Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

За неправильне збирання чорниці на волинян чекають штрафи

11:30 29.06.2020
3651

Волинянам нагадують, що збір ягід механічними чи ручними пристроями – заборонений.

Про це повідомляє пресслужба Колківського лісового господарства.

Щорічно лісівники проводять роз’яснювальну роботу, попереджають про небезпеки та стежать, щоб ягідники не смітили, не палили вогнища під час спеки, а головне – попереджають про заборону збирання ягід механічними чи ручними пристроями.

«Гребінка – одна з найпоширеніших пристроїв, який використовують збирачі ягід. Шкода для ягідника від цього завдається значна. Підривається коренева система, яка відновлюється лише через п’ять років. Якщо підривати гребінками щороку, то згодом ягідник просто пропадає. Не зупиняють людей навіть штрафи. Хоча для недобросовісних збирачів, які порушили закон вперше, ми проводимо профілактичну бесіду та вилучаємо знаряддя заготівлі», – роз’яснює інженер з охорони і захисту лісу Сергій Оксенюк.

«Штраф за використання гребінки чи біраха невеликий, всього 51 гривня, але не варто нехтувати законом, адже лісові охоронці мають право за кожен зібраний гребінкою кілограм чорниць додатково нарахувати 177 гривень заподіяної лісовим угіддям шкоди. Тож людині, яка назбирала 10-20 кілограмів, відповідно це обійдеться дорого, а таке збирання лісових дарів стане збитковим», – розповідає головний лісничий підприємства Руслан Люшук.

Лісівники вкотре закликають дотримуватися законів під час збирання дарів лісу. Бажають, щоб лісові ягоди смакували не один рік і приносили користь здоров’ю та сімейному бюджету.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Ягідка

13:04 29.06.2020

За неправильний держпереворот можна стати активістом майданутом. За неправильне вирубування тисяч гектарів лісів можна стати депутатом. За прихватизацію великих заводів можна стати олігархом. Як збирати чорниці, поштучно пальцями???

До Ягідка

14:53 29.06.2020

Це про тебе кажуть:не для того мама ягідку ростила?

Степан вул.Драгоманова

17:43 29.06.2020

Гребінками збирали чорниці ще з часів Царя Гороха і все було нормально, а тепер розказують про варварство цього методу збирання. Кущі ягід всихають там де сучасні санітари лісу всі дерева повирізали.

28 жовтня
Сьогодні
Вчора
26.10.2020
25.10.2020