Росіяни розстріляли пораненого та беззбройного: у Рожищі поховали Олександра Зінчука

16 Квітня 2024, 10:04
Росіяни розстріляли пораненого та беззбройного: у Рожищі поховали Олександра Зінчука 3873
Росіяни розстріляли пораненого та беззбройного: у Рожищі поховали Олександра Зінчука

В останню дорогу в Рожищі провели захисника України Олександра Зінчука.

Похорон відбувся у понеділок, 15 квітня. Про це повідомили на сайті Рожищенської міської ради.

У центрі міста, біля пам'ятного знака Борцям за волю і незалежність України, відбулась громадська панахида

Звідти траурний кортеж вирушив до будинку, де жив покійний. Згодом – до храму Архістратига Михаїла та на Алею Слави місцевого кладовища.

Олександр Зінчук пройшов не одну «гарячу» точку, останнім часом разом з побратимами протистояли ворогу на Донецькому напрямку. За офіційними даними, молодший сержант 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка Олександр Зінчук загинув 15 лютого в районі міста Авдіївка Покровського району Донецької області.

Загибель військовослужбовця Олександра Зінчука – воєнний злочин, який вчинила Росія, грубо порушуючи норми міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій.

Відхід рожищанина та його побратимів із позицій «Зеніт», за свідченнями очевидців, відбувався в умовах безперервного бомбардування авіацією та артилерійських обстрілів, постійних атак FPV-дронів, атак на евакуаційні автомобілі, обстрілів евакуаційних шляхів.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що через цілковите оточення опорного пункту «Зеніт» українське командування ухвалило рішення зв’язатися з координаційним центром та організаціями, які ведуть переговори з російською стороною.

Домовлялися про надання допомоги українським пораненим беззбройним військовим відповідно до міжнародних законів. За словами омбудсмена, російські військові повідомили координаторам цього процесу, що погоджуються евакуювати поранених українських захисників і надати їм допомогу, а надалі обміняти.

Однак згодом росіяни оприлюднили відео із захопленої позиції «Зеніт», на якому було п’ять розстріляних українських військових. Серед них – і рожищанин Олександр Зінчук.

Довгою та важкою була остання дорога загиблого додому. Захисника вдалося повернути у квітні завдяки репатріаційному заходу з обміну тілами та ідентифікації.

Коментар
29/05/2024 Середа
29.05.2024
28.05.2024