Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Куди заведуть нові податки рожищенських аграріїв?

10:00 28.02.2016
1392

Новий Податковий кодекс вступив у силу і змусив здригнутися від жаху фермерів-одноосібників. Тепер аграрії чекають нескінченних «каральних» ревізій від контролюючих органів та відрахування «драконівських» податків до держбюджету. Як відомо, для фермерських господарств запровадили податок ПДВ, який до того ж буде відшкодовуватися в ручному режимі.

Днями стало відомо, що Волинська обласна рада ініціювала звернення в Уряд щодо пом’якшення оподаткування аграріїв. Депутати проголосували «за» майже одноголосно!

Як сьогодні насправді живеться рожищенським фермерам, Район. Рожище вирішив розпитати у господарника Руслана Хомича. Сільськогосподарським бізнесом він займається досить давно, тож знає про всі нюанси цієї справи.

Руслан Миколайович обурений діями влади, адже впевнений, що якщо далі так буде продовжуватися, то сільськогосподарська галузь просто помре.

— Наш уряд робить все для того, щоб у фермерів відпало бажання займатися агробізнесом. Тобто галузь потихеньку доводять до банкрутства, щоб потім так само тихенько землю продати. Агробізнес відрізняється від інших бізнесових видів діяльності. Урожай раз в рік – тож ми до нього прив’язані. Якщо раніше фермери сплачували податок раз в рік, то тепер їх змушують платити щомісячний податок, який ніяк не залежить від урожаю. Деяким господарствам доведеться заплатити до 4 мільйонів в рік податкового навантаження, — обурюється фермер.

Впливає на господарювання і стрімке падіння гривні, адже саме від долара залежить вартість хімікатів для обробки сільгоспкультур. Якщо врахувати ці витрати плюс податки, виходить, фермери працюють в збиток.

Новий Податковий кодекс збільшив вартість податку не лише на користування землею сільськогосподарського призначення. Значно більше доведеться заплатити і за землю під так званими «сільськогосподарськими дворами» — подекуди сума справді космічна.

— Пан Яценюк ініціював поправки в Податковий кодекс задля збільшення податків на 100% особисто, під час засідання Верховної ради в березні 2014 року. За землю під сільськогосподарськими дворами подекуди доведеться платити 16 тисяч гривень в рік. Якщо взяти, наприклад, картоплесховище в Переспі – це 51 сотка землі. Раніше ми платили майже 6 тисячі гривень в рік, а тепер доведеться платити значно більше – 7 тисяч. Яценюк намагається нас добити, з його слів на селі «мають працювати великі агропідприємства, а не фермери одноосібники», — констатує співрозмовник.

Звісно, щось з цим потрібно робити, бо на догоду Європейському Союзу галузь просто загине. Рішення проблеми Руслан Хомич вбачає в створенні обслуговуючих кооперативів фермерами-одноосібниками.

— Вирішити проблему можуть так звані обслуговуючі кооперативи. Фермери-одноосібники утворюють такий кооператив на правах дольової участі. Сам він нічого не виробляє. Але допомагає переробляти сировину. Техніка закупляється за кошти, виручені від встановленої ціни на продаж вже готової, переробленої продукції, наймані працівники отримують зарплатню, відповідно, що успішніше працює кооператив, то вища зарплата у робочого персоналу. Тільки так можна зберегти агробізнес, -— резюмує фермер.

Як сказав класик, «ламать – не строить!». Наразі фермери без підтримки місцевої влади намагаються відвоювати своє право на бізнес. Однак чи вистачить центральній владі здорового глузду зберегти галузь, покаже час.


Коментарі
19 вересня
Вчора
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
12.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин