Рожищенські АТОвці садили незвичайний ліс в Гаразджі

09 Травня 2017, 20:00
2630

Ветерани АТО висадили 100 саджанців унікального для Волині дерева, павловнії, 8 травня, у День пам’яті та примирення, коли завершилися урочисті заходи, у селі Гаразджа Луцького району.

Про це пише ІА «Волинські новини» посилаючись на прес-службу Волинського ОУЛМГ.


Очевидно, що акція залишила на згадку приємні враження і в самих кіборгів. Незважаючи на дощ, робота велася активно і супроводжувалася жартами про те, що цей ліс ростиме особливо швидко і буде надзвичайно могутнім.

1

Цікаво, що всі ці жарти мають цілком реальне підґрунтя. Адже павловнія, саджанці якої волинянам презентували представники компанії «Павловнія Груп Україна», є дійсно унікальною. Вона нині – тренд у деревопереробній промисловості та біоенергетиці. Адже за короткий термін – лише 5 років – виростає до 15-20 м, а після зрізування за такий же період регенерує до попередніх розмірів. Дерево стійке до морозів та шкідників, придатне для виготовлення меблів, біопалива.

1

Павловнією вже засаджено 250 га земель в Україні представниками приватного бізнесу. Волинь – а саме державне лісогосподарське підприємство «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр» – є першим експериментаром серед підприємств, що перебувають у структурі Держлісагентства.


Перший заступник начальника Волинського ОУЛМГ Віктор Сахнюк наголосив, що для Волині, яка першою започатковує такий проект, це не лише велика честь, а й величезна відповідальність.

1

6

Як зазначили представники компанії «Павловнія Груп Україна» – єдиного офіційного дистриб’ютора саджанців павловнії у нашій державі, вони надаватимуть волинським лісівникам вичерпну консультативну підтримку.

1

Тож якщо проект стане успішним і павловнія приживеться на волинській землі (а для цього є всі умови), її висаджування може стати певним стартапом для кожного з учасників акції – захисників нашої держави, для котрих так важливо знайти себе після повернення у мирне життя.

5

5

Довідково.

Paulownia Clone in Vitro 112 – штучно виведене і клоноване дерево, спроможне виживати і розвиватися в екстремальних умовах (-25/-27 … + 45 градусів С°). Павловнія має міжнародне визнання.

Це дерево є чудовою сировиною для будівельної галузі, меблевої промисловості, в авіабудуванні та суднобудуванні, а також для отримання біопалива. Воно має гарні показники тепловіддачі і може відігравати ключову роль у розв’язанні енергетичної кризи.

Заготовляти деревину можна після трьох повних років росту. Після першої вирубки дерево росте швидше без будь-яких додаткових інвестицій.


Отримана деревина, завдяки стійкості й легкості, годиться для виготовлення меблів, трейлерів, підлогового покриття, матеріал для виготовлення саун, тари, обшивки, музичних інструментів, елементів декору, човнів і дощок для серфінгу, паперу і ще багато чого іншого. Піддається фарбуванню, лакуванню та проклейці, стійка до вологи і горіння. У будівництві можна використовувати як дошку, брус, фанеру, щит, шпон, внутрішній та зовнішній ізоляційний матеріал. Ідеально годиться для видобутку енергії. Один із перспективних напрямків – отримання біоетанолу та виготовлення пелетів. Енергетична цінність – 4211,06 ккал / кг; 2 кг павловнії дорівнює літру дизельного палива.

Цей клон був запатентований і отримав всі міжнародні сертифікати та дозволи. Рослина спеціально виведена для створення швидко відновлювальних лісів, вважається відмінним пиломатеріалом і біопаливом, а також завдяки великому листовому покриттю може поглинати у великій кількості СО2 і озонує навколишній простір, що дозволяє бути незамінним посадматеріалом для парків міської межі і насаджень уздовж доріг і магістралей. Плюс до всього, з кожного гектара можна збирати до 700 кг меду.


На ґрунтах, які схильні до ерозії, Paulownia Clone In Vitro 112® може бути використана як відновник. Завдяки глибокій кореневій системі, вона насичує ґрунт азотом. Так само, через відсутність в деревині смол, служить перепоною в пожежонебезпечних зонах, а в разі потреби – щитом від вітрових навантажень.

Коментарі
15 Травня 2017, 01:25
Хай наш лісничий почитає, то хоть посадять там де самі покрали дуби
15 Травня 2017, 23:51
Лісничого випороти різкою з павловнії)))
Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024