У селі Кобче планують закрити школу та дитсадок

02 Квітня 2021, 09:41
Школа у селі Кобче 5814
Школа у селі Кобче

Рожищенська міська рада запрошує мешканців громади обговорити питання припинення шляхом ліквідації комунального закладу загальної середньої освіти «Кобченська початкова школа» та комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад села Кобче».

Громадські слухання розпочнуться в приміщення Кобченської початкової школи у п’ятницю, 16 квітня, о 15.00. Про це повідомили на сайті Рожищенської громади.

У Кобченській початковій школі на сьогодні здобувають освіту 9 учнів. По 2 – у першому та другому класах та 5 – у четвертому. Працює два педагогічних
працівники. У наступному навчальному році у школі залишиться лише 4 учні.

У закладі дошкільної освіти взагалі відсутні діти та працівники. Аналіз народжуваності по селу за останні роки невтішний (2020 – 0 ; 2019 – 0; 2018 – 0:;2017 – 0; 2016 – 1).

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» і до фінансових нормативів, якщо в класі менш як 5 дітей, діє індивідуальна форма
навчання.

Що це таке? А це така форма навчання, коли дитина має у 4-5 разів менше годин навчання, ніж у класі з більшою наповнюваністю. У класі протягом тижня учень працює на 20-32 уроках, а при індивідуальному навчанні усі предмети викладають на 8 уроках.

«Тож, учні Кобченської початкової школи мають навчатися по одній або по дві години у день. І кожна година ділиться по 10-15 хвилин на окремий предмет: 10 хвилин української мови, 10 хвилин математики, 10 хвилин фізкультури, 10 хвилин читання, 10 хвилин іноземної. Про яку якість знань може іти мова?!» – риторично запитують у повідомленні.

Підвіз учнів з села Кобче до закладів загальної середньої освіти сіл Оленівка та Топільне здійснюватиме новий шкільний автобус.

Вчителям, які мають основне місце роботи у Кобченській початковій школі запропонують педагогічне навантаження у закладах освіти суміжних сіл.

Пропозицію щодо припинення шляхом ліквідації комунальних закладів – гуманітарний відділ Рожищенської міської ради.

Коментарі
02 Квітня 2021, 13:38
Ось вам нові результати бездіяльності мера ПОЛІЩУКА і нач.гум.відділу КУЗАВИ !!!! Попереду ще багато їх тупих і бездумних рішень проти їх виборців-мешканців ОТГ!!!
02 Квітня 2021, 14:30
Що ти мелеш, ПРАВДА, не компетентна то мовчи. Хочеш таку школу, то віддай туди свою дитину. Такі школи це знущання над дітьми. На дворі ХХІ століття....
02 Квітня 2021, 15:34
До "Правди". Та про що мова? Поліщук, такий-сякий, повинен був сам виїхати на місце (в с. Кобче), при тому що до 2021 року в с. Кобче була сільська рада, і власними силами підняти народжуваність, щоб заповнити дитячий садочок,а потім і школу... Нема слів...
02 Квітня 2021, 15:37
До речі можете провести аналогію з Іванчицівською школою де 25 учнів...Про те її чекає така ж доля...
02 Квітня 2021, 18:43
Як це ...немає слів...? Слова мусять бути. Слова благословення Вячеслава Анатолійовича на покращення демографічної ситуації в районі. Для виконання програми покращення демографії створити робочу групу помічників в яку залучити генофонд нації - активістів майданації.
02 Квітня 2021, 21:46
Закрити легше всього, повторюються 90-ті роки, розкрали все, а потім з державного бюджету героїчно відкривали, а розуму просто призупинити роботу закладів владі не вистачає.Яка молодь буде залишатися в селі без школи та садочка?
02 Квітня 2021, 22:21
А статтю прочитати несила?? Особливо про народжуваність?? І що значить призупинити?? На скільки часу призупинити і за чий кошт, чи ти думаєш, що для "призупинити" достатньо бумажку підписати? Молодь буде в селі, коли там буде робота з достойним заробітком - крапка, а не школа чи садок. Школа чи садок - це наслідок наявності молоді в селі, а не причина.
02 Квітня 2021, 23:51
Для тимчасового призупинення коштів не треба, приймається лише відповідне рішення, а всі реквізити установ лишаються , можливо народжуваність збільшиться в наступні роки, а ліквідувати це фішка новоствореної громади !
03 Квітня 2021, 02:10
Не пиши маячні. Спробуй зупинити в себе діарею прийняттям відповідного рішення, без пігулок, побачиш на скільки це реально.
03 Квітня 2021, 03:48
Які 90-і повертаються??? Ви що травку покурили і оптимізму добавилось )) В девяності роки підприємства зупиняли свою роботу, або працювали але були великі затримки з зарплатою. А сьогодні від багатьох підприємств навіть фундаменту не залишилось. Економіка поступово сповзає донизу. Після двох Майданів цей процес прискорився. Державний бюджет невзмозі фінансувати всі соціальні об'єкти, тому їх закривають. Всі молоді селюки давно в міста перебрались і далі продовжується масова міграція селюків ближче до міської інфраструктури. Пройде небагато часу і залишаться в селах одні пенсіонери, з часом відійдуть у вічність, і села поступово зникатимуть з карти України. Будуть всі їздити на заробітки в Євросоюз, той самий, куди Україну ніколи не приймуть, тому що там своїх проблем вистачає і без Цейевропи(УКРАЇНИ).
03 Квітня 2021, 04:09
В Україні в 90-і роки було багато проблем, а при Совкові взагалі абсолютно все було погано. Це знають всі національно свідомі олені, особливо ті, хто у вишиванках на аватарках. Навіть журналістка і сиклета Ірка Воротна знає, що при СРСР був повний капздєц.
04 Квітня 2021, 02:25
А коли при совку було добре ( хоча совок і далі благополучно існує)? І найголовніше кому?Партноменклатурі, яка і розікрала все в 90 их? Помінявши перед тим партбілети на інші партбілети? В 30 их рай був?Чи в 40их?Чи в 60 их?..Такі хитрожопі, як ти з колгоспів в райцентри повтікали в 80 их роках і розписуються за весь період совка..Лікуйся))Вата головного мозку - це проблема)) Можеш до Гаврилюка звернутись, він таких даунів як ти, швидко на ноги ставить))
04 Квітня 2021, 02:54
Правду пишиш.раньш було хуруше.Я рубив в кулгоспи, пулучав палучку в вєдумость і биди ни знав.А типір мулуді ничо ни роблять і рубити ни хочуть.муї гунуки тико ганяють на машинах і пиво цідять паразіти
04 Квітня 2021, 03:44
Правду написав.Совок і далі існує. Той самий наприклад мер,він поміняв парток,головне що біля корита. Буде впарювати лохторату любу дурню,аби мати змогу дерибанити.