Як вберегтися від інтернет-шахрайства?

12 Лютого 2016, 15:48
2443

Як вберегтися від інтернет-шахрайства?

Не так давно Район. Рожище повідомляв про телефонних шахраїв, які збивали людей з пантелику та вимагали чималу суму за звільнення буцімто сина з міліції. Однак, аферисти не дрімають і щоразу удосконалюють свої злочинні схеми для отримання легкої наживи.

Розвиток технічного прогресу здавалось би покликаний спростити життя українців. Тепер в інтернеті можна купити товари і послуги не виходячи з дому. На цьому і намагаються нажитися шахраї.

Перший варіант: ошуканство з банківськими картками. Ви продаєте товар, до вас телефонує шахрай і пропонує купити його, бере у вас номер картки і обіцяє надіслати на неї кошти. Кілька днів від покупця ні слуху, ні духу. Після чого вам зателефонує працівник банку і повідомить що ваша картка «заблокована», а щоб її розблокувати потрібно назвати всі свої персональні дані, в тому числі і пін-код. Коли до жертви нарешті «дійде» що її обдурили, на картках коштів вже не має. Власне жертвою таких шахраїв і стала 30 річна мешканка Рожища Тетяна. На одному з сайтів пригледіла мобільний телефон, який коштував дешевше, аніж в магазинах чи на інших сайтах. Спокуса взяла своє, і дівчина вирішила його купити. Внесла кошти на картку шахраїв, відтак жінка залишилась без телефону, і без грошей.

Другий варіант: інтернет магазин. Тепер шахраї відкривають свої власні магазини, де на фото – привабливий, а головне дешевий товар. Звісно, покупця попросять внести передплату на картку. Відповідно, покупець сплачує аферистам кошти за товар якого взагалі не існує.

Варіант третій: гроші вже на рахунку! Якщо ви не покупець, а продавець товару, теж слід бути пильним. Часто шахраї через підставного кур’єра (таксиста, просту людину) просто позбавляють вас товару. На телефон жертви приходить смс-повідомлення про те, що гроші зараховано. Однак повідомлення не з банку, а від звичайного номера. Нічого не підозрюючи жертва віддає свою річ зловмисникам.

Варіант четвертий: підставний банківський сервіс. Шахраї копіюють інтерфейс популярного банківського сервісу, та присилають на пошту посилання на нього. Заодно пропонують через сервіс здійснити покупки, оплатити товари та послуги. Шахраї зчитують інформацію, з її допомогою входять через справжній сервіс і спустошують картки жертви.

Шахраї підстерігають нас на кожному кроці. Кілька днів тому, стало відомо що зловмисник наживався на простих волинянах, обіцяючи їм допомогти оформити візу, повідомляє Слово Волині.

У Рожищенському районному відділку поліції застерігають бути пильними і не довіряти підозрілим продавцям та покупцям, бо спіймати телефонних та інтернет шахраїв досить важко.

Щоб не стати жертвою шахраїв в поліції рекомендують:

  • Не довіряти незнайомцям свої цінності: гроші, мобільні телефони, документи, цінні речі;
  • Не піддавайтеся на прохання «погадати», «зняти порчу», «полікувати», «зробити приворот». Сумнівні особи можуть заволодіти вашими грошима.
  • Не залишайте свої речі без нагляду та не демонструйте вміст свого гаманця на людях.
  • Здійснюйте валютні операції лише з перевіреними людьми. Не купуйте невідому для вас валюту.
Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024