Як отримати грошову допомогу та де пролікуватися демобілізованим рожищенцям?

20 Лютого 2016, 10:00
1925

Соціальний захист  демобілізованих із зони АТО військовослужбовців регулюється Регіональною програмою підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей, а також урядовими рішеннями.

Зокрема, атовці мають право на лікування та психологічну реабілітацію. Втім, як показує практика, не всі військові знають про свої права та звертаються по гарантовану державою допомогу.

Які лікувальні та реабілітаційні послуги можуть отримати колишні атовці, кореспондентка Район.Рожище поцікавилася у спеціаліста управління праці та соціального захисту населення РДА Віталія Шварцкопа.

 Як ви інформуєте демобілізованих про те, що вони мають права на лікування та реабілітацію?

— Даємо повідомлення у газету «Наш край», співпрацюємо із громадською організацією ветеранів АТО. У нас є реєстр демобілізованих військовослужбовців у якому записані їхні контактні телефони. Ми телефонуємо до них, залучаємо сільські ради, аби вони надавали інформацію про можливість проходження лікування та реабілітації мешканцям своїх сіл, які воювали у зоні АТО.

Наразі є можливість проходити психологічну реабілітацію терміном до 21 дня у чотирьох санаторно-оздоровчих закладах, а саме: ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» (Харківська область), ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» (Одеська область), ТОВ санаторій «Феофанія» (місто Київ) та санаторій «Остреч» (Чернігівська область). Путівки на санаторно-курортне лікування за рахунок державного бюджету надаються особам, які мають статус учасника бойових дій. На жаль, оздоровчі заходи для бійців, які не одержали даного статусу, законодавством не передбачені.

Також діє Програма соціального захисту, якою передбачено виділення коштів із державного бюджету. Цього року сума у межах 300 тисяч. І там є стаття про надання матеріальної допомоги на лікування. Тобто людина звертається із заявою до голови районної державної адміністрації чи до голови районної ради, ця заява скеровується до управління праці та соціального захисту населення, де вона виноситься на комісію, яку очолює заступник голови районної державної адміністрації. Тоді приймається рішення і, після встановлення лікарями діагнозу, визначається сума допомоги. Також безкоштовно видаються дрова для опалення домівок у межах 3-4 складометрів, оплачується лише їх доставка до будинку.

— Хто має право писати заяву? Це повинен бути безпосередній учасник бойових дій чи, можливо, хтось із рідних?

— Звичайно, краще було б, якби заяву писав сам демобілізований. Однак якщо він немає такої змоги, то рідні (дружина, батьки, брати, сестри і діти) теж можуть це зробити при наявності документів військовослужбовця, які підтверджують, що він дійсно потребує медичного лікування (медична довідка з висновками лікарів).

— Скільки демобілізованих із Рожищенського району наразі проходять лікування та реабілітацію?

— Протягом шести хвиль мобілізації із Рожищенського району в зону АТО були призвані близько 300 військовослужбовців, майже 200 осіб демобілізувалося, серед яких 7 поранених проходили лікування у Луцькому військовому госпіталі та у Волинському обласному госпіталі ветеранів війни, де передбачено лікування, оздоровлення та реабілітація бійців. Усі, хто звертаються і звертатимуться до нас із заявою, обов’язково отримають необхідну допомогу!

Розмовляла Наталія ЮХИМЧУК

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024