Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Що святкуємо 7 липня і як Івана Купала поєднане з святом Різдва Івана Предтечі

15:20 05.07.2017
2319

Рубрика «Духовні бесіди» на Район.Рожище продовжує висвітлювати проблемні питання, пояснювати релігійні поняття та інше.

Мабуть, у кожного з нас є багато запитань до священиків, але далеко не завжди трапляється нагода знайти на них відповіді! Нині кожен з вас може запитати у священнослужителя все, що стосується релігії, свят, Біблії, Законів та іншого.

При формулюванні запитань просимо дотримуватися норм християнської етики.

Слід коротко та чітко сформувати своє питання та вказати його тематику – в такому разі ви отримаєте вичерпну та швидку відповідь. У випадку, якщо питання має великий обсяг або є дуже особистим – надсилайте повний текст на електронну пошту: [email protected] з поміткою «Духовні бесіди».

Дуже сподіваємось, що рубрика допоможе знайти відповіді на важливі для вас запитання, які виникають у кожного читача.

Сьогодні протоієрей храму святого великомученика Дмитрія Солунського, Дмитрій Теравський розповість читачам Район.Рожище, як ставиться Церква до свята Івана Купала.

***************

Якщо прослідкувати за засобами масової інформації в період від п’ятого по десяте липня, то можна помітити, що майже всі вони, незалежно від політичних віянь чи джерел фінансування, в різнобарвних тонах розмальовують традиції святкування Івана Купала.

Все, майже до самих дрібниць – вінки на воді, вогнища, папороть, гадання, ворожба та інші деталі, широким потоком вилітають на свідомість людей. І лише одиниці зауважать, і то між рядками, що 7 липня Православна Церква відзначає свято Різдво Івана Хрестителя.

А далі знову згадане. І телевізійні випуски новин не обходяться без святкового репортажу з берегів місцевих водойм.

«Стародавня традиція, вікові звичаї нашої землі», - зауважують з розумним виглядом журналісти. «Християнська традиція», - поправляють «знавці»...

Що ж насправді святкується 7 липня і як Івана Купала поєднане з святом Різдва Івана Предтечі?

Подія народження Івана Хрестителя, яка описана в Євангелії від Луки, святкується Православною Церквою з давніх часів і на Сході, і на Заході. Церковні піснеспіви, що прославляють цю подію, були написані святителем Анатолієм, патріархом Константинопольським ще в V столітті, тобто задовго до хрещення Русі.

Православні християни Різдво Івана Хрестителя святкують за старим стилем 24 червня (за юліанським календарем), тобто 7 липня за новим стилем (за григоріанським календарем).

Що ж стосується свята Купала, то ця традиція має язичницьке походження. Дохристиянські вірування наших предків-язичників, що заселяли Русь, сконцентрувалися під час літнього сонцестояння, коли прекрасне світило дня робить перший поворот на зиму.

Ніч з 23-го на 24-те червня (тобто у ніч проти 7 липня за новим стилем) була для них найбільш містичною в році. В цю ніч молодими людьми звершувалися різні не традиційні дійства, які врешті решт закінчувалися оргіями.

Але як же сталося, що християнське свято перетворилося для декого на язичницьку оргію? З часів хрещення Русі деякі псевдохристияни продовжували влаштовувати свої язичницькі обряди. Але чи схвалювала їхню поведінку Православна Церква? Звичайно, ні! Навпаки, суворо виявляла двоєдушність і двовірство, накладала покарання і відлучала від Святого Причастя за несумісний з християнством спосіб життя. Тобто, ставила людину перед вибором: «Ти язичник чи християнин?».

Та язичницькі традиції одним словом не викоріниш, та й не в християнському дусі викорінювати все дотла. Необхідно було вижити язичницькі традицію пов’язані із розбещеністю моральних норм, гаданням та поклонінням стихіям природи.

Проте язичницькі традиції наповнювалися новим, християнським, змістом і вони самі по собі із язичницьких ставали загальноприйнятими православними людьми, залишаючись при цьому тими ж, що й раніш.

Ось і в теперішній час юнаки і дівчата, а з ними і всі інші без всякого вагання продовжують виконувати ті ж язичницькі, непритаманні християнству, дійства вже із новітнім гріховним забарвленням.

Нічого спільного з православ'ям подібні забави не мають і не можуть мати. Сьогодні всі говорять про відродження духовності.

Ось і привід порозмірковувати, що ми відроджуємо після 70-ти років атеїзму. Християнство чи язичництво? Віру чи марновірства? Життя у Христі чи смерть у гріху?

Це свято - день нашого вибору. Що ми святкуємо 7 липня? Різдво Іоанна Хрестителя чи ніч на Івана Купала?

Звичайно, кожен, хто вважає себе православним не повинен приймати участі в подібних святкуваннях. Та Церква не вказує, а застерігає – свято Івана Купала – свято язичницьке, і відзначати його гріх, якому потрібно каятися.

;
Коментарі

Читач

17:16 05.07.2017

Що ж ви до того Івана Купала причепилися? Святкували собі раніше спокійно у Рожищах день міста та Івана Купала в один день і ніхто ні про магію ні про "високу віру" тоді не думав і не говорив, а просто гарно проводили собі час, концерти були, ярмарка, атракціони, і таки так! звичаї НАШІ українські, що корінням ведуть ще ДО християнства, які стали традицією на невід'ємною частиною нас!! і що??? комусь було погано?? люди собі просто гарно проводили час, без ніяких "В цю ніч молодими людьми звершувалися різні не традиційні (ПИШЕТЬСЯ РАЗОМ!) дійства, які врешті решт закінчувалися оргіями." і "Але як же сталося, що християнське свято перетворилося для декого на язичницьку оргію?"
Де ви оргії бачили????? ДО ЧОГО ПРОВОДИТИ ПАРАЛЕЛЬ ІЗ СУЧАСНИМИ СВЯТКУВАННЯМИ, ЯКІ НЕ МАЮТЬ НІЧОГО СПІЛЬНОГО ІЗ СПРАВДІ ЯЗИЧНИЦЬКОЮ ВІРОЮ, ЩО ІСНУВАЛА ТИСЯЧІ РОКІВ НАЗАД??

2 пункт
"Та язичницькі традиції одним словом не викоріниш, та й не в християнському дусі викорінювати все дотла."
Якраз у християнському дусі і було викорінення ДОТЛА язичництва, яке було поширене на наших теренах! Це історію потрібно відкрити і прочитати! Всім відомо, що було протистояння цих двох релігіїй і християнство не було відразу сприйняте людьми "мирним шляхом", та і сам факт того, що Володимир прийняв хрещення, повязують із бажанням мати політичну підтримку іншої розвиненої держави! Про це детальніше краще у істориків проконсультуватися.
Я ось тільки не розумію цю 2 частину статті, це дані історичні чи автор сам придумав, чи зі слів священника синтез зроблений? Не зовсім зрозуміло, було би добре вказати!!

3 пункт
"Ось і в теперішній час юнаки і дівчата, а з ними і всі інші без всякого вагання продовжують виконувати ті ж язичницькі, непритаманні християнству, дійства вже із новітнім гріховним забарвленням."

"Та Церква не вказує, а застерігає – свято Івана Купала – свято язичницьке, і відзначати його гріх, якому потрібно каятися."

Та ж виправте помилки!!! (і пунктуація і побудова речення!)

Як на мою думку, хто не хоче, чи кому свято не подобається нехай не йде і не бере участь. А свята, до речі, вже і нема! Чи не так? До чого цю тему піднімати по 3 рази на рік і показувати все однобоко?

Тетяна

19:20 05.07.2017

А що заважає День міста святкувати в парку, як і Івана Купала колись??? Просто не хоче влада, бо легше з атракціонів податки збити, ніж парк до ладу привести. Крім того, священик ще не згадав про інший негатив цього свята для християнства, а саме про те, що це свято випадає у піст. Якось недоречно проводити такі забави в такий час. Якщо ми віруючі люди, то не повинні такого допускати. І от кілька років тому, на мою думку, зробили правильно, що перенесли День міста на час, який ніколи не випадає в піст. Адже ми не можемо допустити собі не похрестити дитину, не поховати рідних зі священиком, а от те, що такі масові гуляння проводилися в піст, нам байдуже. Не можна бути християнином наполовину, ним можна або бути, або ні. Ми ж хочемо, щоб у нашій країні закінчилася війна, щоб Господь нас почув і вберіг, то чому не хочемо поступитися своїми якимось слабостями, пожертвувати розвагами, щоб не гнівити Бога?????!!!!
P.S. Шановний читачу, я надіюсь, що не допустила помилок???? І моя Вам порада: знайдіть якийсь інший спосіб самоствердження, ніж виправлення чужих помилок)))) Це, принаймі, некоректно.

Тетяна до читача

19:30 05.07.2017

Як ви взагалі можете про якісь помилки говорити??? Ви своє друге речення, наприклад, в коментарі читали??? В Рожищах??? Чи, може, в Рожищі??? А перед " ні" де кома, а в складному реченні між його частинами де кома??? А в інших реченнях не бачите помилок??? А День міста не треба з великої літери писати?? А ще цвірінькаєте!! В своєму оці колоду побачте, а тоді про соломинку в іншого оці говоріть!!!

Читач до Тетяни

20:19 05.07.2017

ха-ха-ха))) от значить Як вас То Зачепило))) (Сам коментар, а не стаТтя, це видно з відповіді ) Соломинка чи колода ВАМ око ріже) А я маю право/ можу/ і якщо захочу то буду писати з помилками, а захочу то і навмисно! а знаєте чого??? ТОМУ ЩО Я НЕ ШЕФ-РЕДАКТОР / КОРЕКТОР / АВТОР СТАТТІ/ ЦЬОГО ОФІЦІЙНОГО РЕСУРСУ ЧИ УКРАЇНСЬКИЙ ФІЛОЛОГ, ЯКИЙ БИ ЩЕ МОЖЛИВО ПОЗНАХОДИВ ПОМИЛКИ! До речі, їх ніхто не шукав, просто в око випадково кинулися і не лише в цій статті та цьому ресурсі, а і у БАГАТЬОХ ІНШИХ! Я знаю, що у коментарі є помилки (додайте ЩЕ ВЕЛИКІ ЛІТЕРИ ПОСЕРЕД ТЕКСТУ), але важливо не те, хто буде які помилки вишуковувати у коментарях, а те, що це офіційний ресурс, де не повинно бути таких казусів!!! І це не звичайна опечатка, яка має право інколи трапитися (і це можна пробачити)

А щодо змісту статті, то кожен читач може погодитися чи не погодитися, це його право і тема релігії чи політики ніколи не була і не буде однозначною)

Гарного вам вечора)))

Тетяна

20:33 05.07.2017

Мене не зачепило, це зачепило, може, Теравського. А я просто читач, який на дух не переносить таких зарозумілих типів, як ви. Перш, ніж критикувати, самі щось зробіть. Принаймі ваші помилки більш кричущі, ніж в цій публікації. І не треба ля- ля про навмисне допущення помилок. Краще признайте, що ви закомплексований невдаха, який таким чином самостверджується. І вам приємного вечора))))

Ще один читач

22:30 05.07.2017

В теперішній час і Івана Купала не треба . Оргії щотижня в п'ятницю, суботу, неділю. Під барами, кущами і в тому ж парку із настанням літа. Пройдіться близько опівночі містом - самі побачити.
А священик правий, і не потрібно до нього і його слів прискіплюватися.

Ще один читач До Тетяни

22:36 05.07.2017

А піст тут по стільки по скільки. Язичеське дійство, як на мене, що в піст, що в не піст не припустиме

Родищанин

22:37 05.07.2017

Все правильно говорить Теравський. Доступно, правдиво і повчально. Нам треба більше думати і вчитуватися, що саме ми святкуємо і чи це нам потрібно! Не можу не зачепити оту підлу людину під ніком "Читач": Людинонько, не виходь на люди взагалі, бо такі, як ви, псують не тільки настрій, а душі боляче що є такі люди на світі. Ні дня без того, щоб кому не нагадити. Вже хоть дивіться, де робите свою нечисту справу. Добре, що я на цьому сайті така рубрика, що люди думаючі, можуть почитати щось корисне. Тому, будь ласка, не заходьте сюди, читайте-пишіть підручники для навчання і дайте спокій редакції, вони готовлять новину, а не підручник пишуть. Тим більше, почитайте підручники з української мови - там ви знайдете також багато помилок!

Олександра

23:29 05.07.2017

Кому не подобається, хай не читає. Нехай розумний пан Читач сам щось напише і під своїм справжнім ім'ям.
А Теравський все чітко поясний без обливання брудом кого-небудь.
Побільше таких публікацій

Вчитель

23:36 05.07.2017

На рахунок правопису не священика потрібно докоряти, а редакцію. Журналісти повинні вичитати текст і виправити помилки правопису.
Хоча тепер ті правила так поперемінювали, що рідної мови вже не впізнати, і за тими змінами не те що священикам і журналістам, а й самим мовникам годі встигнути.

Віта

06:27 06.07.2017

Не судіть і не судимі будете. Як часто ми забуваємо про цю, на перший погляд, просту, але таку важливу Заповідь Божу. Я хочу щоб мені відповів Читач, який навіть боїться написати власне ім'я, чи Вам полегшало від того, як облили брудом когось? Чи змінилося Ваше життя на краще і чи додало Вам, як людині розумній, чеснот, сил, доброти?

Ірина

10:06 06.07.2017

Коли насильно! язичників Володимир навертав на християнство, то щоб не було великих бунтів християнські свята накладалися на язичницькі (тобто в той же день святкувалися). Та й у наших християнських святах купа всіляких язичницьких штук і символів збереглося.
А наша влада місцева задля економії коштів свята відміняє, або ж 2-3 свята в один день організовує. Скажімо, було таке, що День Конституції і День міста в один день святкували (ще б разом і День Незалежності вліпили). Івана Купала взагалі відмінили:(. А було таке класне свято - з"їжджалася вся родина з Рожищенського району, гарно проводили час, купа різних конкурсів, розваг як для дорослих , так і для дітей. Концерт на сцені був хороший. І ніхто не вважав себе язичником, і, тим більше, не влаштовував оргій)) Ніякого релігійного контексту ніхто в цьому дійстві не вбачав.

Олена

10:20 06.07.2017

Люди, про що ви мелете? Чому ви ставите тіло, ваші забаганки вище Бога? Вам потрібні гуляння, свята? Влада така не добра мало свят проводить... Господи, прости тих людей, бо не відають, що творять. Ви перетворюєтеся на купку людей, які раз-по-раз розпинають Ісуса, який вмирав за ось такі людські прихоті. Гуляння, масові святкування. Люди в нас війна в країні, гинуть кращі сини України - йдіть до церкви помоліться за тих, хто вже віддав своє життя на Сході, за тих, хто досі там! Наверніться до Бога. Бо прийшов той час, щоб спокутувати вже свої гріхи, а не далі перетворювати життя на гуляння. Концерт-концертом, його можна побачити і на сцені в Просвіті (ті ж самі талановиті люди виступають), але ж ні треба піти в парк, понапиватися, показати свою "честь і гідність". Сумно і дуже шкода, що у нас так багато рожищан, які забули про те, ким вони є насправді.

Тетяна

11:00 06.07.2017

Молодець Олена! Дуже влучно і правдиво сказали! Шкода, що таких, як Ви небагато у нашому місті. Таки правда, що основна мета Івана Купала була у тому, щоб нагулятися і напитися до чортиків, а потім під Стиром валятися))) Концерти і в інші свята можна послухати. День міста, День незалежності ніхто не відміняв

До Олени

12:08 06.07.2017

Так, у нас війна, але, не зважаючи на це, люди святкують і Дні народження, і весілля (безбожники!). Я особисто сама буду ЗА, якщо буде мінімум свят, але зекономлені кошти (ті, які раніше йшли на проведення свят) йтимуть для хлопців в АТО, а не Комусь в кишеню. А до тих людей, яким тільки "напитись і показати честь і гідність і під Стиром повалятись" я не відношусь, як і моя родина і друзі. В мене інші пріоритети в житті).

Лариса

13:51 06.07.2017

Усім, хто не підтримує свято Івана Купала - спішіть ще зупинити ОРГІЮ в Ківерцях http://kivertsi.rayon.in.ua/news/34451-u-kivertsiah-vidsviatkuiut-ivana-kupala

до Лариси

14:19 06.07.2017

Дурепа ти, Ларисо. Тут не про оргію йде мова! Але тобі це не зрозуміти...

Fear

19:52 06.07.2017

Чесно кажучи, я не читав цей весь релігійний "понос", але хочу сказати одне: духовно-релігійно слабі на голову не навязуйте людям, в кого вірити, що святкувати (активісти ви хренові). Чому саме слабі вам буде мабуть цікаво? я скажу: тому, що всі хто не відноситься як до таких релігій не диктують вам свої умови, і не говорять, давайте зупинимо ОРГІЮ церковну, ібо нефіг лазити зі всілякими іконостасами вулицями, хреститися де б не побачили церку як проходите чи проїжджаєте повз неї. Раніше такого не було, а якщо і було то одиночні випадки і то це робили старі бабусі яким далеко за 70. а зараз що!? один пафос. у вас не релігія а ВИПЕНДРЬОЖ одне перед одним. і на завершення пишу Статтю 35 Конституції України
Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.

Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова.

Ніхто не може бути увільнений від своїх обов'язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. У разі якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням громадянина, виконання цього обов'язку має бути *замінене альтернативною (невійськовою) службою.

PS Хоча для вас Закон України нічого не значить. Ви реально Раби і цим все сказано.

красава

20:49 06.07.2017

я підтримую!

До Fear

21:20 06.07.2017

А Вас ніхто не змушує ні ходити до храму, ні читати щось на релігійну тематику, ні будь що інше. Не подобається - не робіть.
А ось ображати людей за їх релігійні переконання Ви не маєте права саме по закону.
І саме ваша писанина більше схожа на "понос" - все Вами написане ні в тин, ні в ворота.
А на рахунок рабства, то схоже що РАБ саме Ви. РАБ своєї власної злості і ненависті.

Fear

22:39 06.07.2017

Походу потрібно було додати на початку повідомлення, що: перед тим як читати то заберіть від екрану душевно хворих, релігійних фанатиків, людей зі слабкою психікою, вагітних і т.д. Ваші слова, це типова реакція релігійного фанатика (я цього очікував).
А пригадайте но таке свято як Багатий Вечір? чому це свято релігійне? як на мене язичництво ще те. Якого милого ви його святкуєте!? але і на такі запитання у вас як Єговістів, завжди будуть чи то відповіді чи то відмазки. Та і в принципі я читати не хочу про те як ви тут будете розповідати що то за свято, тощо. нічого нового я від вас не почую. Складається таке враження складається що кругом повинно бути одне християнство. Це мені щось нагадує ще одну релігію, в якій пишеться "убивай неверных". Якщо не знаєте, я вам скажу прочитайте ще якусь літературу окрім біблії щоб розширити кругозір, Про так звані "Хрестові походи" коли християни впарювали свою релігію на право і наліво. хто був проти гвалтували, принижували, спулювали, та вбивали. От чому хто не погоджується з вами, той ворог для вас. Взяти тих самих Язичників чи Атеїстів тих самих, вони набагато приємніші люди та і грішать менше набагато за вас навіть не вірячи в Бога. А знаєте чому? Елементарно Ватсон!!! Вони не затуркані, більше розвинуті та "набагато" більше вміють розмірковувавти, щодо світу в якому вони живуть. І не очікують з неба що їм впаде "мана небесна" у виді здоровя чи цінностей та ін. Якщо бог і є (пишу з маленької, біблія, бог...так як для мене це просто видумки) то він вже вам все дав на самому початку коли ви народилися. І якщо людина інвалід то скільки ти не проси бога він нічого не зробить. А ви все думаєте що ви у нього як маріонеточки, "ніби" пішов до церкви вимолив чи то просто постояв хто його знає, але бог має пробачити бо я ж попросив.
Як на мене, я нікого не ображав. Це просто була написана Правда. Її як повію всі хочуть, але ніхто не любить, у той час як Брехню, люблять, але ніхто не хоче.
На закінчення скажу так само як і ви. Але не теж ніхто не знаставляє ходити на якісь так би мовити "язичницькі" свята чи повністю вникати в них. Просто відностеся до того простіше і все у вас буде добре.

ох як вас понесло

00:05 07.07.2017

Мир Вам, дорогий Fear! Живіть, як хочете, думайте, як хочете, вірте в що хочете. Тільки от, якщо Бога ( за вашими словами ) немає, то ми, християни, в принципі нічого не втрачаємо. А якщо є, то ви втрачаєте все.
Вас ніхто не переконує, і нічого вам не нав'язують.
Вільному воля, спасенному рай. Шануйтеся. Радійте життю. Мир вам!

Анатолій

13:03 07.07.2017

В мене питання до священника. Звідки такі пізнання з історії про побут дохристиянської доби? Я про оргії? Ви ще скажіть про людські жертвоприношення. До прийняття, а точніше насадження, християнства існувала ведична (миролюбива і добра) віра. Навіть не релігія.
Ви берете приклад з патріарха Кирила, який слов'ян називає варварами, людьми другого сорту?
Я вам відповім. Після реформи патріарха Нікона 1666 року (символічно чи не так) православні свята стали накладати на ведичні і тому виходить що християнський Святвечір співпадає з ведичним святом Коляди. Івана Купали з Різдвом Іоанна Хрестителя. Пасха з Великоднем і так далі. Через кілька поколінь ніхто вже не пам'ятав підміни.
Ми так мало знаємо про свою істинну історію. Вона ж була нагло переписана. Не треба вигадувати нісенітниці про оргії.

До Анатолія

13:50 07.07.2017

Про які накладки ви говорите, Ці свята по всьому світі святкують в ці дні, а не лише в Україні. Святкують вже майже дві тисячі років, а не з 1666р.
А як на мене хочете запитати священика , то підіть до храму і запитайте.

Ловіть новину про Івана Купала

13:59 07.07.2017

НА ВОЛИНІ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ КУПАЛА ЧОЛОВІК УПАВ У 2-МЕТРОВЕ БАГАТТЯ
https://www.volynnews.com/news/all/na-volyni-pid-chas-sviatkuvannia-kupala-cholovik-upav-u-2-metrove-bahattia/

Анатолій

16:28 07.07.2017

Ці свята не святкують у всьому світі навіть тому, що існує юліанський і григоріанський календар. А також православ'я не є панівною релігією у світі. Є ще католицькі, мусульманські, будистські, індуїстські та багато інших свят.
А якщо ви про ведичні свята, то де ви чули щоб у всьому світі бились крашанками чи варили кутю чи прикрашали оселю лепехою чи гадали дівчата на Андрія? Це наша РІДНА традиція, якій тисячі років.
Дві тисячі років аж ніяк не можуть святкувати дані свята, тому що тільки в 325 році на Нікейському Соборі були прийняті основні церковні канони, зокрема коли і як святкувати Пасху, символ віри (вчення про три іпостасного Бога)і багато іншого.
І останнє, священник не відповість на мої запитання, так як обмежений тільки своєю релігією. Так як і раввин, так як і муфтій і заклятий атеїст. Тому що вони не бачать різноманіття світу через призму власної релігії.
Я не хочу подальшої дискусії, тому що ми просто "сотрясаємо повітря" і кожен в міру своєї обізнаності залишиться при власній думці. Прошу тільки не ображайте власних великих і славних предків, говорячи що вони брали участь в оргіях.

Андрій Ш.

17:52 07.07.2017

Наш Бог є Богом любові. Віруючий в Нього, хоч і проходить через випробування в земному житті, проте має мир, спокій, радість, Любов; має надію на Вічне Життя. Віруючий в Нього має міцну християнську сім'ю, мир і злагоду в сім'ї, звичайне земне щастя. Віруючий в Нього шанує своїх батьків, опікується дітьми, внуками. Віруючий в Нього з останнього алкоголіка, наркомана перетворюється в Людину. Віруючий в нього не знищує та обкрадає, а працює та збудовує державу, місто.
Слава Богу, що Україна хоча б визнає себе християнською державою (на жаль до істини ще далеко). Прикладом християнської держави були США (на жаль були), а прикладом не християнської держави був СРСР. Різниця відчутна.
Але крім Бога- Любові, Бог є Ревнителем, який карає за непослух та невірність Йому. Якщо читати та досліджувати Біблію: обрані Богом люди завжди Йому зраджували і вибирали собі для поклоніння різних божків: ваалів, астарт (єврейський народ). А наші прадіди так і до цього часу не можуть з ними попрощатися: купали, коляди, Андріївські гадання, різного роду забобони, звертання до ворожбитів.
Пишу коментар в підтримку священика: Ваша стаття Дмитріє є цінною для нас!
Дякую редакції за "Духовні бесіди".
Пишу слово Бог лише з великої літери.
А противникам християнства раджу читати Святу Біблію, дослідити Їі; попросити, щоб Бог відкрився: ви відчуєте переміну свого серця, отримаєте радість, мир, любов, звичайне земне щастя та надію на Вічне Життя!
А Богу за все Подяка та Слава!

ого

02:27 09.07.2017

Назва “Іван Купала” має народно-християнске походження и являється славянським варіантом імені Іоанн Хреститель, оскільки епітет Іоанна переводиться з грецької як “купатель, погружатель” (греч. βαπτιστής). Вибір саме дієслова “купати” для перекладу епітета “хреститель” було зумовлене саме славянськими уявленнями праслав. “kǫpati” означало ритуальне омиття , очищення що відбувалось в відкритих водоймах. Божество Купала вперше згадується в пізньому Густинському літописі (XVII вік) і після цього широко розповсюдилось завдяки переписувальникам .

25 вересня
Вчора
23.09.2018
22.09.2018
21.09.2018
20.09.2018
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин