Суддя Сіліч виправдав свою колегу, яку звинувачували в порушенні антикорупційного законодавства

12 Квітня 2017, 17:54
6806

11 квітня Рожищенський районний суд в особі головуючого Івана Сіліча постановив закрити справу про адмінправопорушення пов’язане з корупцією відносно голови Володимир-Волинського міського суду Надії Пікули.

Надію Пікули звинувачували у порушені антикорупційного законодавства та Кодексу судівської етики через те, що вона приймала рішення у справах, де одну зі сторін представляв її зять, адвокат Роман Рудись.

У протоколах, складених  поліцією, фігурувало дві таких судових справи.  На думку прокурора Леоніда Сасюка, Надія Пікула повинна була попередити раду суддів про наявний конфлікт інтересів. Але цього зроблено не було.

На першому судовому засіданні, що відбулося 29 березня, відповідачка доводила, що Рудись більше не мешкає з нею під одним дахом, у судових засіданнях просто надавав правову допомогу одній зі сторін, і що сторонам у справах були відомі їхні родинні зв’язки, однак ніхто не заявляв про відвід головуючої.

Тоді ж суддя Іван Сіліч виніс ухвалу викликати у наступне судове засідання представника поліції, який складав протокол, а також витребувати звукозаписи зазначених у протоколі судових засідань.

Однак 11 квітня все пішло за іншим сценарієм. Про поліцейського і звукозапис вже ніхто не згадував. Не було і Надії Пікули. Натомість прибув адвокат Юрій Нечай зі свідком, юрисконсультом виконкому Володимир-Волинської міської ради Юлією Католик.

Про виклик цього свідка, принаймні під час судових засідань, ніхто не клопотав. Але вона прибула і давала покази. Юлія Католик запевнила, що була представником відповідача у справі, про яку йдеться в протоколі. Каже, знала про родинні зв’язки Пікули заздалегідь, довіряла цій судді, не заперечувала щодо задоволення самого позову, підстав для відводу судді не бачила.

Суд дослідив матеріали справи і перейшов до судових дебатів. Прокурор вкотре нагадав, що в межах даної справи не досліджується правосудність рішень, винесених Пікулою, йдеться лише про те, що вона не вжила заходів із запобігання конфлікту інтересів.

Натомість адвокат Юрій Нечай вважає, що прокуратура і поліція взагалі не наділена повноваженнями складати протоколи про корупційні діяння, бо для цього, за його словами, створенні нові органи, як то НАЗК чи НАБУ.

Суддя видалився у нарадчу кімнату, однак, після повернення в залу зачитав лише резолютивну частину рішення. Справу закрито за відсутністю складу правопорушення. Після виготовлення повного тексту постанови, а саме мотивувальної його частини, буде відомо, чи скористається прокурор правом на апеляцію.

Також читайте попередній матеріал по цій справі «У Рожищенському районному суді розглядають справу про адмінправопорушення пов'язане з корупцією» на Район.Рожище.

Коментарі
12 Квітня 2017, 21:14
Канєшно Сіліч виправдає свою колегу,хай би що там не було. Судді це окрема каста.
13 Квітня 2017, 00:04
Суши ласти - Сіліч, і, разом з колегою.<br/>Будемо стріляти, як мінум.
13 Квітня 2017, 00:41
Сіліч І. Це Суддя який принімає незаконні Рішення НА свою Думку а не закон. Це не Суддя а якись Беспридєльщик Дурний.... Йому треба заявляти недовіру Суді Сіліча....
13 Квітня 2017, 11:32
То шо получаєця, сіліч доказав, шо зять не зовсім зять? Може він краще знає, то й зять має іншу і вже не зять
13 Квітня 2017, 11:39
Якби був бараном то б суддею не став. Тобі хто заважає бабло молотити. Точно відсутність розуму. Бо якби він був, то таких коментів не писав, а краще ділом зайнявся.
13 Квітня 2017, 11:48
Скажіть, будь-ласка, для чого писати гидотні коментарі, якщо взагалі не розумієте ні законодавства, ні процесуальних норм. Журналістка, яка була присутня на суді, сама не розуміє закону, а висловлює лише те. що їй потрібно. На жаль, на сьогодні настільки спотворена думка про судову систему, що якогось позитивного відгуку про суд годі і чекати. Добре, що негатив у людини пропадає після відвідування суду, бо там точно ніхто вас не образить, а вислухають і допоможуть. І ВРАХУЙТЕ БЕЗКОШТОВНО, А НЕ ТАК ЯК АДВОКАТИ &quot;ВЄЛІКІ&quot; ГОВОРЯТЬ. А рішення є законним і справедливим!
13 Квітня 2017, 13:37
Які б не були в нас судді чи то Сіліч чи Іванов, Петров, у писак завжди найдеться &quot;гарне&quot; словечко відносно суду, суддів, прокурорів, поліції, та й взагалі всіх посадовців району. Не сидіть біля комп'ютерів, а йдіть подавайте документи на посади суддів і виносьте справедливі та чесні рішення.
13 Квітня 2017, 19:24
А ти давала?
13 Квітня 2017, 19:26
То суддю Сіліча необхідно обирати в народні депутати, якщо він приймає свої закони!!!
13 Квітня 2017, 19:27
Люди готуйтеся до святої Пасхи, не беріть гріхи на душу! А Сіліч нормальний, розумний, справедливий чоловік, і про це всі знають, тільки поливають його брудом бо він суддя!
13 Квітня 2017, 19:41
Скоро Прийде час цей Сіліч вас усіх писарак пересаджає
14 Квітня 2017, 01:45
А нам потрібний
14 Квітня 2017, 10:52
Як учасника бойових дiй давав,то хороший,а як проявив професiйну етику то аяяй.на майдаун йiдьте оленi,але там вже не гречку i грошi дадуть, а пiстона великого.
19 Квітня 2017, 00:31
Іван Іванович, хіба це не ваше рішення? http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65896097
20 Квітня 2017, 15:54
А шо це за рішення?
11 Серпня 2017, 16:36
цілком згідний.....
Коментар
29/05/2024 Вівторок
28.05.2024