Контрактники та їх сім'ї можуть лікуватися за кошт держави, — військовий комісар Олег Алєксєєв.

31 Січня 2016, 12:00
Військовий комісар Олег Алєксєєв оголошує призовників. 2132
Військовий комісар Олег Алєксєєв оголошує призовників.

Військовий конфлікт на Сході триває. Для успішного звільнення української території від загарбників державі необхідна сильна армія.

Тому сьогодні влада робить ставку на посилення бойвих спроможностей за рахунок навченості та забезпеченості, а не кількості особового складу.

Першим кроком владців, аби мотивувати  до військової справи та підняти престиж служби, стало підвищення заробтної плати військовослужбовцям за контрактом.

Про це говоримо з військовим комісаром району, підполковником Олегом Алєксєєвим.

— Олеже Віталійовичу, розкажіть, будь ласка, про зміни у грошовому запезпеченні військових контрактників?

—  Для початку хочу зазначити, що це грошове забезпечення не тільки контрактників, а й узагалі всіх військовослужбовців. Заробітня плата всіх військовослужбовців значно зросла. Наприклад, мінімальна зарплатня солдата, що  становила 2300 грн., нині сягнула семи тисяч, осіб сержантського та старшинського складу – 7-9 тисяч грн., офіцерського – 10-15 тис. грн. Як на мене, це дуже хороша мотивація для добровольців, які бажають стати на захист Вітчизни.

— Окрім зміни грошового забезпечення, на що ще можуть розраховувати військові?

— Серед переваг військової служби за контрактом – не лише збільшена зарплатня, а й розширений соціальний пакет. От, наприклад, члени родини військового, що служить за контрактом, як і він особисто, можуть при потребі безкоштовно лікуватися у медичних закладах Міністерства оборони. Також значно вищий, аніж у цивільному секторі, розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою років, а саме при вислузі 25 календарних років, а не при досягенні пенсійного віку. Розширено підстави для надання відпусток військовослужбовцям. Контрактникам також надається можливість отримання вищої освіти за рахунок держави без відриву від служби, а ті, хто має цивільну вищу освіту, можуть пройти курси для отримання офіцерського звання.

— Хто може укласти контракт на службу в ЗСУ?

— На службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 40 років, в особливих випадках і старші, якщо дозволяє стан здоров'я. Також моблізовані військові, які відслужили 11 місяців, можут підписати контракт на шість місяців. Загалом строки військової лужби за контрактом для осіб рядового складу становлять 3 роки, для осіб сержантського та старшого складу – від 3 до 5 років.

— Окрім залучення військових на контрактну службу, над чим нині ще працюєте?

— Працюємо над залученням бажаючих укласти контракт для проходження військової служби в резерві. Резервісти перебувають вдома, працюють, але беруть участь у військових зборах. Саме з них нині формуються роти охорони та загони оборони, які в разі потреби будуть задіяні на території району. До речі, нести службу у військовому резерві можуть і ті,  хто не потрапив на військову  службу через певні проблеми зі здоров'ям чи за сімейними обставинами.

— Чи є обмеження за статтю щодо проходження служби за контрактом?

— У нас в країні гендерна рівність, тож жінки за бажанням, пройшовши відбір,  теж можуть нести службу за контрактом у складі ЗСУ.

Тетяна БОЯРИН

За матеріалами газети «Наш Край»

Коментарі
01 Лютого 2016, 12:28
Шановна пані Ожиєвська, перед тим, як ставити опубліковані в газеті статті на своєму сайті, Ви повинні звернутися за дозволом до редакції та автора. інакше Ви грубо порушуєте авторські права. Надіємось, Ви візьмете це до уваги.
01 Лютого 2016, 16:28
Шановна редакціє газети &quot;Наш Край&quot;!<br/>Згідно з частиною 3 статті 21 Закону України “Про авторське право і суміжні права”, передрук творів, якщо він у принципі не заборонений, допускається, якщо вказується ім&quot;я автора або особи-власника авторського права, а також джерела запозичення.<br/>Можливо, підкажете, де на сторінках вашої газети вказано, що &quot;передрук матеріалів заборонено без дозволу автора та редакції&quot;?
02 Лютого 2016, 14:31
Це загальноприйнята норма журналістики!!!
02 Лютого 2016, 18:21
Смішно говорити про загальноприйняті норми журналістики, коли, по-перше, ми цитуємо закон, який найважливіший у випадку охорони і збереження авторських прав. <br/>По-друге, свого часу ваша ж газета передрукувала мою публікацію з обласної газети &quot;Відомості&quot;, і ніхто в мене дозволу не питав. Дякувати, хоч ім'я та прізвище автора вказали.
Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39