Парафія ПЦУ у Копачівці хоче перейти на новоюліанський календар

07 Грудня 2022, 11:05
Релігійна громада у селі Копачівка 2033
Релігійна громада у селі Копачівка

На Волині з'явилась парафія, яка вирішила повністю перейти на новоюліанський календар. Це – громада Пророка Іллі в селі Копачівка Рожищенського деканату.

Про таке рішення парафіян та настоятеля Анатолія Заремби 6 грудня повідомили у Волинській єпархії Православної церкви України.

Одноголосне рішення прийняли на парафіяльних зборах, що відбулися в день Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Тепер душпастир звернеться з відповідним проханням до митрополита Луцького і Волинського Михаїла, який зробить подання на Священний синод. Після благословення церковної влади громада зможе розпочинати життя за новим стилем.

Довідково: Новоюліанський календар — вдосконалена форма юліанського календаря, заснована на циклічному обертанні Землі навколо Сонця; тривалість року становить 365,242222 доби; містить 218 високосних років на 900 років. Календар розроблений сербським астрономом, професором математики й небесної механіки Белградського університету Мілутіном Міланковичем у 1923 році.

У новоюліанському календарі всі церковні свята і присвятки, крім великодніх і прив’язаних до них, а також пости, крім Великого, дні ангела зміщуються на 13 днів раніше.

Коментар
20/06/2024 Середа
19.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром