Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Від Введення в храмах лунають богослужбові різдвяні піснеспіви», - Дмитро Теравський

06:30 04.12.2017
1324

Рубрика «Духовні бесіди» на Район.Рожище продовжує висвітлювати проблемні питання, пояснювати релігійні поняття, розповідати про свята та інше.

Мабуть, у кожного з нас є багато запитань до священиків, але далеко не завжди трапляється нагода знайти на них відповіді! Нині кожен з вас може запитати у священнослужителя все, що стосується релігії, свят, Біблії, Законів та іншого.

При формулюванні запитань просимо дотримуватися норм християнської етики.

Слід коротко та чітко сформувати своє питання та вказати його тематику – в такому разі ви отримаєте вичерпну та швидку відповідь. У випадку, якщо питання має великий обсяг або є дуже особистим – надсилайте повний текст на електронну пошту: [email protected] з поміткою «Духовні бесіди».

Дуже сподіваємось, що рубрика допоможе знайти відповіді на важливі для вас запитання, які виникають у кожного читача.

Сьогодні прес-секретар Рожищенського благочиння, священик Дмитрій Теравський розповів читачам Район.Рожище про величне свято – Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке відзначаємо 4 грудня.

*************************

Введення в храм Пресвятої Богородиці – це свято, що прийшло до нас із Церковного Передання. У цей день християни згадують, як святі Іоаким і Анна привели трирічну Діву Марію до Єрусалимського Храму.

Введення Богородиці до Єрусалимського храму було явленням Її світові, а отже – мовчазною проповіддю близького пришестя Христового. Таким чином це святкування посідає особливе місце у сходинках нашої підготовки до Господнього Різдва. І саме від Введення в храмах лунають богослужбові різдвяні піснеспіви.

Коли Діві Марії виповнилося три роки, її праведні батьки Іоаким і Анна зрозуміли, що прийшов час виконати обітницю, який вони дали Богу, а саме - присвятити дочку на служіння Йому. Разом із друзями вони привели Її до Єрусалимського храму, який на той час був головною святинею юдейського народу. Лише тільки дитину поставили на першу сходинку храму, трирічна дівчинка без сторонньої допомоги пройшла всі 15 високих сходинок.

Нагорі її вже чекав первосвященик, щоб благословити. Згідно з деякими джерелами, це був святий Захарія, майбутній батько пророка Іоанна Предтечі. Захарії було одкровення від Господа, і він ввів Марію в Святая Святих - місце, куди дозволялося входити лише первосвященику, та й то всього один раз в рік. З цього незвичайного для сучасників моменту почалася довга, славна і важка дорога Божої Матері.

Після Введення Пречистої Діви до Храму батьки залишили Її там для виховання, де Богородиця і перебувала в постійній молитві та праці до чотирнадцятирічного віку. Так Бог готував маленьку дівчинку на ім’я Маріам до великої мети – стати Матір’ю Спасителя Світу, Господа нашого Іісуса Христа. За Її подвиг самопожертви і смирення Церква пізніше назве Божу Матір чеснішою і славнішою навіть за небесних Херувимів та Серафимів.

Як говорить Церковне Передання, свято Введення в храм Пресвятої Богородиці було відоме вже в перші століття християнства. Рівноапостольна імператриця Олена (250-330рр.) побудувала храм на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці. А в IV столітті про свято писав святитель Григорій Ніський.

Широке поширення свято Введення в храм Пресвятої Богородиці отримало з IX століття.

Цього святкового дня, за влучною думкою великого церковного діяча митрополита Антонія Сурозького, кожен із нас мусить взяти за приклад Пресвяту Богородицю та вступити своїм серцем в ті глибини молитви, благоговіння, любові і чистоти душі, що й складають наше справжнє, внутрішнє Святе Святих…

Пресвята Богородице, допомагай нам!

Також читайте, Духовний сенс свята Вознесіння, День Святої Трійці – свято народження Церкви Христової, Петрівський піст: час втихомирити серце, аби наблизитися до Бога та почути Його голос​, Що святкуємо 7 липня і як Івана Купала поєднане з святом Різдва Івана Предтечі​, Петро і Павло – два стовпи віри.

День хрещення Київської Русі – України, Яблучний Спас 2017: що потрібно знати про свято​, Успіння Пресвятої Богородиці: що треба знати про це свято, День посту і молитви: Усікновення глави Іоанна Предтечі, Православні українці святкують Різдво Пресвятої Богородиці та Чому хрещення відбувається у дитячому віці, а не в дорослому?

;
Коментарі
21 серпня
Вчора
19.08.2018
18.08.2018
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин