Російські хакери розсилають листи зі шкідливими лінками від імені Держспецзв’язку

10 Листопада 2022, 15:25
Хакер 982
Хакер

Фахівці Урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA фіксують масове розповсюдження електронних листів зі шкідливими посиланнями начебто від імені Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. 

Таку активність асоціюють з хакерською групою UAC-0010 (Armageddon), повідомили 9 листопада на Урядовому порталі.

У разі переходу за посиланням із листа на комп’ютері буде створений RAR-архів (наприклад, «08.11.2022.rar»), що містить файл-ярлик із назвою «Засоби ТЗІ, які мають експертний висновок про відповідність до вимог технічного захисту інформації.lnk». Відкриття цього файлу призведе до завантаження шкідливих програм – зокрема і тих, що викрадають дані.

У CERT-UA наголошують, що розсилання електронних листів здійснюється за допомогою сервісу @mail.gov.ua. Тобто зловмисники ще ретельніше маскуються під представників державних органів. 

Хакерське угрупування UAC-0010 (Armageddon) пов’язують із ФСБ РФ. Від початку повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну вони належать до переліку найактивніших угрупувань, які атакують Україну. Зазвичай зловмисники використовують болючі та важливі для українців теми.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня було зафіксоване розсилання шкідливих електронних листів від імені низки структур сектору безпеки і оборони – прес-служби Генштабу ЗСУ та Служби безпеки України. Тож не виключено, що подібне «прикриття» хакери можуть використовувати і надалі.

«Не нехтуйте головними правилами кібергігієни. Будьте уважними і обережними з будь-якими повідомленнями, які отримуєте. Не відкривайте та не завантажуйте підозрілих файлів та посилань. За можливості перевіряйте адресанта», – наголошують у Держспецзв’язку.

Коментар
Код блоку:
05/02/2023 Субота
04.02.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром