Соціальні мережі – це про відповідальність: у Рожищі відбувся «Усний репортаж» із Вікторією Назарук

04 Вересня 2024, 19:00
Медіаграмотність і самопрезентація: у Рожищі молодь обговорила виклики соціальних мереж 751
Медіаграмотність і самопрезентація: у Рожищі молодь обговорила виклики соціальних мереж

У місті Рожище відбулася подія у межах проєкту «Усний репортаж» від мережі Rayon.in.ua. Журналістка та викладачка Вікторія Назарук розповіла молоді про важливість медіаграмотності та навички самопрезентації в соціальних мережах.

Захід відбувся 3 вересня у невимушеній атмосфері з активним обговоренням ролі соціальних медіа у сучасному житті. Про це повідомляє Район.Рожище.

Вікторія Назарук – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики та українознавства Національного університету водного господарства та природокористування, авторка Rayon.in.ua, блогерка «Четвертої влади», редакторка українського перекладу смислів Корану.

Спікерка поділилася зі слухачами власним досвідом та наголосила на важливості критичного мислення під час споживання інформації. Вона також підкреслила, що соціальні мережі не тільки можуть бути корисним інструментом для самовираження, а й несуть певні виклики, такі як відповідальність за власний контент.

«Соціальні мережі – це простір, де ми не лише ділимося частиною свого життя, але й створюємо інформаційні бульбашки, які впливають на наше сприйняття світу. Важливо розуміти, які меседжі ми транслюємо і який вплив вони мають на інших», – зазначила Вікторія Назарук.

Медійниця зауважила, що саме через соціальні мережі ми можемо донести до більшої аудиторії те, чим займаємося. Ми можемо викликати як позитивні, так і негативні емоції.

«Якщо ви стежите за відомими людьми, то бачите, що не всі їх підтримують. Часто з'являються критики, які не лише оцінюють контент, а й провокують суспільний резонанс», – додала Вікторія Назарук.

За словами журналістки, у соціальних мережах ми створюємо певні образи, ділимося тим, що важливо для нас. Але ми також підглядаємо за іншими.

«Людина – це така істота, що якщо вона перебуває серед собі подібних, їй треба, щоб так чи інакше ці люди якось з нею взаємодіяли: поділитися фото, запросити на каву, разом відвідати захід. Соціальні мережі виконують важливу функцію – вони об'єднують нас, створюють зв'язки, через які ми можемо отримати підтримку, поради, досвід. Водночас це і про відповідальність – як ми себе проявляємо в цифровому просторі, так і нас будуть сприймати інші», – наголосила медійниця.

Водночас, виходячи в публічний простір, треба пам'ятати, зауважила Вікторія, що будь-який цифровий слід можуть оцінити інші. Це може призвести до того, що хтось відпишеться, хоча взаємодія з цією людиною може бути важливою, або ж, навпаки, хтось підпишеться, хоча взаємодія з ним не є бажаною.

Вікторія Назарук розповіла також про свій досвід в інстаграмі.

«Як і багато хто з вас, я зареєструвалася на цій платформі просто тому, що всі мої друзі вже там були, а я – ні. Однак довгий час нічого особливого не публікувала, поки одна подруга не наполягла на тому, що я повинна ділитися своїм хобі. Річ у тому, що я пишу художні тексти, які спочатку писала виключно для себе, як спосіб релаксації.

Цього року я вперше наважилася опублікувати свої роботи в літературному журналі. Подруга ж переконала мене почати викладати уривки цих текстів в інстаграмі. Після цього одна з публікацій привернула увагу літературного журналу, і мені запропонували опублікувати частину моїх творів. Ця історія яскраво ілюструє, як ми використовуємо соціальні мережі та як вони допомагають нам створювати певний образ», – поділилася спікерка.

Викладачка додала, що фейсбук використовує суто для роботи. Інколи публікує щось особисте, щоб люди бачили, що вона не бот.

«Фейсбук – це теж в моїй роботі дуже важливий інструмент пошуку інформації і пошуку тем. Пошуку роботи так само. Фейсбук дозволяє знайти місце роботи, організувати якісь активності. Коли дядько пішов в ЗСУ, ми йому збори організовували через цю соцмережу», – зазначила Вікторія.

Під час заходу молодь активно долучалася до обговорення, ставила запитання та ділилася власними поглядами на використання соціальних медіа. Спікерка наголосила на необхідності знайти баланс між особистим і публічним життям у мережі, адже саме від цього залежить, наскільки ефективно ми можемо використовувати соціальні платформи для самопрезентації та професійного розвитку.

Вікторія Назарук закликала молодь бути свідомими споживачами та творцями контенту, що стане вагомим кроком у формуванні критично мислячого суспільства.

Коментар
16/09/2024 Неділя
15.09.2024
14.09.2024
13.09.2024