Рожищенські посадовці та освітяни вчилися мистецтву діалогу

24 Червня 2021, 16:34
Посадовці на тренінгу 1389
Посадовці на тренінгу

Поблизу Луцька відбувся тренінг «Основи медіації, побудови та ведення діалогів» для посадовців та освітян Любешівської і Рожищенської громад.

Захід пройшов 17-18 червня. Про це Район.Луцьк повідомили організатори.

«Учасники  тренінгу вивчали діалог, як спосіб досягнення взаєморозуміння. Тобто не сперечатися як правильно чи не правильно ми уявляємо світ, не  шукати винних, а дбати разом, щоб були задоволенні потреби усіх жителів громади. Звісно дискутувати та сперечатися для людей простіше, але тільки завдяки ефективному діалогу можна  досягнути співпраці та бажаних для всіх результатів» – зазначає тренерка заходу Катерина Наровська.

Катерина Норовська
Катерина Норовська

Також присутні дізналися про такий особливий спосіб ведення діалогу, як  медіація та яким чином підготуватися до складних переговорів.

Учасники тренінгу поділилися враженнями від заходу та розповіли, чим тренінг був корисний для них.

«Наша робота – це постійна комунікація з людьми. Знаємо та вміємо чимало, але завжди готові до вдосконалення. Зокрема, під час цього навчання я ще краще зрозумів різні особливості введення діалогу з керівництвом шкіл, з педагогічними працівниками, батьками учнів та й в цілому жителями громади», – зазначає начальник гуманітарного відділу Рожищенської міської ради  Ігор Кузава.

Ігор Кузава
Ігор Кузава

За словами керівниці управління гуманітарної політики Любешівської міської ради Тетяни Смокович, захід був дуже цікавим та корисним для розвитку. Посадовиця зазначила, що учасники не лише краще зрозуміли ази введення ефективного діалогу, а й обмінялися цінним досвідом з колегами.

Тетяна Смокович
Тетяна Смокович

Про корисність тренінгу свідчать не лише відгуки його учасників, а  і їх активність. Посадовці та освітяни обох громад були уважними та допитливими. Найчастіше їх цікавило те, як достукатися до людей під час повсякденної роботи та як дійти до спільної думки у вирішенні складних питань.

Зауважимо, що тренінг «Основи медіації, побудови та ведення діалогів» був першим заходом нового проєкту Громадської організації «Волинський Інститут Права». Одне із його завдань – у широкому діалозі влади, шкільних колективів, громадських активістів, батьків учнів та самих школярів напрацювати план розвитку системи освіти Рожищенської та Любешівської громад. У цьому документі буде зазначено  основні завдання розвитку освітньої мережі у вищезгаданих територіальних громадах на 2022 – 2025 роки та передбачено відповідні заходи для їх досягнення.

«Розробка подібних документів не можлива без залучення різних категорій населення та ефективного діалогу. Тому, почали ми наш проєкт з відповідного навчання. Тобто, зараз посадовці та освітяни Любешівської та Рожищенської громад покращили свої теоретичні знання, а далі будуть використовувати їх на практиці під час напрацювання вищезгаданих планів», – зазначає керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Довідково: тренінг «Основи медіації, побудови та ведення діалогів»  проєкту «Запровадження якісної комунікації та взаємодії влади та громади для успішної реалізації реформ» за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Читайте такожУ Шепелі священник судиться з громадою через перехід церкви до ПЦУ

 

Коментарі
24 Червня 2021, 13:57
Хай хабарник - нач.гум.відділу - брехун- пристосуванець ІГОР КУЗАВА розкаже як він викинув з посади нашого директора ТКАЧУКА!! Хай подивиться Інтернет ,де всія Україна побачила як робить конкурси за гроші КУЗАВА!!
24 Червня 2021, 13:58
ОПОЗОРИВСЯ КУЗАВА на всю Україну!!
24 Червня 2021, 21:46
Кузава і бубочка одна партія.Рука руку миє.
Коментар
06/08/2021 Четвер
05.08.2021
04.08.2021