У Рожищі учасники гуртка «Район.Діти» говорили з перехожими про місцеві пам'ятники

14 Травня 2024, 11:52
У Рожищі учасники гуртка «Район.Діти» говорили з перехожими про місцеві пам'ятники 874
У Рожищі учасники гуртка «Район.Діти» говорили з перехожими про місцеві пам'ятники

У місті Рожище відбулося перше у новому сезоні заняття гуртка з медіаграмотності у рамах проєкту Район.Діти

З місцевими школярами 11 травня зустрілася кореспондентка Район.Рожище, активістка та волонтерка Вікторія Шварцкоп.

На терасі ТЦ «Теплоцентр» діти говорили про колективну свідомість та шаблонне мислення. Також дослідили, які образи та асоціації у рожищан викликають радянські пам’ятники, які знаходяться у місті.

Діти завчасно підготувалися до заняття і видрукували на аркушах паперу фото місцевих пам’ятників радянської доби. Опісля вирушили центральною вулицею міста, аби спілкуватися і записувати відео з рожищанами про те, що вони означають, які викликають асоціації, що символізують.

Люди відповідали по-різному. Хтось не знав точної назви, але в загальному говорили про «пам'ять у Другій світовій війні». Були й такі, хто знав назву і людей, яким був встановлений пам’ятник.

Учасники гуртка відзняли ролик, де продемонстрували реакції та відповіді рожищан.

Опісля проведення коротких вуличних інтерв’ю учасники гуртка вирушили обговорювати його результати. Вікторія Шавркоп зробила короткий вступ і розповіла про те, що таке колективна свідомість, як вона діє на спосіб мислення та життя людей. Як приклад розглянули радянську ідеологію, символи, зокрема пам’ятники. Діти активно брали участь в дискусії та відповідали на запитання.

«Ми дійшли спільної думки, що колективна свідомість – це «спогади, емоції, почуття, пов’язані з певною подією, яка закарбувалось колективно у певної частини суспільства, нації. Тема є дуже актуальною для сучасних реалій: російсько-українська війна, радянська спадщина, ворожа ІПСО. Адже ворог використовує символи, які закарбувались у пам’яті старших поколінь», – розповіла викладачка гуртка Район.Діти.

Вона додала, що важливо пояснювати дітям актуальні теми на сучасних прикладах.

Обговорили й контексти: три ведмеді – символ Росії, скульптура Дружби народів – це міф про єдність російського та українського народу.

На запитання, що таке шаблонне мислення, 15-річна Марійка відповіла: «Це можливість легкого маніпулювання людьми, бо таких людей легко передбачити».

Учасники гуртка також розповіли що одним із дитячих образів, який для них запам’ятався є Пес Патрон. Він асоціюється у них з українським дитинством: милий, двіжовий, але допомагає на фронті. А ще з всім відомою піснею, розмінуваннями території України та закликом до активних дій.

 

Коментар
15/07/2024 Понеділок
15.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром