Конституційний суд скасував електронне декларування, – ЗМІ

28 Жовтня 2020, 12:43
3074

Конституційний Суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

Джерело повідомило виданню Інтерфакс-Україна, що конституційність низки положень ще вивчатиметься. При цьому співрозмовник видання зауважив, що зобов'язання декларувати майно суд визнав конституційним, пише Українська правда. 

«На закритій частині засідання було ухвалене рішення, яке набирає законної сили. Визначені положення визнано неконституційними», – повідомили журналістам.

Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, скасування незаконного збагачення і конфіскації активів, набутих корупційним шляхом, скасування недостовірного декларування.

Журналіст Сергій Лещенко зазначив, що подання було ініційоване депутатами ОПЗЖ та «За майбутнє», а проєкт суддям роздали лише вранці 27 жовтня.

«На закритому засіданні у вівторок КС проголосував за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень НАЗК. Проєкт був розданий вранці і проголосований. Такого не було навіть при Януковичі. Проти виступили лише четверо суддів: Лемак, Первомайський, Колесник і Головатий», – зазначив Лещенко. 

Довідково: Раніше до КСУ надійшло конституційне подання 48 народних депутатів, які, зокрема, пропонували скасувати:

  1. декларування неповнолітніх дітей та інших осіб, які живуть з чиновником;
  2. проведення НАЗК моніторингу способу життя чиновників;
  3. проведення НАЗК повної перевірки декларацій;
  4. доступ НАЗК до інформаційних баз даних та державних реєстрів;
  5. декларування відомостей про нерухомість, незавершене будівництво, цінне рухоме майно, у тому числі транспорт, грошові активи та позичені кошти, фінансові зобов’язання, видатки та правочини, роботу за сумісництвом;
  6. декларування відомостей про чужі об’єкти, від яких чиновник має право отримувати дохід;
  7. публічний доступ до декларацій;
  8. подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані;
  9. статті 366-1 "Декларування недостовірної інформації" та 368-5 «Незаконне збагачення» Кримінального кодексу України.

Читайте також: Минулого року волиняни задекларували майже 940 мільйонів гривень доходів

 

Коментарі
28 Жовтня 2020, 14:59
Радійте дурні, які голосували за Мейбах
28 Жовтня 2020, 15:05
Для чого вам холуї знати скільки земельки в неповнолітнього сина Оксани Ф. та її родичів?
28 Жовтня 2020, 15:23
Мудре, своєчасне, правильне рішення. Тупорилим хохлікам вистачить вишиванок, безвізу, євроблях. Холопи немають права знати про життя своїх рабовласників.
28 Жовтня 2020, 15:31
Вітаю Антоніну Клімчук з хорошими виборчими результатами. Тьотя Тоня, удачі Вам! P.S.Електорат Майбаху може починати смоктати болт разом з торгашами луцького ринку мікрорайону ГПЗ.
28 Жовтня 2020, 15:37
Ух, тепер бубочкофоби матимуть змогу вставляти пістони у своїх коментарях. Доречі, подякуйте покійному Афгану Алієву, за організацію ремонту обеліска в центральному парку.
28 Жовтня 2020, 20:10
Навіщо стаду знати що у бубочки зарплата буде 500 000 на рік разом з преміями?
29 Жовтня 2020, 10:41
Ми турбуємось про вас та ваші мозгі. Голосуйте на за представників Палиці і спокій вам гарантовано
29 Жовтня 2020, 13:11
Шоколаднозелений зе-КЛОУН ТРИКРАТНО ГРАБУЄ ПЕНСІЇ В ПЕНСІОНЕРІВ! скажіть а бандерівці стусенятівці чи то опежопівці медветчатівці повернуть нам реально трикратно обкраденні клятими жидами парашенком-зельцманом ПЕНСІЇ і заощадження ощадбанку УРСР? ЩО-о-о? НІ? ТОДІ ВИ ВСІ ДРАНІ бендеро-опежопскі поцріоти КРАДУЩІ ПЕНСІЇ І ЗАОЩАДЖЕННЯ ідіть ДО ПЕКЛА!!! В АДУ ВАМ МІСЦЕ УГОТОВАНЕ!
29 Жовтня 2020, 13:12
ГАНЬБА україні ЗА ТРИКРАТНО ПОГРАБОВАНІ ПЕНСІЇ В ПЕНСІОНЕРІВ!!! ЗЕ-бандитів НА НАРИ!!! ХАЙ ЗНИКНЕ ТАКА бандитська україна, ЯК РОСА НА СОНЦІ, ЗА ТРИКРАТНЕ ПОГРАБУВАННЯ НАШИХ МІЗЕРНИХ ПЕНСІЙ!!!!!!!
29 Жовтня 2020, 13:44
Товариші пенсіонери, зберігайте спокій та дійте згідно юридично конституційних законів. Ви маєте право на компенсацію втрачених заощаджень ощадбанку УРСР по номіналу в доларах США до карбованця СРСР, тобто 68 копійок за долар. Пишіть заяву на компенсацію до КСУ, Офісу Президента, Нацбанку та органів соціального страхування. Хто вже провів цю несладну процедуру, ті отримали компенсацію з розрахунку 1 до 0,68. Тобто за тисячу втрачених радянських рублів, ви отримаєте 1470 доларів США, а наприклад за дві тисячі рублів СРСР це вже буде 2940 доларів компенсації. Програма компенсації діє до 2024 року.
29 Жовтня 2020, 15:23
компенсація заощаджень ощадбанку урср це що шутка? кому писати? КРАДУЧИМ ЗЕ-бадитам в КСУ? поподробніше адресу напишіть ЖАРТІВНИКИ! І хоч кому небуть вилатили таку компенсацію шути?
29 Жовтня 2020, 15:23
компенсація заощаджень ощадбанку урср це що шутка? кому писати? КРАДУЧИМ ЗЕ-бадитам в КСУ? поподробніше адресу напишіть ЖАРТІВНИКИ! І хоч кому небуть вилатили таку компенсацію шути?
29 Жовтня 2020, 16:23
Напишіть Бубочці на лисій Бєніній Палиці
29 Жовтня 2020, 17:19
Хто знає про фонд компенсаційних виплат, ті втіхаря на своїх родичів оформили. Ви думаєте двоповерхові хати навколо Рожищ побудували за гроші від контрабанди сигарет в Польшу.
29 Жовтня 2020, 17:20
Ніхто нічого не розкаже. Вистачить пенсіонерам пенсії та субсидії. Гроші людей портять.
29 Жовтня 2020, 21:40
дай Бог і вам "БС" НА СТАРІСТЬ такої трикратно обкраденної міні пенсії і субсидії яких ми не маємо (бо зе-бандити не дають всім пенсіонерам) І ЩОБ вкрали ВСІ ВАШІ ЗАОЩАДЖЕННЯ в банках і тоді ви нас зрозумієте та буде пізно каятись коли БОЖА КАРА бумерангом повернеться на вас і тоді посмієтеся на кутніх зціплених зубах згадуючи про грошову насмішкувату "порчу" над беззахистними старими батьками-пенсіонерами які вам дали життя!
29 Жовтня 2020, 21:41
29 Жовтня 2020, 21:42
30 Жовтня 2020, 01:30
Напишіть в фонд Сороса прямо у відділ кольорових революцій