Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Рожищенських школярів молодших класів безкоштовно харчувати не будуть!

16:30 13.01.2016
1741

Батьків, діти яких навчаються в 1-4 класах, нинішня влада «порадувала» відміною безкоштовного харчування у шкільних їдальнях.

Відтепер, щоб пообідати у школі, потрібно сплатити повну вартість обіду зі своєї кишені.

Як повідомили Район.Рожище у відділі освіти Рожищенської РДА, корективи у шкільне харчування внесла сама держава.

— Ми керуємося змінами до Законів України «Про загальну середню освіту» та «Про охорону дитинства», які були прийняті 24 грудня 2015 року і набрали чинності вже з 1 січня 2016 року, — пояснює заступник начальника відділу освіти Рожищенської РДА Василь Масюк. — Ними передбачено, що органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням лише дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, та учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Тобто харчуватися безкоштовно за кошти з бюджету будуть лише пільговики.

Те, що безкоштовне харчування у школі отримають лише діти пільгових категорій, підтвердили і депутати райради.

— Справді, той бюджет, за який ми нещодавно проголосували, не передбачає безкоштовне харчування дітей молодших класів, — коментує ситуацію депутат Рожищенської районної ради Оксана Філіпчук.

У батьків, яких на батьківських зборах у школах уже встигли поставити до відома, що тепер доведеться за шкільні обіди сплачувати самостійно, реакція неоднозначна.

В редакцію Район.Рожище ще вчора надійшли гнівні коментарі невдоволених поправками до Закону України.

Мовляв, влада і так нічого не робить для того, щоб освіта справді була безкоштовною, тепер ще й дармові обіди в учнів початкової школи забрала.

Або які статті витрат у новому бюджеті району були важливішими за харчування школяриків, що місцеві владці не захотіли продовжити харчувати дітлахів хоча б до кінця навчального року, аби зменшити "тиск" нового закону на батьків, як це зроблять у Луцьку.

Однак є й протилежні думки. Зокрема мама маленького школяра і педагог за сумісництвом Марія Матвійчук цілком погоджується з усіма пунктами нового Закону.

— Я погоджуюсь з тим, що безкоштовно мають харчуватися лише ті діти, які справді цього потребують, якщо батьки не мають змоги оплачувати харчування. А чим діти молодших класів особливі, що повинні харчуватися безкоштовно? Учні середніх та старших класів безкоштовного харчування не отримують. Тим паче, є досить заможні батьки, які можуть собі дозволити заплатити за обід своєї дитини у школі.

Як педагог можу сказати, що чимало учнів взагалі відмовляються споживати шкільні харчі, а примусити їх ми не маємо права. Відповідно ціла порція, на яку вже були виділені кошти з бюджету, прямує в смітник. І все це відбувається за кошти платників податків, — зауважила мама.

Хай там як, а батькам тепер доведеться звикати до таких нововведень і резервувати щомісяця з зарплати кошти на шкільний обід для свого чада.

Коментарі

потім

22:33 13.01.2016

ще трохі як пенсію скасують отоді поржу з того пєдагога со стажем

до потім

09:35 14.01.2016

От як пенсію скасують, то і вам чи вашим родичам теж, тож "ржати" будете разом.

батько

19:58 14.01.2016

як їсти діткам то нема а гроші на школу давай а де набрати тих грошей і на обід і на шкільні потреби а особливо на шкільні потреби звичайним батькам

Олег

11:31 15.01.2016

Живемо при капіталізмі.

ася

18:03 22.01.2016

весь прикол у тому що( платні діти) нікого не цікавлять!!!!!!!!!!! шановний відділ освіти патання чому так !? Увага всі кухарі рожищенського р ну залишаються без роботи !!!!!!!!! жах!!!!!!!!

Тоня

18:47 01.02.2016

Чи маємо ми право відмовитись від харчування в початковій школі,так як держава виділяє нам 3,50,а 5гр. ми маємо доплачувати?Дитина зовсім не може їсти шкульну їжу!

аліса

19:30 03.02.2016

шановна тоня!!!!!! ви знаєте ніхто не може встояти перед шкільною котлетою!!!!!! хіба на теперешніх бутербродах теперешні діти довго (протягнуть)??!!!

мария

23:28 03.02.2016

вчителям треба одни гроши здирать з батькив

23 січня
Сьогодні
Вчора
21.01.2019
20.01.2019
19.01.2019
18.01.2019
17.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин