Громади Слупська та Рожища разом волонтерять для України

01 Червня 2022, 09:54
Громади Слупська та Рожища разом волонтерять для України 1585
Громади Слупська та Рожища разом волонтерять для України

Рожищенська громада висловлює сердечну вдячність побратимам зі Слупського повіту Республіки Польща.

Рожище і Слупськ – міста-побратими. Дружба між громадами зав’язалася ще тоді, коли росія окупували Крим і почала фінансувати терористичні формування на Донбасі. Про це йдеться на сайті Рожищенської міськради.

 У лютому 2022 року, тобто в перші дні повномасштабного вторгнення ворожих військ в Україну, влада Слупського повіту одразу звернулася до рожищан з пропозицією допомоги.

«Отримавши шокуючі новини з України вони зібралися на сесію і виділили з місцевого бюджету перші кошти на допомогу. Згодом посадовці Слупського повіту телефонували й запитували про потреби. Відтоді тільки в наше місто прибуло понад 40 тонн гуманітарної допомоги від наших польських друзів», – розповідає волонтер з Рожища Ігор Шкільний.

Він додає, що допомога з Польщі була найрізноманітнішою.

«Це ліки, продукти, одяг, фільтри для очистки води, генератори, засоби гігієни, дитяче харчування, медичні халати, операційні набори, побутова хімія. Крім того, нам передали 160 натівських військових ліжок разом з ковдрами та подушками. Коли в Миколаєві були проблеми з водою, то зі Слупська нам передали фільтри й пластикові пляшки, в які ми тут набирали воду і відправляли туди», – каже волонтер.

Громада Рожища також активізувалася. Люди допомагали перевантажувати цю гуманітарну допомогу, сортувати, формувати передачі в ті точки, де велися активні бойові дії, де люди сиділи у підвалах, потребували харчів, тепла, елементарних речей першої потреби.

«Разом з нашими польськими друзями ми врятували не одне життя. Окрім того, тільки з нашого району у Слупському повіті отримали прихисток 50 людей. А загалом вони прийняли близько двох тисяч вимушених переселенців. Найчастіше я особисто спілкувався з Ольгою Газдаг, вона працює в місцевій школі й навчає тамтешніх українців польської мови», – продовжує Ігор Шкільний.

Також чоловік висловлює вдячність від імені усіх українців полякам, які долучилися до волонтерства на благо України:

  • Jolanta Bubela – старша інспекторка,
  • Michal Kordylas – інспектор, 
  • Adrian Markuszewski – підінспектор, вдділ безпеки та антикризового управління в повітовому старості в Слупську,
  • Paweł Lisowski – староста,
  • Olga Gazdag – перекладачка,
  • Waldemar Fuchs – naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
  • Urszula Dąbrowska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
Коментар
28/02/2024 Вівторок
27.02.2024