В Україні заборонили транслювати фільми «Іронія долі» та «Москва сльозам не вірить»

31 Грудня 2017, 13:30
14579

В Україні Закон про телебачення і радіомовлення прямо забороняє трансляцію усіх фільмів і передач з участю осіб, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці.

Такою є, до прикладу, виконавиця однієї з ролей у фільмі «Іронія долі, або З легким паром» Валентина Тализіна.

Про це пише член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, активіст Громадянського руху «Відсіч», співкоординатор ініціативи «Бойкот російського кіно» Сергій Оснач на Радіо Свобода, - йдеться на сайті Волинь24.

Що говорив про Україну «голос Наді Шевельової»

Валентина Тализіна не тільки зіграла подругу головної героїні «Іронії долі», а й озвучила її (полячка Барбара Брильська російською говорила з дуже помітним акцентом).

Тализіна підписала звернення на підтримку політики Путіна щодо України. З’їздивши на гастролі до окупованого Криму, Тализіна відзначилася заявами про «російський» Крим та ситуацію в Україні:

«… там нацгвардия – фашисты! Все что творится – это на разрыв сердца! Порошенко обязан выполнить свое обещание о прекращении военной операции на Востоке Украины. Там гибнет мирное население: дети, старики, женщины. По-моему, там идет зачистка территории. Как Киев будет смотреть в глаза жителям Донбасса и смогут ли простить люди этой бесчеловечную и жестокую расправу, я не знаю».

«Москва сльозам не вірить» - теж під забороною

У фільмі «Москва сльозам не вірить» знявся Олег Табаков. Він також підписав звернення на підтримку політики Путіна щодо України та відзначився кричущими антиукраїнськими заявами, зокрема:

«Мне кажется, это справедливо. Если бы наши украинские братья были бы поразумнее, они бы не стали дискутировать на эту тему. Наоборот, надо было сказать: «Простите нас, Христа ради! Мы на халяву купились». Потому что никакого отношения Крым к Украине залэжной и нэзалэжной не имеет».

«И так-то стыдно за те мерзости, которые они делают, убивая людей и разрушая их жилища. А как-то откликаться на них – нет, нет, нет. Я махнул рукой, несмотря на то, что у меня одна четверть крови – украинская... Я жалею их. Они в каком-то смысле убогие... Во все времена их лучшие представители интеллекта, литературы – они по сравнению с русскими были где-то на второй и третьей позиции... А сейчас стыжусь и неловко, неловко... Положение не исправишь…».

Тализіна і Табаков внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці. Трансляція контенту з їхньою участю є незаконною.

У фільмі «Москва сльозам не вірить» знявся й покійний нині Алєксєй Баталов. Він теж підписав пропутінське звернення. А режисером цього фільму є один з найзапекліших артистів-рашистів – Владімір Меньшов – який передав бойовикам угруповання «ДНР» мільйон рублів і відзначився багатьма антиукраїнськими заявами.

Інтеру і СТБ - закон до лампочки?

31 грудня телеканали «Інтер» та СТБ збираються демонстративно порушити закон і показати фільми «Москва сльозам не вірить» та «Іронія долі, або З легкою парою» з участю російських артистів, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці - наголошує Сергій Оснач. 

Трансляція фільмів і передач із такими особами в Україні заборонена.

В анонсі на «Інтері» глядачів обманюють, буцімто «Іронія долі» була заборонена, але тепер повертається.

Насправді, ніхто не забороняв окремо цей фільм, бо закон про кінематографію дозволяє скасовувати прокатне посвідчення на фільм з причини внесення його учасника до Переліку, тільки якщо фільм вперше продемонстровано після 1991 року. 

Але закон про телебачення і радіомовлення прямо забороняє трансляцію усіх фільмів і передач з участю осіб, внесених до Переліку. Незалежно від року першого показу й наявності прокатного посвідчення. 

За порушення передбачено штраф, який стягує Національна рада з питань телебачення і радіомовлення – 10% розміру ліцензійного збору.

Коментарі
31 Грудня 2017, 16:06
Дж. Орвелл 1984 - в реальності.
31 Грудня 2017, 16:07
Дж. Орвелл 1984 - в реальності.
31 Грудня 2017, 17:41
А в "Службовому романі" ніхто із запретних не знімався??? Подуріли вже. Ці фільми класика, фільми нашої молодості, чому їх забороняти із- за окремих другорядних осіб?? Хай Порох спочатку перестане бізнес в Росіі вести, а тоді до мистецтва добирається...
31 Грудня 2017, 18:38
Сергій оснач козел
31 Грудня 2017, 18:55
Якась паранойя....
31 Грудня 2017, 19:02
Трансляція цих фільмів по телебаченню- пряме порушення закону. За цими всіма порушеннями спостерігають наші діти, аналізують і як наслідок самі ж будуть закони порушувати. От вся наука. А вам можливо тра сто разів подумати і включити мозг коли будете наступний раз голосувати, щоб різні закони в вашому розумінні приймалися правильні.<br/>P.S.насолоджуйтесь американськими фільмами про щасливу старість, бо ваша молодість - історія
31 Грудня 2017, 19:43
Да, уявляю, дивиться моя дитина 10 річна &quot;Іронію долі&quot; і відразу ж обурюється, що закон порушується. Це бред!!! Хай но я побачу як будуть діти реагувати, як біля міської ради чи біля &quot; Барвінка&quot; будуть машини паркуватися ближче ніж за 30 метрів від зупинки!! Ви певно перші там будете стояти)))
31 Грудня 2017, 20:02
Припаркуватись на пішоходному переході - Рожищенська народна традиція. Звичайно винна влада і радянські фільми...
31 Грудня 2017, 20:23
Маразм крепчаєт...про гоміків покажіть фільму.
31 Грудня 2017, 20:36
І до артистів, які висловились в підтримку окупації та політики росії, і до наших чиновників, які на основі цього забороняють транслювати фільми, треба просто відноситись як до душевно-хворих людей - ось і все. Нагадує заборону рок-н-ролу та карате в ссср. Людина сама вирішує, що їй дивитись спираючись на власну совість, виховання, переконання. Це основа демократії. Майдан же в 2013 році за демократичні принципи стояв, чи все-таки кожен за своє??
31 Грудня 2017, 20:37
Наші діти і внуки боронять нашу країну , щоб ми зустрічали Новий рік тут у мирі , а ви захищаєте москальську &quot;класику&quot; і артистів ,які не люблять все українське і порушують суверенітет України.Ганьба таким українцям. СЛАВА УКРАЇНІ!!! ГЕРОЯМ СЛАВА!!! СЛАВА НАЦІЇ!!! СМЕРТЬ МОСКАЛЯМ!!!
31 Грудня 2017, 20:54
Хай вони свої заводи позакривають в Росії. А не кіно забороняють.
31 Грудня 2017, 21:42
а що дивитись .щось нашого не наблюдаю одна каже що вночі мішають спати на новий рік.інша злочин дивитись іронію.то давайте зробим робочий день.і не будем святкувати
31 Грудня 2017, 22:09
Покоління, народженне в союзі, виросло на цих фільмах, в яких алкоголь - це добре і весело, вкрав - молодець і тд. Вони довели країну до такого стану як зараз, їх не змінити...<br/><br/>А от молоде покоління можна врятувати. Краще показувати їм американські і європейські фільми...про людей на яких варто рівнятися, їхні принципи і морльні якості, а не до кацапів тупих
31 Грудня 2017, 22:17
заборона не діє)) переключіть на СТБ!
31 Грудня 2017, 23:06
Амереканці тупі то точно. В нас демократія хто яке хоче теке і дивиця Кінно........
31 Грудня 2017, 23:09
так.так краще дивитись &quot;Тупий і ще тупіший&quot;.
01 Січня 2018, 10:13
Інтер найкращий канал!
01 Січня 2018, 13:08
Не хоч шоб твоя дитина дивилися це кіно, виключи телевізор))))
01 Січня 2018, 13:25
Не хоч щоб твоя дитина псувала лавки , смітники посади її на цеп , або закрий у льосі!
01 Січня 2018, 17:36
Моя дитина не псує лавки, твоїй дитині ще далеко до моєї дитини, якщо вона в тебе взагалі є
01 Січня 2018, 21:19
Це не російські кінофільми,а фільми зняті в Радянському союзі
02 Січня 2018, 00:22
Фільми заборонили і зразу легше стало жити... Ціни впали... Проблем не стало... Не життя, а мед((((
02 Січня 2018, 09:49
А я дивилась 31 по « Інтер» здається....
02 Січня 2018, 11:25
А я дивлюся ці фільми..і що?Ці пі..араси порнуху по телеку крутять а норм. фільми забороняють))
03 Січня 2018, 16:01
От дебіли вже до такого дурного доходить, скоро конфіскують жигулі і заборонять москвічі