Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Духовний сенс свята Вознесіння

09:17 25.05.2017
1310

Рубрика «Духовні бесіди» на Район.Рожище продовжує висвітлювати проблемні питання, пояснювати релігійні поняття та інше.

Мабуть, у кожного з нас є багато запитань до священиків, але далеко не завжди трапляється нагода знайти на них відповіді! Нині кожен з вас може запитати у священнослужителя все, що стосується релігії, свят, Біблії, Законів та іншого.

При формулюванні запитань просимо дотримуватися норм християнської етики.

Слід коротко та чітко сформувати своє питання та вказати його тематику – в такому разі ви отримаєте вичерпну та швидку відповідь. У випадку, якщо питання має великий обсяг або є дуже особистим – надсилайте повний текст на електронну пошту: [email protected] з поміткою «Духовні бесіди».

Дуже сподіваємось, що рубрика допоможе знайти відповіді на важливі для вас запитання, які виникають у кожного читача.

Сьогодні ми розглянемо, що несе у собі свято «Вознесіння Господнє».

Вознесіння Господнє – одне із дванадцяти великих свят у році, ніколи не в числі, оскільки відзначається завжди в четвер, на сороковий день після Великодня.

Сорок днів після Свого воскресіння з мертвих Христос постійно з’являвся серед учнів. Це був час підготовки апостолів до прийняття Духа Святого, час подолання маловір’я та нерозуміння справжньої місії Спасителя на землі.

Цей період став часом повернення їм радості спілкування з Сином Божим, часом, який перетворював апостолів із розгублених та заляканих людей на сильних духом проповідників воскресіння Христового, готових іти за свою віру навіть на смерть. За ці сорок днів вони на власні очі переконалися, що їхній Учитель подолав смерть і преобразив людське єство.

А на сороковий день Ісус явився апостолам у Єрусалимі та вивів їх на Єлеонську гору. Там звелів їм очікувати на сходження Духа Святого, не відлучатися з Єрусалима й перебувати у спільній молитві. Після цього, здійнявши руки, Господь благословив послідовників і почав віддалятися від них. Врешті світла хмара сховала Його від їхніх очей.

У Новому Завіті знаходимо оповідь, як учні Христові дивилися на ту хмару, та раптом перед ними постали два ангели і сказали: «Мужі галилейські, чого ви стоїте і дивитеся на небо? Цей Ісус, Який вознісся від вас на небо, прийде так само, як ви бачили Його, коли Він сходив на небо» (Діян. 1:11). Ученики вклонилися Господу та повернулися до Єрусалима.

За переданням, Христос благословляв апостолів так само, як і тепер нам подає благословіння рука кожного архієрея. Так Він благословив не тільки присутніх там, а й увесь християнський світ.

Останні слова, які Спас промовив у мить вознесіння, – до апостолів, а отже, і до нас, такі: «Дана Мені всяка влада на небі і на землі. Отже, йдіть, навчайте всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все, що Я заповів вам; і ось Я з вами по всі дні, до кінця віку. Амінь» (Мф. 28:19–20).

Духовний сенс свята Вознесіння для кожного з нас полягає в тому, що Спаситель, прийнявши на Себе людське єство, після воскресіння з мертвих разом з оновленою людською плоттю зійшов на небеса, відкрив шлях туди всім, хто вірує в Нього та живе за Його духовним законом – любові до Бога та до ближнього.

Загрузка...
Коментарі
20 жовтня
Сьогодні
Вчора
18.10.2019
17.10.2019
16.10.2019
15.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин