Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Патріарх Філарет розпочав брифінг ввечері
Патріарх Філарет розпочав брифінг ввечері

5 важливих тез, які волинянам варто знати про церковні рішення у Стамбулі

23:00 11.10.2018
1999

На Фанарі пройшов Синод єпископів Константинопольського патріархату, що безумовно ввійде в історію не лише нашої держави, а й світового Православ’я.

Нещодавно запущений Вселенським Патріархом Варфоломієм процес надання Томосу про автокефалію Українській церкві, схоже, набув істотних обертів (відразу пояснюємо, Томос — указ, декрет, окружне послання Предстоятеля помісної Православної Церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Томоси бувають двох видів – про автономію та про автокефалію). Про це розповів Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на брифінгу біля стін Володимирського собору.

Про що ж, власне, говорили на Синоді у Стамбулі?

По-перше, офіційно Томосу ще не надали, адже, щоб його отримати, церковним гілкам України потрібно об’єднатися. Проте у першому пункті рішення Синоду значиться: «Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат продовжував надання автокефалії церкві України». Тобто, рано чи пізно, Українська церква отримає Томос, питання лише в тому, наскільки українські архієреї та віруючі цього хотітимуть.

По-друге, Синод зняв анафему з Патріарха Філарета (Предстоятель УПЦ КП) та Митрополита Макарія (Предстоятель УАПЦ) та їхніх послідовників. Більше того, у рішенні значиться, що «ці особи поновлені у своїх єпископських та священицьких званнях». Що ж це означає? Віднині усі таїнства (Причастя, Хрещення, Миропомазання, Сповідь, Єлеоосвячення, Вінчання, а найголовніше – Священства) звершені в УПЦ КП та УАПЦ є повністю канонічними. Константинопольський Патріархат зможе співслужити зі священиками та єпископами з цих церков. Сама анафема (відлучення від церкви. – Авт.) у рішенні була названа такою, яка не має догматичного підґрунтя.

По-третє, Константинопольський Патріархат відновив ставропігійне представництво в Києві. Ставропігія – автономна церковна одиниця, що має пряме підпорядкування Предстоятелю. Ставропігійне представництво Константинополя – перехідний крок на шляху до проголошення автокефалії Української церкви. Тобто тепер в Україні буде постійна структура Вселенського Патріархату.

По-четверте, Синод скасував рішення 1686 року про право Московського Патріарха висвячувати Київського Митрополита. Фактично, цим Константинопольський Патріархат засвідчив, що Київська Митрополія по праву має належати саме йому, а не молодшій і похідній від неї Московській Патріархії.

По-п’яте, Константинопольський Патріархат закликав утриматися від протистоянь та сутичок через майнові питання, що можуть виникнути між віруючими. Тобто, зараз віруючим усіх церковних гілок не варто проявляти агресії, а діяти за принципами Божої любові.

Рішення Синоду Константинопольського патріархату безумовно, мудрі й добре продумані. Вони, фактично, створюють основу, своєрідний плацдарм для української церковної єдності. Та й сам Патріарх Філарет на брифінгу біля стін Володимирського собору зазначив, що зараз вкрай актуальним є об’єднання різних церковних структур України в єдину Церкву. А це – ще один могутній стимул для консолідації українського суспільства. Віримо, що ця щира молитва нашого народу буде почута Богом.

Дмитро РУДКІВ, «Район.in.ua»

Коментарі

Віталвій Виннічук

08:03 12.10.2018

вчитываемся:

а. Автокефалия не дана. Только обещано "приступить к рассмотрению вопроса о..."

б. Главный по Украине не назначен. Возможно, это считается прерогативой кпльского патриарха без синода - назначение своего экзарха в Киев, но уже не как посла, а как полномочного управляющего митрополией. Точнее: раз Киев обьявлен Кпльской ставропигией, значит, патриарх Варфоломей теперь и управляющий Киевской митрополией.

в. подтверждено право Кпльского патриарха принимать апелляции клириков других поместных церквей. Замечу, это не право суда, а именно апелляции. В сегодняшнем решении Кпль никого не осудил и никого не подверг никаким санкциям. То есть кто к нам за судом обратился - того и судим, но сами своих судей без спроса в чужие края (в Москву) не посылаем.

г. Восстанавливается статус-кво 1686 года, то есть Киев как ставропигия Константинополя. Все права московских патриархов на этой территории объявляются 1) временными 2) просроченными 3) аннулированными. Но опять же - санкций на Москву за это не налагается.

д. Про какой бы то ни было нынешний статус Моспатриархата в Украине никак не упоминается. Это молчание можно понять двояко: как дозволение доживать свой век тому, что выросло, или как тотальную зачистку всего, связанного с МП на территории старо-новой Кпльской "ставропигии". Мне кажется, это все же приглашение к диалогу с указанием на то, что именно может быть предметом переговоров. То есть свой полноправный статус в Украине Кпль обсуждать не намерен, а вот о статусе Москвы может и поговорить (по эстонскому сценарию). Не сомневаюсь, что по крайней мере сейчас МП впадет в истерику и ни на какой диалог не пойдет.

е. Никакие иные церковные структуры на Украине не признаются. То есть ни МП, ни КП, ни УАПЦ. Просто Киевская митрополия Кплського патриархата.

ж. Товарищам Денисенко и Малетичу в ответ на их апелляции к Кплю сказано, что они принимаются в общение в тех санах, что у них были до ухода в раскол. То есть Филарет - как митрополит, Малетич - как священник. Будут ли признаны хиротонии, совершенные ими за годы раскола (особенно хиротонии Макария Малетича) - непонятно. Так я понимаю фразу "вышеупомянутые были канонически восстановлены до их архиерейского или священнического звания, и их верные были восстановлены в общении с Церковью". Отметим оборот "их верные", но не "их клирики" или "их епископат". Важно также отсутствие фразы "принять в сущем сане". "Восстановить в сане" - это про бывший статус, а "принять в сущем сане" - это нынешний. При этом "восстановить в сане" не значит восстановить на кафедре. То есть Филарет признан как митрополит, но не как Киевский.

Главный вопрос: согласятся ли вышеупомянутые товарищи на такие условия. Если Макарий, скорее, будет согласен, то Филарет свою патриаршую шапку не снимет. А Фанар дает понять, что открываемая им дверка слишком низка, чтобы можно было пройти в нее с гордой осанкой и с патриаршим куколем с крестиком на макушке.

Поэтому решение Фанара можно рассматривать как приглашение к революции: Члены УПЦ КП! Хотите получить каноническое признание? Уберите того вашего верховного козла, который упирается рогами в открытую нами дверь и не пускает всех остальных войти в нее.

з. Воссозданная Киевская митрополия теперь приступит к приему заявлений кадровой чистке. Автокефальные раскольнические структуры все эти годы были еще той канализацией. Там полно фриков и людей с весьма странными биографическими зигзагами и статусами. Поэтому просто поголовного перезачисления не ожидаю. Но те, чьи хиротонии будут признаны более-менее проходящими, будут приняты и получат право на участие в учредительном соборе. Проведение такого учредительного собора требуется светским законодательством: предъявите устав и протоколы собрания, его принявшего.

Этот собор должен проголосовать два пакета документов: один - для Киева, другой - для Фанара. Для Киева - признайте нас как Кпльскую ставропигию; вот нас нынешний устав. Для Фанара - мы как та самая ставропигия просим у вас автокефалию на таких-то условиях (копию нашего БУДУЩЕГО Устава прилагаем).

И вот после этого может придти автокефалия.


***

О, истерика началась:

Появилась первая реакция на информацию из Константинополя. Заявление Вселенского Патриарха Варфоломея прокомментировал Председатель Синодального отдела Московского Патриархата по взаимоотношениям Церкви с обществом и СМИ Владимир Легойда.

"Константинопольским Патриархатом совершено беспрецедентное антиканоническое действие, являющееся попыткой разрушения основ православного канонического строя. Иначе нельзя оценить заявление Константинополя о вступлении в каноническое общение с раскольниками и с лицом, отлученным от Церкви", - написал он.

Володь, ну имей совесть! В начале третьего тысячелетия церковной истории трудно высрать что-нибудь беспрецедентное. Разве не принимал наш синод епископов, анафематствованных Фанаром? Синод Константинопольской церкви под председательством патриарха Неофита VII в 1792 году лишил епископа Гавриила Бэнулеску-Бодони его кафедры и анафематствовал. Ну, а мы его сделали Киевским митрополитом и даже (уже при Кирилле всего два года назад)- святым.

И после этого смачного плевка в адрес Фанара вы хотели уважения?

Віталій Виннічук

08:06 12.10.2018

"1) Підтвердити вже ухвалене рішення про те, що Вселенський Патріархат приступає до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, яка завжди існувала.

3) Прийняти та розглянути клопотання про апеляцію Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, відповідно до канонічних прерогатив Константинопольського Патріарха отримувати такі прохання від ієрархів і духовенства з усіх Автокефальних Церков. Таким чином, вище згадані особи канонічно відновлені до свого ієрархічного чи священичого чину, і їхні вірні були відновлені для спілкування з Церквою.

4) Відкликати юридичне зобов'язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, яке надав право через ікономію Патріарху Московському, щоб призначати Київського митрополита, обраного Духовним благочинним собором його єпархії, яка буде згадувати Вселенського Патріарха як Першого Ієрарха на будь-яких церковних службах, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Константинопольської Матері-Церкви.
5) звернутися до всіх зацікавлених сторін із закликом запобігти присвоєнню церков, монастирів та іншого майна, а також будь-яким іншим насильницьким діям та помсти, щоб мир і любов Христа могли перемогти".

Віталій Виннічук

08:16 12.10.2018

Товарищам Денисенко и Малетичу в ответ на их апелляции к Кплю сказано, что они принимаются в общение в тех санах, что у них были до ухода в раскол. То есть Филарет - как митрополит, Малетич - как священник. Будут ли признаны хиротонии, совершенные ими за годы раскола (особенно хиротонии Макария Малетича) - непонятно. Так я понимаю фразу "вышеупомянутые были канонически восстановлены до их архиерейского или священнического звания, и их верные были восстановлены в общении с Церковью". Отметим оборот "их верные", но не "их клирики" или "их епископат". Важно также отсутствие фразы "принять в сущем сане". "Восстановить в сане" - это про бывший статус, а "принять в сущем сане" - это нынешний. При этом "восстановить в сане" не значит восстановить на кафедре. То есть Филарет признан как митрополит, но не как Киевский.

Главный вопрос: согласятся ли вышеупомянутые товарищи на такие условия. Если Макарий, скорее, будет согласен, то Филарет свою патриаршую шапку не снимет. А Фанар дает понять, что открываемая им дверка слишком низка, чтобы можно было пройти в нее с гордой осанкой и с патриаршим куколем с крестиком на макушке.

Поэтому решение Фанара можно рассматривать как приглашение к революции: Члены УПЦ КП! Хотите получить каноническое признание? Уберите того вашего верховного козла, который упирается рогами в открытую нами дверь и не пускает всех остальных войти в нее.

читач

12:20 12.10.2018

Апологетам русского мира нужно чтобы русские попы навечно остались в Украине, и Украина оставалась марионеткой России на вечные времена. Россия никогда не признает Украину как государство, пока она есть империей. Ведь с Украиной Московия стала Российской империей, а без нее гарантированный упадок и распад, рано, или поздно. Везде ихняя пропаганда, и Путин, говорят, что нет такого государства Украина, нет украинского народа, нет украинского языка. А если по ихнему все так, то и церкви автокефальной не может быть в Украине. А иначе рушится Российская империя, ведь Украине возвращается ее каноническое православие, отобранное Московией в неканонический способ, возвращается историческое наследство Руси. И все становится на свои места. Украина правонаследница Руси, а Россия бывший московский улус Золотой Орды. Украине Константинополь дает томос и автокефалию, а Россия остается без томоса и автокефалии, и без огромного потока денег с Украины. С обретением Украиной томоса и автокефалии, Россия теряет мнимое верховенство в православии над многими странами. Россия, конечно же против предоставления Константинополем томоса и автокефалии Украине, потому что Украину она считает своей территорией, из-за этого идет пятый год российско-украинская война. Россия, пока она существует, будет против Украины всегда, это для нее вопрос жизни и смерти...

вырянин

12:24 12.10.2018

нехай роскольництка пихата срібнолюбством та гординею секта кирила гундяева повертається на свою клінічну територію (московські еб..ня)немає в ній благодаті.Вона не показує приклад Любові і поваги до братських народів..З нами Бог- бо за нами правда..Господь помилував Україну. і повертае їй велич істинного православя.... починаючи з апостола Андрія Первозванного..Князя володимира...Та всіх св....Нехай росія покається і повернеться в лоно істинної православної церкви Київського Патріархату...

читач

12:31 12.10.2018

Браво )))тепер упц московського патріархату стає неканонічною - бо це не є канонічні території рпц.Виявляеться рпц щей і томосу немає))..Розкольницькою-- бо Гундяєв припинив поминати Вселенського...Розкольники покайтесь і верніться в Київську Митрополію Київського патріархату)))Всі ваші таїнства не дійсні

До віталія винничука

12:38 12.10.2018

Ти що накопіював ????Із Сайту Рпц???Що до Філарета всі таїнства дійсні та хіротонії...Анафема визнанна недійсною якщо недійсна то її нема

хто тепер Філарет?

20:18 12.10.2018

гм..хто ж тепер все таки Філарет Денисенко-патріарх митрополит..?Фанар признае його за митрополита,та і не може бути в одному патріархаті 2 патріархи..а от сам Філарет та його приближені,заявляють що він був і останеться патріархом..А ви що думаете..?

і ще..

20:27 12.10.2018

Судячи по заяві Фанару,Константинополь признае хіротоніїї які були ДО філаретовського розколу,.Виходить всі рукополеження в священство які Філарет здійснював ПІСЛЯ розколу-не дійсні?тобто Фанар признае що і "священники "в УПЦ КП теже не дійсні і всі "таїнства"як хрещення,погрібіння,вінчання і тп -теж були НЕ ДІЙСНІ і зарас цих так званих "священників "потрібно поновому рукополагати..так розуміти?

що з того..

20:35 12.10.2018

вам, бідним ,плакати треба ,а не радіти,самі не розуміете до чого прийшли..Не треба брати на себе роль судів та вирішувати кому з ким бути.Кому як підказуе його розум та серце нехай з тим і йде.Вам ніхто не вказуе і ви будь те добрі-не вказуйте.Навчіться врешті решт терпимості до інакомислячих.Що з того що ви вибрали константипольського патріарха,чи ви після цього станете більше в церкву ходити,Бога шанувати та каятись в своїх гріхах ?

читач до іще

21:03 12.10.2018

Ніхто нікого рукопологати не буде, якщо визнанна церква вселенським православям канонічною то і таїнства всі канонічні.Анафема знята і визнанна недійсною ..Зараз обеднуються три канонічних гілки православя..в єдину помісну автокефальну православну церкву..Це обеднання на добровільній основі..Всі будуть міняти статути,..Хто не захоче обеднатися буде називатись Російсьтка православна церква..Що не зрозуміло???І всі священники перейдуть в помісну церкву..Сумніваюсь що вони захочуть служити в російській церкві яка відколюється від світового православя...

читач до речі

21:25 12.10.2018

Ніякого константинопольського патріархату не буде.Константинопольський був за князя Володимира))..коли оберуть Патріарха то йому вручать Томос про повну автокефалію..І Українська церква стане рівною серед рівних в світовому православї...На жаль по сьгоднішній день не визнають у світі хжодну з Українську церкву ні упц ні упцкп ні апц...Упц визнають як Російська..Тепер і Українська .стане 14 церквою православних церков..

до читача

22:57 12.10.2018

читачу,раз ви вникаете в це питання ,то вникніть глибше ,а не поверхнево тоді зможете побачити трохи іншу картину.А дізнаетесь ви ось ,що згідно офіційному комюніке Фанару https://www.patriarchate.org/-/communiq-1
- ієрархи Константинопольської Церкви постановили канонічно відновити Філарета Денисенка і Макарія Малетича «ДО їх ієрархічного або священичого звання».Тобто це означає, що Філарета реабілітували в якості митрополита. Та не видно в заяві Константинополя визнання скоєних Філаретом хіротоній.Також про зняття анафеми в заяві фанару не сказано ні слова.Чому ви бажане постійно видает за факт ?
І ще,читач,не варто за всіх розписуватися(це свідчить про гординю)
"Багато-ще зовсім не значить -"всі".Що це за мода така говорити "всі" ?..Те що ви (чи я
так само)сподіваетесь..надіетесь..це,вибачте.ще нічогоне значить.Не варто робити поспішних висновків,тим більше коли вони сформовані не на фактах, а на ваших надіях та поглядах.Ви пишите дурницю називаючи Російську Церкву розкольницькою.Це як в тій приказці:"злодій перший кричить-тримай те злодія!"Російска Православна Церква займае пяте почесне місце серед Помісних Церков світу.УПЦ МП в її лоні ,також визнають абсолютно всі ПравославніПомістні Церкви і причому ,в цей тяжкий для УПЦ час-час гонінь ..наклепів ..брехні ..навіть беззаконня..-вони її молитовно підтримують та закликають надалі триматися Московського патріархату та і надалі стояти в істині .Почитайте читачу що представники Помістних церков говорять що несе для нашого народу цей томос-спасіння чи новий розкол та погибель Дивно що ви як сліпий цього не знете.Спси вас Господи.Чи ви не читали пророцтва святого Лавретнія Чернігівсього який прорікав про цей розкол,про Філарета і те що той сам підев погибель*в пекло) і багато душ засобою поведе та кінець його буде як в Іуди-позорний..Зауважте-це сказав Святий!а через святі ,то як пророки, через яких говорив Сам Бог.Тож нас всіх давно попреджено чого ждати та чого остерігатись ,тільки не всі на жаль можуть побачити.

читач всі щоперехрещували грішили проти Духа Святого

08:34 13.10.2018

"На сьогодні Синод ухвалив два важливі рішення. Перше – зняття анафеми із патріарха Філарета і митрополита Макарія. Макарій не був під анафемою, але йому узаконили сан. Це означає, що ієрархія Київського патріархату є дійсною. Тепер всі архіреї є офіційно визнані. Ми і так себе визнавали архіреями та сащениками, і церква наша є дійсною, але московська сторона потребувала якихось сторонніх доказів про те, що ми дійсні. Інакше вони нас називали розкольниками, неканонічними, неблагодатними. А найбільший авторитет Вселенської церкви – це Вселенський патріарх. Наразі він в особі Священного Синоду зняв усі ці московські наклепи на Українську православну церкву. Тепер ми дійсно ієрархія, від того усі таєнства, які звершувалися в церкві раніше, які будуть звершуватися надалі, є дійсними: і хрещення, і вінчання. І всі, хто перехрещував чи перевінчував, грішили проти Духа Святого
Друге – це те, що Вселенський патріархат на сьогодні в особі Священного Синоду має право давати Томос. Власне, Священний Синод своїм рішенням дав право Вселенському патріарху виписати Томос і підписати його для Української православної церкви. Це є основне оголошення автокефалії,
"Коли Вселенський патріарх підпише цей Томос, це вже залежить від життєвих обставин. Але йому делегували такі права: надавати Томос своїй дочерній церкві, тобто Українській православній церкві, адже ми визнаємо Константинопольську церкву своєю матірною церквою. І ще одний важливий момент: документ 1686 року є недієвим, тобто той документ, на який спирається Московська патріархія, нібито яким Константинополь їй передав у підпорядкування Україну. Константинополь говорить, що не були виконані всі вимоги, закладені в цьому документі. Зокрема поминальні за богослужінням Вселенського патріарха. По-друге, Вселенський патріарх у тому документі передав Московському лише право поставляти Київського митрополита, не територію віддав, а право поставляти. Фактично відбулося рейдерське захоплення території України. Вони собі привласнили, забрали у Вселенського патріарха, відповідно, вібулося порушення договорів. Відтак, Вселенський патріарх і патріархія має право відкликати цей документ. Що, власне, й зробили, анулювали всі рішення. Адже Московська патріархія не виконала цих вимог. І це дає право Константинопольському патріархату займатися українським питанням"
ТЕПЕР ВСі КАНОНЫЧНі ВСі СОБОРНі)). А далі має бути об′єднавчий Собор, адже в нас в Україні є три гілки православних церков.

"Відповідно, є добровільне бажання об′єднатися в єдину помісну церкву, тому, я гадаю, упродовж тижня-двох цей Собор відбудеться. На ньому оберуть патріарха, якому буде вручений Томос. Це дає можливість консолідувати українське суспільство, уникнути всіляких протистоянь, які можуть бути в якості боротьби, загроз, про які говорить Москва: розколення, війна тощо. Це все штучне нагнітання зі сторони Москви і бажання розділити Україну і, відповідно, породити тут хаос і показати, як в Україні все погано. Тому ми не закликаємо до таких протистоянь, але будемо раді контактувати зі всіма, хто хоче бачити єдину помісну українську церкву. Це бажання великої кількості і волинян, і українців до об′єднання. Ми хочемо нарешті, щоб закінчилася війна між державами і між конфесіями; перемоги, звичайно, України і української церкви"

як московська церква отримала томос)про яку благодать ви говорите )))))

08:52 13.10.2018

2 лютого 1589 року у Московії було проголошено Московську патріархію. Першим патріархом було призначено митрополита Іова. У 1448 році московська церква самовільно відокремилась від Київської Митрополії, а відтак не визнавалася Константинопольським Патріархатом і 141 рік перебувала в схизмі.До того часу ці єпархії належали до Київської Митрополії Константинопольського Патріархату, що не передбачало їхнього самостійного управління.Через самовільне відокремлення у 1448 році московська церква не мала євхаристійного єднання з православним світом і вважалася відступницею. Згідно з історичними джерелами Вселенський Патріарх Ієремія II надав самопроголошеним московським митрополитам патріаршу гідність лише після того, як його півроку утримали у московському полоні. Під тиском обставин Вселенський Патріарх задовільнив клопотання московського царя Бориса Годунова щодо встановлення московської патріархії.Однак навіть після цього Константинопольський Собор ще три роки не визнавав московитської автокефалії. Лише у 1593 році Собор визнав самопроголошеного Московського патріарха. Відтак першим патріархом московської церкви став Іов. Деякі науковці не виключають можливості фальшування грамоти, яка визнавала самопроголошений патріархат Московії.користавшись слабкістю Києва та збігом історичних обставин, московити вирішили поглинути українську церкву. Однак Українська Православна Церква була категорично проти визнати зверхність над собою московського патріарха, не безпідставно вбачаючи в цьому грубе порушення церковних канонів.Лише у 1685-1686 роках під тиском світської влади українську церкву приєднали до Московської патріархії. Це порушення канонів було подвійним, оскільки константинопольський патріарх отримав за це від Москви хабар. В історичних джерелах це вважають одним із перших офіційно зафіксованим фактом хабарництва, адже за грамоту (томос) константинопольський патріарх Діонісій отримав від московської влади 200 золотих і «три сорока соболів».

читач

08:55 13.10.2018

о бллагодатні за 200 золотих)))Нехай покаяться і повернуться в Київську Митрополію Може їх пересвячувати)))

запитання

08:57 13.10.2018

москалів не визнавали 141 рік ..Хіба вони когось перехрещували??

ще раз до читача

10:53 13.10.2018

Читачу,віхоч вроді би багатоначитані та не бачите істини,бо якби бачили то розуміли б саме просте-
якби в Російській Православній церкві не було б Духа Святого,то вона б не взростила стільки Святих Угодніків Божих.Заперечуючи благодітність Російського Патріархату ви цим самим не признаете їх! А це і Серафім Саровський,Іоанн Кронштадський, Лаврентій Черніговський,Іона Одеський..і безліч безліч Божих угодніків..А кого і що, скажіть нам всім,породив так званий Київський патріархат??хоч одного Святого назвіть,будь ласка.Та в одій Почаевскій лаврі сітльки монахів як в усіх монастирях "КП"..про що це говорить?про те -шо там в КП не мае благодаті Святого Духа!,а душа людська це чуствуе,як не кажіть. А на ваші постійні (зазубрені зі смі)твердення про те що Російський патріархат не канічний прочитайте у зверненні Болгарських митрополитів http://alchevskpravoslavniy.ru/obzor-smi/religiya-obzor-smi/tri-ierarxa-bolgarskoj-pravoslavnoj-cerkvi-vystupili-s-zayavleniem-po-povodu-situacii-na-ukraine.html#more-137266.Якби УПЦ як ми зарас маемо була не канонічна то її не признавали б підтирмували всі Помістні церкви світу і афонські монахи в їхчислі.Тоді як Кп не визнають і їх прихожан не допускають до Святого причастя,якщо ви цього не знали.Ви тут можете людям морочити голови скільки хотіти та хто дійсно бажае спасіння своеї душі та боїться Бога той побачить що Істина не з вами,бо Святий Дух дае це знати всім бажаючим не відступити від Единої Святої Соборної і Апостольської Православної церкви.

)))

13:20 13.10.2018

Тобто: якщо секта МП наплодила "святих" -автоматично вона свята? )))
І який там ... патріархат тримає Бога за бороду і вирішує де благодать, ... далекі ви релігійні фанатики від Божого слова. У Вас пиха ніяк не лусне. "ВІД МАТВІЯ 18:20 20Бо де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них." Чому не написали де МП чи КП там і Я серед них ))).
А де у біблії написано про православних чи якусь канонізацію?
"Обізвався до нього Іван: Учителю, ми бачили одного чоловіка, який з нами не ходить, що виганяє Ім'ям Твоїм демонів; і ми заборонили йому, бо він із нами не ходить. А Ісус відказав: Не забороняйте йому, бо немає такого, що Ім'ям Моїм чудо зробив би, і зміг би небаром лихословити Мене. Хто бо не супроти нас, той за нас!"
Проблема МП та КП, що не вчите прихожан слова Божого, заповідей, ... але всі хто ходить у вашу секту знають про канонізацію та обряди ваші, але ні разу не прочитали біблію. Соромно за вас "Мт 23, 1. 13-22

Того часу Ісус сказав: «Горе ж вам, книжники та фа­ри­сеї, лицеміри, тому що ви зачиняєте Царство Небесне перед людьми! І самі не входите, і тим, які йдуть, не дозволяєте ввійти. "

читач до ще раз..що до святих

13:49 13.10.2018

про що ти морозиш..Київський патріархат...Це і є Київська Митрополія.Починаючи зі святих Володимира і Ольги))).Суздальській князь Андрій Боголюбський, зібравши московсько-суздальські племена 8 березня 1169 року (на другий тиждень великого посту) віроломно напав на Київ. "Як дика орда лютували суздальці у граді. Два дні – оповідає літописець – грабували вони і палили будинки мордували громадян...старих та дітей убивали без жалю, руйнували церкви та монастирі, забирали книжки, ризи, дзвони...". Пограбувавши Київ, він украв з Вишгороду святу ікону Божої Матері, що мала велику чудотворну силу і за приданнями допомагала боронити Київ від ворогів. Андрій вивіз усе награбоване в свої землі, де був убитий своїми ж подільниками Анібалом та Іокімом, що не погодились з розподілом краденого. Посол від Андрія – Феодор через 8 місяців після спалення Київа привіз великі багатства у Константинополь до Патріарха і за те отримав титул єпископа Ростово-Суздальського. Єпископ Феодор скористався високим церковним званням і владою в міру своєї духовності і освідченості. З свідчень автора Історії Государства Російського Н.М.Кармазіна: "Он (єпископ Феодор) мучилъ людей въ селахъ; даже распиналъ некоторихъ, вижигалъ глаза, резал языки, единственно для того чтобы присвоить себе ихъ достояние".
Андрій Боголюбський Канонізований Російською Православною Церквою близько 1751 у лику благовірного!Від тих часів тягнеться історія відходу московської Церкви від Вселенських православних канонів.Канонізували))))Аякжеж)))У вас на іконостасах))))

читач до речі

14:00 13.10.2018

Україна окропленна кровю святих і мучеників...Яких ми знаємо і не знаємо....Згадай гоніння за 300 років російської імперії...А сталін? скільки ростріляно закатовано вислано духовенства та мирян...Хіба це не мученники не святі які загинули за віру христову???Так в російській церкві микола замироточив який нищив Український народ.До речі вже святий..Сталін замироточив)))Скоро путін замироточить)))))Русскій мір дуже сильно засів у вашій голові.от

мда

16:38 13.10.2018

казали старці ,що в остатні часи выс беси з пекла повиходять на землю..судячи по ваших емоційних та безбожних коментарях,видно що ці часи вже наступили..Бог попустив вам це біснування на якийсь час,щоб такі як ви себе проявили иа відсіялись як полова.Та маете знати,що після цього вчинки,слова,навіть думки-будуть зважені і кожен отримае по свої заслугах.

шукайте істину щоб не загубити душу

17:03 13.10.2018

Хто хоче спасти свою душу і боїться щоб не стати на погибельний шлях,раджу знайти в інтернеті та прочитати книжку Процтва прп.Лаврентія Черніговського,там вже давно чітко сказано попердженно,що мае в нашій церкві і хто е хто.А крім цього знайдіть спогади про Аліпію Голосеевську,нашу сучасницю,велику подвижницю яка ила за часів коли Філерет ще був Киевським Митрополитом МП і як вона на людях йому прорікала що він сам піде в погибельний розкол і багато народу за собою забере .

Дід Остап

17:13 13.10.2018

Томос томосом, а цікаво інше, як поведе себе Філарет, коли його не оберуть патріархом, адже іншого результату собору він не бачить, а його навряд вибируть, адже він вже землею пахне

читач Про сан Патріарха Філарета

08:53 14.10.2018

Патріарх Філарет подав Вселенському Патріарху Варфоломію апеляцію на судові рішення Московського Патріархату, якими він був «позбавлений сану» та «відданий анафемі». Синод Вселенського Патріархату задовольнив цю апеляцію. Що означає - рішення Московського Патріархату про «позбавлення сану» та «анафематствування» не були дійсними від самого початку. Таким чином Вселенським Патріархатом визнано, що наш Предстоятель є законний архієрей, а відтак всі звершені ним священнодії, в тому числі рукоположення - є дійсними. Спроби трактувати вказане рішення в інший спосіб є не обґрунтованими. Хоча в МП декому дуже хотілося б ретроспективно виправдати їхню практику не визнавати таїнства, зокрема - рукоположення, звершені в Київському Патріархаті. Щодо титулу Патріарха, то цілком очевидним є те, що він, як титул Предстоятеля, пов‘язаний з автокефалією Церкви, Томос про яку МАЄ БУТИ проголошений. Тож немає нічого дивного чи катастрофічного в тому, що питання Патріаршого титулу, про яке не йшлося і в апеляції, - не відображене і в повідомленні про рішення Синоду, а буде врегульоване Томосом. Подібна ситуація була у випадку з відновленням автокефалії Грузинської Церкви - до 1990 р. Вселенський Патріарх не вважав Католікоса Грузії автокефальним Предстоятелем. Що не заважало Грузинській Церкві визнавати свого Предстоятеля Патріархом, а свою Церкву - автокефальною. І в 1990 р. проблема була вирішена через Томос Вселенського Патріарха. Той самий шлях пройде і Українська Церква. Також слід підкреслити, що задоволення апеляції означає - у 1992 р. митрополит Філарет НЕ БУВ усунутий з Київської кафедри в канонічний спосіб. А тому, як він був з 1966 р., так і є дотепер - канонічним православним архієреєм м. Києва. В МП відразу заявлять, що таким є їхній митрополит Онуфрій, і «іншого канонічного архієрея» в одному місті бути не може. Невже? А як же в самому Московському Патріархаті співісновали ДВА ієрархи з титулом «Берлінський і Германський» - Марк і Феофан? Не кажучи вже про те, що в Діаспорі є десятки випадків, коли в одному місті є канонічно взаємно визнані архієреї різних Помісних Церков. Тож раніше заявлене Вселенським Патріархатом канонічне визнання митрополита Онуфрія - не вступає у суперечність з вище згаданим рішенням. Хоча визнання митрополита Онуфрія може тривати і не так довго, адже 15 жовтня Синод РПЦ може прийняти рішення, які означатимуть фактичну схизму (розкол) Московського Патріархату від Вселенського Правосла

до читача-писаки

17:01 15.10.2018

ти справный писака ..а не читач..тільки хто твою писанину читае,коли ревальність зовсім інша..

Міша

15:24 17.10.2018

Якби тут хто не рвав дупу, не перекручував історію, не видавав вигадки за правду, реальність така, що в УПЦ КП на чолі з Деніскою як були неканонічними розкольниками так і залишились, зміна назви їм не допоможе.

читач

22:47 17.10.2018

Коли нема що відповісти.на історію і правиві факти відповідаете- сам дурак.)))До речі на Афон РПц дорога закрита )))..після рішення припинити спілкування із Вселенським Патріархом ви Упцмп тепер ще й розкольники...

читач речі

22:59 17.10.2018

Все стае на свої місця ..З нами Бог бо з нами правда,а правда завжди переможе.

українець

15:14 24.10.2018

все що звязано з росією і срср по відношенню до України було перекручене і заполітизоване, ключовим моментом стала агресія росії і кожен українець тепер повинен зробити вибір на чиїй він стороні, він на стороні Путіна і кирила гундяєва чи він на стороні України і оці викрутаси з "братським народом" то все від лукавого, ну який мені кацап брат, а ота паства московського патріархату яка копає попам картоплю і ота попадя яка при виконанні гімну України то біліє то червоніє і її кидає то в піт то в холод визначтесь чи ви на боці україни чи на боці росії от і все. Бо звучить це я то дівчат люблю, але сплю з хлопцями. Якщо ти українець то і церква має бути українською і крапка

до укра]нець

18:39 27.10.2018

Wthrdf [

до укра]нець

19:00 27.10.2018

Свята Апостольська Церква Христова -не мае національності,як і Сам Христос Син Божий.Хоч він і воплотився в іудейській родині, та був Месіею не тільки для іудеїв ,а і іншим народам,зокрема і нашому,який колись був язичницький .Свята Апостольська Церква ,як і Христос-в усі віки одна і та ж-НЕЗМІННА.Тільки в ній Единій можливе спасіння душі. Хто від неї відколовся(чи то через власні амбіціі,чи через якісь націоналістичні погляди,чи еретичні вдххилення)-цевже Не істинні церкви,це мертвігілки від живого Дерева.Про це нас і учили Святі Отці.Філаретовська церква саме до таких і належить.Михайло Денисенко не покаявся втому що він учинив розкол на Україні,сам відійшов з спасительного шляху на погибельний і багато інших за собою веде .Пошукайте в інтернеті як він співпрацював з тими ж КГБ істами,як він будучи монахомпорушив обітницб перед Богом імав інку та трое дітей ..і багато чого ще.То невже ви думаете що такий "пастир"мое привести до Христа,в Царство Небесне.А для нас же це саме головне-спасти своюдушу для вічності і попасти в Царстово Небесне.Якби ви думали не приземленно ,а памятали і старалися виконувати чому навчав нас Спаситель та Його Святі послідовники ,то самі б ясно розуміли де справжня Церква Христова,а де лише бутафорія,яку людям підсунув лукавий щоб відвести від спасіння.

до українця

19:01 27.10.2018

А остаточну крапку все ж таки поставить Господь Бог,І багато теперішніх крикунів буде дуже розчарована коли побачить що та крапка для них значитиме.

Укрпїнець

13:35 29.10.2018

Кацапи побійтесь бога, ви напротязі всієї недолугої історії тільки те і робите що постійно брешете,обдурюєте і брешете, немає вам віри, церква кацапська така ж брехлива і ворожа до всього українського як і сама кацапія -московія

до Укрпїнець

16:35 29.10.2018

А ти "Укрпїнець" бачу не тільки не боїшся,а навіть не віриш в Бога,що пишеш з маленької букви,Свое імя напевно ж пишеш з великої.Це тільки підтверджуе -хто е твій "бог".
Тут кацапів не мае ,щоб ти знав і даремно не обзивався,І справні українці вірять в Істинного Бога (та належать до Цого Церкви)і ніколи !не напишуть слово Бог з маленько і букви.
Так що то якраз ти -"Укрпїнець" -е хто зна хто,та тільки не справжній українець.

до Укрпїнець

16:37 29.10.2018

А ти "Укрпїнець" бачу не тільки не боїшся,а навіть не віриш в Бога,що пишеш з маленької букви.
Свое імя напевно ж пишеш з великої.Це тільки підтверджуе -хто е твій "бог".
Тут кацапів не мае ,щоб ти знав і даремно не обзивався,І справні українці вірять в Істинного Бога (та належать до Його Церкви) і ніколи! не напишуть слово Бог з маленької букви.
Так що то якраз ти -"Укрпїнець" -е хто зна хто,та тільки не справжній українець!

читач

15:24 01.11.2018

Розкольники проросыйської срінолюбивої секти Кирила Гундяева покайтесь...Поверніться в Київську Митрополію Київського патріархату.Єдиної канонічної та правдивої православної віри..Звідти ваша віра _немає з московії благодаті ..Вас вже на Афон та до Гробу Господньго не впускають..)))Покайтесь )) Всі ваші хрещення та поховання не дійсні бо це не є канонічні території рпц...Схаменіться))

Московського патріархату в Україні більше немає

23:50 02.11.2018

Представник Константинополя заявив, що Московської патріархії в Україні більше немає.
Архієрей Константинопольської церкви, представник Варфоломія Тельміський Іов прокоментував питання з положенням УПЦ МП в Україні після того, як Вселенський патріархат скасував передачу Київської патріархії під адміністрацію РПЦ,.Архієпископ зазначив, що Константинополь також скасував адміністрацію Московської церкви щодо інших українських митрополій. Виходячи з цього, з канонічної точки зору УПЦ Московського патріархату в Україні перестала існувати.
Зараз, після рішення Синоду, всі архієреї України є стали ієрархами Варфоломія.

До Московського патріархату в Україні більше немає

12:52 05.11.2018

Це для таких як ти, з вавкою в голові, він говорив

123

13:14 08.11.2018

Московська церква, повертайся до свого дому! ПОВЕРТАЙСЯ ГЕТЬ В РАССЕЮ!!
і тим ВСЕ СКАЗАНО!!!!!!!! КРАПКА !!!!!!!

До 123

12:09 09.11.2018

И тебя вылечат!

читач

11:59 06.12.2018

розкольницьку неблагодатну московську секту Кирила гундяя

петро

14:31 19.12.2018

Закликаю всіх перейти в єдину канонічну соборну Апостольску Церкву України...Забудьмо всі образи .Нам потрібно будувати майбутне і Україну

27 березня
Вчора
25.03.2019
24.03.2019
23.03.2019
22.03.2019
21.03.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин