димохід – авт.) повинен встановлюватися з дотриманням наступних вимог: над верхньою границею вікон на віддалі не менш ніж 0,5 метра по горизонталі над вікном». А встановили на рівні вікон між квартирами, майже посередині», — каже Тарас Трофімчук і показує ксерокопії документів.Впродовж опалювального сезону родина Трофімчуків зверталась по допомогу та вжиття заходів щодо неправомірного встановлення котла до міського голови, у санстанцію, поліцію, повторно до газовиків, писала до заводу-виробника і навіть дзвонила на урядову гарячу лінію. Знають про цю ситуацію і в РДА.

Результат один і той же – нульовий. Відписки, переспрямування звернень і традиційна відповідь газовиків: «газопостачання відповідає проектній документації, встановлення котла-колонки відповідає вимогам будівельних норм, а котел технічно є справним».

Молоді люди мають й інші аргументи щодо своєї правоти. Так, відповідно до статті 24 ЗУ "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", з 22 до 8 години ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ користуватися джерелами побутового шуму.

«Була санстанція в нас. Спочатку вони самі не могли розібратися, що той їхній апарат показує, а ще були проблеми з мікрофоном. То вони пішли його сушити, а наступного дня повернулись і наміряли 28 децибел… Я не знаю, чи вірити показам того приладу, і взагалі чи він справний, — каже Тарас Трофімчук. – З іншого боку, коли на вулиці під вікнами вночі співатиме компанія чи ще якийсь шум, ніхто ж не викликатиме санстанцію для замірів, а відразу будуть звертатися в поліцію»

А що ж поліція?

«Дільничних теж викликали, толку… — пригадує Марія. — Прийшли постояли, послухали. Питають мене: а ви бєруши не пробували одягати?... І сміх і гріх. То для цього потрібна поліція? То я маю у своїй квартирі бєруши одягати? Втім, вже і це пробувала... Додому повертатися не хочеться. Від гулу часто болить голова. Вся на нервах уже 7 місяців, як запустили того котла! Планували поповнення сім'ї, але як у таку жахливу атмосферу народжувати дитину?!.»

«У своїх заявах до газовиків ми наголошуємо на чітких порушеннях правил ДБН, умов встановлення котла згідно з інструкцією заводу-виробника. Нуль реакції! Відповідь стандартна – все в нормі. В останній відписці від Рожищенської дільниці «Волиньгазу» від 8 квітня нам уже порекомендували звернутися до суду, бо, як виявляється, спірні питання між нами та сусідами «носять цивільно-правовий характер», — обурюється Тарас Трофімчук.

«Але я знаю одне: у нас через той котел — постійний гул, який заважає. Сусіди того котла самі не ставили, а от проектанти-газовики мали б урахувати, що стіна межує зі спальною кімнатою, — додає Марія. – Ми будемо боротися за право зимувати у своїй квартирі в тиші!»

Родина Трофімчуків з острахом чекає похолодань та наступного опалювального сезону. Молоді люди переконані, що без суду не обійдеться. Але відповідачами у справі будуть не лише сусіди, а й газовики.

Редакція Район.Рожище написала запит на отримання публічної інформації на ім’я начальника Рожищенської дільниці Ківерцівського УЕГГ ПАТ «Волиньгаз» з копією на голову правління ПАТ «Волиньгаз» та начальника Рожищенського відділення Ківерцівського відділу головного Управління Національної поліції у Волинській області. Будемо чекати відповіді. Ця історія матиме продовження.

загрузка...
Коментарі

іра

17:13 20.04.2016

встановіть звукоізоляційні плити на стіну .вони ефективні

Андрій

17:24 20.04.2016

З сусідами потрібно жити гарно. Якщо не доходить, то потрібно відповідати тим же. Прикріпіть до спільної стіни теж якесь джерело шуму, тільки сильніше. Наприклад, дуже допомагає в цих випадках електричний відбійний молоток або дрелька.

лопух

20:10 20.04.2016

Умнічка,під ліжко постав собі електрмчний відбійний молоток або дрельку.

Іванна

21:22 20.04.2016

Лоборчук Ти взагалі як на пані Марію тут пишиш???хамло сопливе!!!! Вс5 має бути по закону уяснив?

Гість

21:41 20.04.2016

Цікаво чому не згадали хто монтував цей котел на перестінок і хто так захищає своє "дітище"?
Не Лоборчуки ж.
А проводив монтажні роботи і взагалі опалення у квартирі Лоборчуків колишній начальник Рожищенської газової дільниці, нині приватний підприємець, Мосійчук Руслан. А пан Римарчук О. разом з паном Ходзінським не підуть проти свого колишнього колеги. А де ж професійна етика? І взагалі, чи існує у цих панів таке поняття як честь, запевняю, що відсутнє. Тут, швидше за все, звичайний "газовий" тероризм в особі майстра дільниці Римарчука О. Рожищани, принаймні багато з них, вже давно зрозуміли, що панове з газової контори навчилися читати поміж рядків ДБН, те що вигідно їм.
Шановні Марія і Тарас, борітеся, успіхів Вам!

Кучірка

21:54 20.04.2016

Ти, чорте-дияволе, Римарчука не трогай, він був кандидат в депутати від Самопомочі, а там всі з німбом!!!

Мирослав

22:22 20.04.2016

...дядькові в своїй хаті газовики заставили вирізати стіну і вимуровувати з цегли, а тут на перестінок дозволили та ще й до сусідньої спальні!? самі собі перечать, зажерлися вже! їм шланги міняй..., дирки сверли в дверях, розетки перенось, а тут он яке порушення і людям заважає і нічого. Ставте їх на місце! До суду!

Неважливо

10:25 21.04.2016

Марія і Тарас непадайте духом. Нехочуть по харошому. То сама лутша защита це нападєніє.

Гість

12:08 21.04.2016

Наскільки я знаю Романенки жили у зовсім іншій частині будинку, що їм мало заважати?

Лидия

14:47 21.04.2016

Я в шоке от ваших газовых служб.Какой дурак повесил котел на межкомнатную стену по ТБ неположено темболее на деревьяную стену. Я как работник газовой службы могу вам всем обяснить.

Катерина

15:27 21.04.2016

Прочитав вашу историю сделала выводы и советую обратится за помощью на телепередачу "ГОВОРЫТЬ УКРАИНА" или "СТОСУЕЦЯ КОЖНОГО" . Потому что так вы нечего не добеётесь. Раз сам начальник в этом виноват пусть вся страна посотрит кто управляет Газовым хозяйством.

Микола

19:23 21.04.2016

Підтримую Катерину нехай опозоряться на всю Україну

Читач

20:30 21.04.2016

"Гість" має рацію! Воно так і є!

Оксана

21:36 21.04.2016

Дуже прошу зверніть УВАГУ!!!

Оксана

21:37 21.04.2016

Допоможуть сім'ї!!!

Як

21:40 21.04.2016

Романенки жили у зовсім іншій частині? Тож сказано що в будинку три квартири, дві з яких у одних, а третя у інших, значить Романенки жили в тій, третій... Чи як? Чи там ще щось є? Що то за будинок такий цікавий?

До Як

22:07 21.04.2016

У будинку на другому поверсі — всього 4 квартири, дві з них належать сусідам Лоборчукам. Вони зустріли молоду пару не дуже привітно. Марія каже, напевно, претендували викупити ще і цю, квартиру №3.

Як

22:24 21.04.2016

викупити? Точніше в кого? І чому це не сталося і де поділися Романенки?

Гість

22:42 21.04.2016

Напевне, пани Лоборчуки і Романенків довели, що ті переселились із своєї квартири))) ...знаю де зараз живуть, якщо так цікавить - Звертайтесь! ))

Валентина

22:58 21.04.2016

Пане Миколо а що ви мали на увазі коли писали що підтримуєте Катерину? Мені щось незрозуміло хто мае там опозоритись? Як що ви маєте на увазі пані Марію то ви помилятесь. А ви пані Маріє не бійтесь як що вже розпочали то ідіть до кінця і не зупиняйтесь. Боріться за свої права за спокій і затишок у вашій оселі. Бог вам у поміч хай вам щастить.

Валентина

23:35 21.04.2016

Прочитала а тепер неможу заснути. Мені дуже шкода цю молоду пару. Люди добрі схаменіться подумайте що через вас страдае сім'я. А Життя як бумеранг все може повернутися вам шановні сусіди пані Маріі.

Ніна

10:47 22.04.2016

Так, я згідна, що з сусідами треба жити дружно, але дозволяти робити з себе лоха - НІ В ЯКОМУ РАЗІ! Дійсно, в цьому винні працівники газової служби, але так як вони своє вини не визнають, тому і виник цей конфлікт між сусідами. Жити в нормальних умовах мають право всі. А чому не переставити котел в інше місце? Я зрозуміла, що сусіди Марії займають дві квартири, значить це можливо.Чи це вже ради принципу нічого не міняти? Так приємно псувати комусь життя?

Лідія

12:25 22.04.2016

Дорогенька сестричко як що ти не позвониш на телебачення. То це зроблю я як тобі підказує пані Катерина прислухайся до її поради. Не бійся там збираються розумні люди. Тобі допоможуть обовязково.

Саша

13:42 22.04.2016

Чув, що і в Романенків був скандал з Лоборчуками саме через газ. Лоборчуки живуть в тій квартирі все своє життя і відчувають себе хазяїнами всього будинку, тільки диктуючи молодим сімям як потрібно жити в "їх" будинку.

Читач

14:30 22.04.2016

Я навіть більше чув, що у лоборчуків був скандал із жителями сусіднього будинку, саме через газ, вони не дозволяли прокласти газопровід через двір будинку, в якому живуть, хоча та територія їм аж ніяк не належить

Слухач

19:05 22.04.2016

Чув, що в Лоборчуків був скандал із НАК "Нафтогаз України"... Їм заважає нафтопровід "Одеса-Броди"...

Сусіди

23:36 22.04.2016

Це треба таке шоу зробити газовики санстанція некомпетентні поліція тоже а ця солодке парочка вже диктує умови сусідньому будинку повалили наші туалети в дворі напевно претендують на квартиру сусідів але хто з мечем прийшов від нього і подохне

Підслухано

23:44 22.04.2016

ой,які всі тут святі.Трохи думайте що потрібно писати,Ви всі прекрасно розумієте,що це винна газової служби.Тому хватить,Лоборчуків тут "плутати".Особисто звертаюся до Лоборчуків передавайте справу до суду за наклеп,Вашої винни тут я не
бачу.

Сусіди

23:57 22.04.2016

Тут якраз мова про так званих молодят які не встигли вселитися а вже з усіма пересварені і хочуть диктувати умови а за наклеп правильно до суду

Сусід

00:09 23.04.2016

І Романенків не трогайте, бо швиденько вам усім інтернет відрубає і ніякі заохочення не подіють.

Знайома

07:59 23.04.2016

Пані Лідіє чим швидше ви звернетесь на телебаченя. То у ваших родичів скоріше закінчиця ці проблеми. Адже ви на даний час живете в шкідливих умовах. На роботі за це доплачуєця до 10 відсотків. Так що вам ваші сусіди малиб сплачувати компенсацію. Але знаючи цю молоду родину впевнена що вони цього робити небуть.

Лідія

11:30 23.04.2016

Я трішки почекаю бо перед святами нехочу псувати настрій сусідам Марійки і Тараса. У них є шанс ще місяць вирішити ці питаня мирно і без мого втручання. Бо я живу в іншій області.

Відповідач

13:49 23.04.2016

Дуже шкода молодеї пари,але з'їдатись на сусідів не потрібно.Підтримую думку про те,що Лоборчуків тут винни нема.Тому,всі хто тут такі розумні згадують події з 90-х років,для чого ви це робите???Це безглуздо.Тарас і Маріє,перестаньте наводити наклеп на сусідів.Розумію вас,і відстоюйте себе іншим чинном,а не таким,як ви принижуєте інших.

Сусіди

14:37 23.04.2016

Розмовляли з пані Оксаною і ніхто з них ніяких коментарів не писав та не хочуть в це лайно вмішуватись. Це спланований хід написати,та різними подлостями коментувати людей підбурили і брудом сусідів облили.совєтська школа тараса наяву.Кисельов ТВ віддихає

до сусіди

17:21 23.04.2016

Це коли люди відстоюють своє право комфортно проживати у власній квартирі це кісєльов тв? про що ви верзете?

Відповідач

19:32 23.04.2016

Про яке право іде мова???Ви обливаєте не виних людей брудом,зробили з них теранів,ще й опозорили їх.І так ви відстоюєте свої права?Мені цікаво,що Ви хочете від цієї сім'ї поясніть мені і

Поліція

21:51 23.04.2016

1.квартира придбана не законно цим займеться прокуратура
2.ви за неї ще не розрахувались
3.права відстоюються в суді

До відповідача

06:40 24.04.2016

Шкода що у вас немає такої проблеми як у Марії і Тараса. То ви не писали б так і думали зовсім по іншому.

До поліції

07:19 24.04.2016

Чию квартиру придбано незаконно? І хто нерозрахувався нічого нерозумію. Тільки одно знаю що наша поліція бездійна і ненадійна. До її ідуть працювати лодарі хапуги і взяточники. А недай бог прийде порядна людина працювати то її просто зїдять. Тільки в кіно можна побачити порядного поліціянта.

Відповідач

15:34 24.04.2016

Навіть якщо б і була в мене така ситуація,ніколи я так не робила,як робите Ви.З вашою ситуацією все зрозуміло,поставте себе на місце даних Лоборчуків,що б ви робили на їхньому місці???Ви б змінили газового катла (10-15 тис. грн.),так як звище сказаного документи всі впорядку там.І перестаньте створювати собі нові проблеми (ображаючи працівників міліції) нічого хорошого з цього не вийде.

оля

21:12 24.04.2016

знайдіть якийсь компроміс, можливо пан Тарас пропонував своїм сусідам самий альтернативний вихід для вирішення цієї проблеми. Шкода, що їхні сусіди на це не погодились,а це був би реальний вихід із цієї ситуації, як говориться були б і " вовки ситі і вівці цілі". Цитую із статті......................................................................................розповідає Тарас Трофімчук.
І додає, що навіть пропонував сусідці, Лоборчук Оксані, фінансову допомогу, аби купили іншого котла або перевісили цей. Відмовляються, називають сусідів скандалістами.

До відповідача

21:19 24.04.2016

А у вас все грошима міряєця і продажним газовикам заплатили напевне не малу суму щоб ті котел поставили на ту стіну а тепер нічого змінювати ніхто нехоче. Бо знову треба платити.

Відповідач

01:25 25.04.2016

Редакції догану,за те, що опублікували і не перевірили правдивість інформації.І пубнічно принизили, облили брудом представників державної влади.Що це за дурниці: "Все вимірюється грошима? Все проплатили?" Я назвала вам приблизну ціну даного газового котла.Скажіть мені і всім хто це читає (надіюсь ваші сусіди теж це прочитають) яку суму грошових коштів ви можете дати, для заміни газового котла???

Редакція

08:17 25.04.2016

Ми закриваємо коментарі під публікацією - до отримання офіційної відповіді на запит на інформацію від Рожищенської дільниці ПАТ "Волиньгаз".
Думки, спростування, пропозиції по цій темі можна надсилати для публікації на редакційну електронку [email protected] В листі обов'язково має бути вказане реальне ім'я та прізвище з підписом фізичної або печаткою юридичної особи.

16 жовтня
Вчора
14.10.2019
13.10.2019
12.10.2019
11.10.2019
10.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин