З нагоди свята вшанували рожищенських волонтерів

10 Грудня 2015, 20:00
Фотографії у статті – авторства Павла ЮЗВЯКА 2814
Фотографії у статті – авторства Павла ЮЗВЯКА

Нещодавно, 5 грудня, «мирні воїни світла» – волонтери  –  відзначили Міжнародний день волонтера. Оскільки 3-4 грудня були Днями жалоби у Рожищенському районі у зв’язку зі смертю нашого земляка, бійця АТО Руслана Єлізар’єва, то урочистості перенесли на сьогодні. Тож у затишній бібліотеці для дітей зібралися владці та деякі представники волонтерських об’єднань району.

1

Ведуча заходу Тетяна Панасюк зробила короткий екскурс по тих датах, коли волонтерських рух на теренах нашої країни з неймовірною силою підійнявся та «звалив» на свої плечі, здавалося, непосильну ношу й ось уже понад три роки успішно справляється з роботою, яку мала б виконувати держава.

1

– Скільки волонтерів в Україні – порахувати складно, – зауважила Тетяна Панасюк. – Іноді здається, що вся країна допомагає армії, переселенцям, хворим і пораненим. У нашій країни ось уже який рік волонтери – це янголи-охоронці, герої Революції Гідності, люди, небайдужі до чужої біди. Це українці, які звалили на плечі величезний тягар і забезпечують солдатів продуктами та військовою амуніцією. «Хто, як не ми?» – типове питання волонтерів. І дійсно, хто, якщо не вони, їхатиме на передову бусиком, забитим під зав’язку зібраними продуктами й іншими необхідними речами? Лише ті, в кого життєвим пріоритетом є допомога своєму ближньому, – наші волонтери.

1

Зі словами вдячності перед присутніми волонтерами виступили представники районної та міської влади. Подяки від райдержадміністрації з рук голови РДА Інни Гайворонської отримали такі об’єднання, як ГФ «Народна самооборона», «Територія дії», «Жіноча рада» села Навіз, МПП «Дельта», ТзОВ «Цунамі», громади сіл Переспа, Мильськ, Носачевичі та Копачівка.

1

Від райради подяки вручив Андрій Музика громадам сіл Щурин, Рудко-Козинської, Руслану Хомичу, Володимиру Добровольському. Нагороду передали і Юрію Пусяку, людині, яка завжди бажала залишатися в тіні й не розповідати про свої заслуги перед суспільством, але він один із перших налагодив постачання радіостанцій та бронежилетів в районі. І, мабуть, найголовніше – Юрій Олександрович під час Іловайського котла через радіозв’язок координував наших військовослужбовців і допоміг вийти їм із оточення.

2

Честь і хвала вам волонтери! Рожищенському міському голові В’ячеславу Поліщуку випала нагода вшанувати подяками тих, хто мав би жити в безтурботному світі дитинства, але зайняв активну позицію, якій позаздрив би кожен, – дітям зі шкіл міста. Тож відзначили цього дня ЗОШ № 1, 2, 3 та НВК № 4. І, безумовно, тих, хто долучається до всіх благодійних заходів, які проходять на теренах нашого району, а це колектив та вихованці БДТ, представники якого їздять по селах із «Самообороною» та влаштовують концертну програму «Життя мов спалах», збираючи кошти на потреби бійцям АТО. Ці люди мають більше ніж теплоту в серці – Людмила Семера, Лілія Мартинюк, Анастасія та Світлана Поліщуки та Ірина Козинець. Саме вони сьогодні дарували присутнім свої зворушливі та щемливі пісні.

2

Щира вдячність звучала в цей день і на адресу духовенства району. Священики – духовні наставники та порадники – не залишились осторонь подій на Сході, підтримують і згуртовують громаду для матеріальної допомоги армії та переселенцям. Присутніми були настоятель парафії Преображення Господнього римо-католицької церкви Роман Бурник, настоятель парафії Івана Богослова УГК церкви Сергій Василів, священик УПЦ МП Олександр Іваничко та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП Василь Шняк.

– Кожен може бути генієм науки, але не кожен може бути генієм любові, – підкреслив у своєму виступі отець Сергій Василів. – Такий старий вислів про те, що «моя хата скраю», як бачимо нині, є неактуальним, бо майже кожен українець долучається до волонтерства. Ніколи не потрібно звинувачувати когось у наших проблемах, треба час від часу ставити собі запитання: «А що я зробив для України?». Нам потрібно єднатися не тільки в молитві, а й у допомозі, і тоді Україна буде непереможною. Слава Україні!

В своїй промові голова ГФ «Народна самооборона м. Рожище» Олександр Дулюк подякував усім, хто долучався і долучається до благодійності. Розповів, як волонтерський рух започаткувався на Рожищенській землі, як волонтери почали їздити спочатку на Майдан, Крим, а пізніше і на Донбас. Жалкував про одне, що в області та районі співпраця волонтерів та влади не склалася.

1

– Волонтер не потребує нагороди чи подяки, нам просто треба частіше зустрічатися з представниками влади для вирішення наболілих питань, заради тих бійців, які там, на передовій, – підкреслив волонтер.

Володимир Добровольський наголосив, що єдиним та найбільшим його бажанням є мир на землі, щоб більше не було потреби їхати за тисячі кілометрів на Донбас.

– Прикро, що ЗМІ розповідають про те, що наші військовослужбовці нині всім забезпечені. Це не правда! А сухпайки, які видають солдатам, навіть коти їсти не хочуть… – сумно констатує водій-волонтер.

Волонтери та присутні на заході дітки, разом із другом дитячої бібліотеки, кулінарною майстринею Людмилою Шевчук приступили до майстер-класу з перетворення печива в усміхнені смайлики. Хочеться, щоб такі ж усмішки не зникали з облич наших волонтерів, шляхетних лицарів тилу. Адже без них наші бійці навряд чи протрималися так довго на лінії оборони. І хто б що не казав, а «мирні воїни світла» – це благородні люди з добрими та щирими серцями. 

1

1

1

Коментар
24/04/2024 Середа
24.04.2024
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром