Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Рожище: просять, повідомляти про всі випадки захворювання і раптової загибелі свиней

14:48 17.07.2018
2075

У Волинській області знову виявили африканську чуму свиней.

Цю небезпечну інфекційну хворобу, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними враженнями внутрішніх органів, чисельними крововиливами та високою смертністю.

Африканська чума свиней на даний момент зареєстрована в Любомильському районі, де в кінці червня була відмічена на території РО «УТМР» Замлинського лісництва в урочищах «Заказник» та «Вільшина» загибель диких свиней на кордоні з Республікою Білорусь і на даний час ведуться всі карантинні заходи ліквідації хвороби .

Що потрібно знати про АЧС:

 • Вакцини від африканської чуми свиней немає!!!
 • Заражені свині не лікуються, їх відстрілюють, а потім спалюють.
 • Вірус дуже агресивний, довго зберігається навіть взимку при мінусовій температурі і у тілі мертвих тварин. Легко переноситься.
 • Годувати свиней продуктами тваринного походження заборонено!
 • Людям вірус ніякої шкоди не несе, окрім збитків за знищену худобу.

Що станеться, якщо буде введено карантин:

При появі у господарстві африканської чуми свиней на нього накладається СУВОРИЙ КАРАНТИН, а все свинопоголів’я знищується безкровним способом. Трупи тварин, гній та залишки корму, а також малоцінні предмети догляду спалюються, залишки змішують з вапном і закопуються. Приміщення та території ферми дезінфікують гарячим 3%-ним розчином їдкого натрію, який також добре діє проти вірусу АЧС, чи 2%-ним розчином формальдегіду. На відстані 10 км від виявленого неблагополучного господарства – перша неблагополучна зона – абсолютно всі свині підлягають забою із подальшою переробкою м’яса. Карантин з господарства знімають через 30 днів після забою всіх свиней, а певні обмеження зберігаються протягом 6 місяців, завезення нового поголів’я дозволяється не раніше, ніж через 1 рік після зняття карантину.

Занесення африканської чуми свиней у господарство пов’язане з великими втратами, яких можна уникнути, дотримуючись обов’язкових норм збереження епізоотичного благополуччя.

Для цього важливо і необхідно:

 • Не допускайте сторонніх осіб, особливо з районів, де помічено чуму, в своє господарство.
 • Свиней утримуйте тільки у свинарниках та хлівах без вигулу і контакту з іншими тваринами.
 • Не можна годувати свиней кормами тваринного походження і харчовими відходами без проварювання. Купуйте корми лише промислового виробництва або проварюйте їх при температурі не менше 800С перед згодовуванням.
 • Проводьте обробку свиней і приміщень один раз на 10 днів проти комах (комарів, ґедзів, кліщів, вошей, бліх), постійно знищуйте гризунів.
 • Не здійснюйте подвірний забій і реалізацію свинини без проведення передзабійного огляду і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса і продуктів забою фахівцями державної ветеринарної служби.
 • Не купуйте живих свиней в місцях несанкціонованої торгівлі без ветеринарних супровідних документів, не завозьте свиней і продукцію свинарства з інших регіонів без узгодження з державною ветеринарною службою.
 • Обов’язково надайте поголів’я свиней для ветеринарного огляду, вакцинації (проти класичної чуми свиней) і інших обробок, що проводяться ветеринарними фахівцями.
 • Не викидайте трупи тварин, відходи від їх переробки на звалища, узбіччя доріг, не закопуйте їх на своєму городі або іншій земельній ділянці. Не намагайтеся переробити м’ясо загиблих або вимушено забитих свиней – це заборонено і може привести до подальшого поширення хвороби.

Районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області повідомляє, що ринок для продажу живих тварин (в т.ч. свиней) в м. Рожище відсутній. В зв’язку з нестабільною епізоотичною ситуацією щодо африканської чуми будуть проводитись рейди мобільних груп для виявлення місць несанкціонованої торгівлі живими тваринами.

Про всі випадки захворювання і раптової загибелі свиней НЕГАЙНО ПОВІДОМИТИ Рожищенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області або дільничного лікаря ветеринарної медицини.

Телефон: 068-985-76-41.

Коментарі

Сос

15:18 17.07.2018

Ау, дайте воду, бо в нас в гуртожитку такий сморід!!!!!!!!!!

комунальники

16:10 17.07.2018

самі накакали - самі і нюхайте!

Аяяй

19:38 17.07.2018

Де вода?? Що за фігня???

юрик

20:39 17.07.2018

совість би мали.відключили воду без попередження.

Смердючка

10:06 18.07.2018

Дайте воду!!!!!

Ага

10:18 18.07.2018

Як у тій пісні: "Вода у відеречку, братику, вмийся. Рушник на кілочку, братику, втрися..." :)

небайдужа

23:24 18.07.2018

а як ветиринарна медицина дивиться на те що в центрі Рожища разом з шкільним приладдям, дитячими книжками,, зошитами, посудом продаються отрутохімікати. І це не один вже рік, всі бачать, знають і мовчать, а дітки біжать і купують ручки і все інше.....Хто кришує? І ліцензій не треба і спеціальної освіти... Хто на цьому заробляє? Хазяїн напевне добре табличку ділення вивчив....,

Хазяїн

10:01 19.07.2018

Чим хочу тим торгую - податки плачу, не подобаїться - не купуйте!

22 січня
Сьогодні
Вчора
20.01.2019
19.01.2019
18.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
15.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин